Licensed to York College of PA     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/4/2017 03:43 PM
                YCP v St Marys College MD v Ursinus - 11/4/2017                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursinus College-MA  'A'                                NT    4:02.81  
     1) Lyons, Peyten L 20              2) Tierney, Olivia M 21           
     3) Leitz, Meggie 21                4) Baker, Clara N 20              
                  29.02   1:00.31 (1:00.31)     1:32.25 (31.94)   2:09.09 (1:08.78)
        2:35.75 (26.66)     3:07.55 (58.46)     3:33.29 (25.74)     4:02.81 (55.26)
  2 York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT    4:06.14  
     1) Wantz, Justine M 19             2) Garcia, Leilani N 19           
     3) Coon, Alyssa B 18               4) Mann, Maddy R 20               
                  28.91       59.67 (59.67)     1:31.80 (32.13)   2:09.83 (1:10.16)
        2:38.51 (28.68)   3:37.94 (1:28.11)     4:06.14 (28.20)                    
  3 Ursinus College-MA  'B'                                NT    4:07.15  
     1) May, Sophie N 18                2) Timuscuk, Gabriella E 20       
     3) Porter, Katherine S 21          4) Warren, Becca S 18             
                  29.69   1:01.18 (1:01.18)     1:33.62 (32.44)   2:11.19 (1:10.01)
        2:38.53 (27.34)     3:10.72 (59.53)     3:37.26 (26.54)     4:07.15 (56.43)
  4 York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT    4:20.49  
     1) Balderson, Emma E 18            2) Werner, Danielle L 22          
     3) Hufnagle, Jenna M 18            4) Kobus, Reilly E 20             
                  31.01   1:05.38 (1:05.38)     1:39.34 (33.96)   2:18.41 (1:13.03)
        2:47.91 (29.50)   3:21.93 (1:03.52)     3:49.58 (27.65)     4:20.49 (58.56)
  5 St. Mary's College of Maryland-MD  'A'                 NT    4:21.85  
     1) Sutton, Carolyn A 19            2) Baughman, Hailley M 19         
     3) Sonnenberg, Rachel F 21         4) Grcic, Alekx 18                
                  31.39   1:05.69 (1:05.69)     1:39.61 (33.92)   2:17.83 (1:12.14)
        2:47.43 (29.60)   3:23.36 (1:05.53)     3:50.68 (27.32)     4:21.85 (58.49)
  6 St. Mary's College of Maryland-MD  'B'                 NT    4:42.87  
     1) Johnson, Elizabeth K 18         2) Efron, Lexi M 18               
     3) Sonnenberg, Rebecca F 19        4) Schoenecker, Samantha K 20     
                  34.49   1:10.35 (1:10.35)     1:48.14 (37.79)   2:31.61 (1:21.26)
        3:02.37 (30.76)   3:40.93 (1:09.32)     4:10.03 (29.10)   4:42.87 (1:01.94)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   X4:25.72  
     1) Campbell, Caitlin A 19          2) McConaghy, Kate A 21           
     3) Strine, Jennifer A 20           4) Witte, Taylor M 21             
                  30.49   1:04.02 (1:04.02)     1:38.93 (34.91)   2:29.67 (1:25.65)
        2:51.34 (21.67)   3:34.09 (1:04.42)     3:55.22 (21.13)     4:25.72 (51.63)
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT    3:35.92  
     1) Schreiber, Morgan B 21          2) Silva, Glaucio J 19            
     3) Tate, Jesse W 19                4) McConnell, Jacob D 20          
                  26.45       54.10 (54.10)     1:21.95 (27.85)   1:55.11 (1:01.01)
        2:19.18 (24.07)     2:46.69 (51.58)     3:10.01 (23.32)     3:35.92 (49.23)
  2 Ursinus College-MA  'A'                                NT    3:37.87  
     1) Prior, Mikey J 18               2) Coulter, Max L 20              
     3) McNamara, Colin C 22            4) Lear, Casey M 19               
                  26.52       54.65 (54.65)     1:23.04 (28.39)   1:56.45 (1:01.80)
        2:20.86 (24.41)     2:49.42 (52.97)     3:12.15 (22.73)     3:37.87 (48.45)
  3 York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT    3:41.31  
     1) Williams, Greg W 19             2) Maggio, Tyler S 19             
     3) Dowdall, Kaelan F 18            4) Brinton, Trevor L 20           
                  27.38       56.79 (56.79)     1:25.18 (28.39)   1:58.46 (1:01.67)
        2:22.79 (24.33)     2:51.36 (52.90)     3:14.83 (23.47)     3:41.31 (49.95)
  4 St. Mary's College of Maryland-MD  'A'                 NT    3:48.21  
     1) Orban, Peter 19                 2) Broder, Kieran C 21            
     3) Akhavan, Ryan V 19              4) Cassady, Colin F 20            
                  27.88       58.89 (58.89)     1:27.36 (28.47)   2:01.00 (1:02.11)
        2:26.78 (25.78)     2:57.04 (56.04)     3:21.81 (24.77)     3:48.21 (51.17)
  5 Ursinus College-MA  'B'                                NT    3:53.09  
     1) Bantley, Thomas 21              2) Luksic, Reid 21                
     3) Rogers, Tom W 19                4) Christoph, Carl 22             
                  28.68   1:00.17 (1:00.17)     1:30.08 (29.91)   2:04.19 (1:04.02)
        2:30.66 (26.47)     3:01.01 (56.82)     3:24.98 (23.97)     3:53.09 (52.08)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   X3:57.19  
     1) McIlroy, Connor J 18            2) Dupree, Kyle P 18              
     3) Leidy, Nick R 21                4) Hawkins, Seth T 18             
                  28.18       57.82 (57.82)     1:27.95 (30.13)   2:04.92 (1:07.10)
        2:32.04 (27.12)     3:04.53 (59.61)     3:29.01 (24.48)     3:57.19 (52.66)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bley, Amanda R            18 Ycp-MA                    NT   11:12.09  
                  28.99     1:01.16 (32.17)     1:34.86 (33.70)     2:08.94 (34.08)
        2:43.67 (34.73)     3:17.61 (33.94)     3:51.75 (34.14)     4:26.20 (34.45)
        5:00.58 (34.38)     5:34.97 (34.39)     6:09.51 (34.54)     6:43.97 (34.46)
        7:18.30 (34.33)     7:52.40 (34.10)     8:26.03 (33.63)     8:59.65 (33.62)
        9:32.98 (33.33)    10:06.73 (33.75)    10:39.65 (32.92)    11:12.09 (32.44)
  2 Sturgis, Andrea M         19 Ycp-MA                    NT   11:17.49  
                  30.20     1:03.08 (32.88)     1:36.83 (33.75)     2:10.72 (33.89)
        2:44.39 (33.67)     3:18.01 (33.62)     3:51.33 (33.32)     4:25.32 (33.99)
        4:59.19 (33.87)     5:33.36 (34.17)     6:07.26 (33.90)     6:41.66 (34.40)
        7:16.71 (35.05)     7:51.24 (34.53)     8:25.85 (34.61)     9:00.25 (34.40)
        9:34.70 (34.45)    10:09.61 (34.91)    10:43.91 (34.30)    11:17.49 (33.58)
  3 Sturla, Haley E           19 Bears-MA                  NT   11:20.60  
                  29.80     1:03.00 (33.20)     1:36.56 (33.56)     2:10.28 (33.72)
        2:44.27 (33.99)     3:18.37 (34.10)     3:52.64 (34.27)     4:26.80 (34.16)
        5:01.13 (34.33)     5:35.68 (34.55)     6:10.14 (34.46)     6:44.99 (34.85)
        7:19.48 (34.49)     7:54.39 (34.91)     8:28.97 (34.58)     9:03.83 (34.86)
        9:38.83 (35.00)    10:13.45 (34.62)    10:48.14 (34.69)    11:20.60 (32.46)
  4 Leis, Margrethe           19 Bears-MA                  NT   11:28.69  
                  29.86     1:02.44 (32.58)     1:36.20 (33.76)     2:10.38 (34.18)
        2:44.92 (34.54)     3:19.62 (34.70)     3:54.33 (34.71)     4:29.39 (35.06)
        5:04.01 (34.62)     5:38.76 (34.75)     6:13.36 (34.60)     6:47.77 (34.41)
        7:22.82 (35.05)     7:58.27 (35.45)     8:33.86 (35.59)     9:09.46 (35.60)
        9:44.79 (35.33)    10:19.73 (34.94)    10:54.62 (34.89)    11:28.69 (34.07)
  5 Valenti, Elizabeth M      19 St. Mary's MD-MD          NT   11:44.84  
                  31.01     1:05.05 (34.04)     1:39.90 (34.85)     2:14.80 (34.90)
        2:49.97 (35.17)     3:25.37 (35.40)     4:00.74 (35.37)     4:36.14 (35.40)
        5:11.63 (35.49)     5:47.24 (35.61)     6:22.87 (35.63)     6:58.53 (35.66)
        7:34.23 (35.70)     8:10.30 (36.07)     8:46.27 (35.97)     9:22.03 (35.76)
        9:57.96 (35.93)    10:33.68 (35.72)    11:09.15 (35.47)    11:44.84 (35.69)
  6 Green, Emma M             21 St. Mary's MD-MD          NT   11:58.58  
                  31.26     1:06.04 (34.78)     1:41.95 (35.91)     2:18.38 (36.43)
        2:54.92 (36.54)     3:31.54 (36.62)     4:08.15 (36.61)     4:44.51 (36.36)
        5:20.79 (36.28)     5:56.95 (36.16)     6:33.09 (36.14)     7:09.32 (36.23)
        7:45.71 (36.39)     8:21.80 (36.09)     8:57.95 (36.15)     9:34.57 (36.62)
       10:10.79 (36.22)    10:47.19 (36.40)    11:23.11 (35.92)    11:58.58 (35.47)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Keven J            19 Ycp-MA                    NT    9:37.82  
                  25.00       53.24 (28.24)     1:21.96 (28.72)     1:50.78 (28.82)
        2:20.20 (29.42)     2:49.52 (29.32)     3:18.53 (29.01)     3:47.85 (29.32)
        4:16.89 (29.04)     4:46.39 (29.50)     5:15.89 (29.50)     5:44.84 (28.95)
        6:13.82 (28.98)     6:43.01 (29.19)     7:12.56 (29.55)     7:42.12 (29.56)
        8:11.92 (29.80)     8:41.32 (29.40)     9:10.90 (29.58)     9:37.82 (26.92)
  2 Gill, Kevin               20 Bears-MA                  NT   10:19.95  
                  28.52       59.21 (30.69)     1:30.41 (31.20)     2:01.77 (31.36)
        2:33.01 (31.24)     3:04.60 (31.59)     3:36.08 (31.48)     4:07.78 (31.70)
        4:39.25 (31.47)     5:10.90 (31.65)     5:42.15 (31.25)     6:13.37 (31.22)
        6:44.71 (31.34)     7:15.65 (30.94)     7:46.52 (30.87)     8:17.47 (30.95)
        8:48.53 (31.06)     9:19.63 (31.10)     9:50.02 (30.39)    10:19.95 (29.93)
  3 Barthold, Chris S         22 Bears-MA                  NT   10:24.66  
                  27.87       58.30 (30.43)     1:29.23 (30.93)     2:00.37 (31.14)
        2:31.30 (30.93)     3:02.76 (31.46)     3:34.20 (31.44)     4:05.86 (31.66)
        4:37.62 (31.76)     5:09.49 (31.87)     5:40.88 (31.39)     6:12.35 (31.47)
        6:44.37 (32.02)     7:16.02 (31.65)     7:47.81 (31.79)     8:19.31 (31.50)
        8:50.81 (31.50)     9:22.47 (31.66)     9:53.90 (31.43)    10:24.66 (30.76)
  4 Scott, Andrew T           18 St. Mary's MD-MD          NT   10:30.27  
                  27.62       57.67 (30.05)     1:28.64 (30.97)     1:59.85 (31.21)
        2:31.21 (31.36)     3:02.43 (31.22)     3:34.39 (31.96)     4:06.06 (31.67)
        4:38.17 (32.11)     5:10.47 (32.30)     5:42.56 (32.09)     6:14.79 (32.23)
        6:47.03 (32.24)     7:19.21 (32.18)     7:51.50 (32.29)     8:23.52 (32.02)
        8:55.63 (32.11)     9:27.59 (31.96)     9:59.19 (31.60)    10:30.27 (31.08)
  5 Madden, Max B             21 St. Mary's MD-MD          NT   11:08.31  
                  29.03     1:01.51 (32.48)     1:34.67 (33.16)     2:08.88 (34.21)
        2:43.44 (34.56)     3:18.54 (35.10)     3:51.76 (33.22)     4:25.15 (33.39)
        4:58.53 (33.38)     5:31.72 (33.19)     6:04.40 (32.68)     6:37.65 (33.25)
        7:12.26 (34.61)     7:46.29 (34.03)     8:19.82 (33.53)     8:53.92 (34.10)
        9:27.47 (33.55)    10:01.52 (34.05)    10:35.53 (34.01)    11:08.31 (32.78)
  6 Tarbrake, Brandon F       20 Ycp-MA                    NT   11:24.23  
                  29.11     1:00.80 (31.69)     1:33.61 (32.81)     2:06.45 (32.84)
        2:41.11 (34.66)     3:15.71 (34.60)     3:50.18 (34.47)     4:24.57 (34.39)
        4:59.08 (34.51)     5:32.57 (33.49)     6:05.94 (33.37)     6:40.43 (34.49)
        7:16.33 (35.90)     7:51.75 (35.42)     8:27.90 (36.15)     9:03.43 (35.53)
        9:38.42 (34.99)    10:14.42 (36.00)    10:48.87 (34.45)    11:24.23 (35.36)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mann, Maddy R             20 Ycp-MA                    NT    1:57.27  
                  27.10       56.55 (29.45)     1:27.15 (30.60)     1:57.27 (30.12)
  2 Leitz, Meggie             21 Bears-MA                  NT    1:59.43  
                  27.34       57.57 (30.23)     1:28.28 (30.71)     1:59.43 (31.15)
  3 Lyons, Peyten L           20 Bears-MA                  NT    2:02.25  
                  28.55       59.69 (31.14)     1:30.99 (31.30)     2:02.25 (31.26)
  4 Lapoint, Anna E           18 St. Mary's MD-MD          NT    2:02.90  
                  28.26       58.84 (30.58)     1:30.70 (31.86)     2:02.90 (32.20)
  5 Coon, Alyssa B            18 Ycp-MA                    NT    2:03.23  
                  28.65     1:00.04 (31.39)     1:32.09 (32.05)     2:03.23 (31.14)
  6 Longenecker, Kathryn Q    20 Bears-MA                  NT    2:04.49  
                  29.93     1:01.54 (31.61)     1:33.23 (31.69)     2:04.49 (31.26)
  7 Hausamann, Elli           18 Ycp-MA                    NT    2:06.06  
                  29.55     1:01.28 (31.73)     1:33.42 (32.14)     2:06.06 (32.64)
  8 Weil, Rachel M            21 Bears-MA                  NT   x2:08.65  
                  30.17     1:02.96 (32.79)     1:36.02 (33.06)     2:08.65 (32.63)
  9 Kobus, Reilly E           20 Ycp-MA                    NT   x2:10.48  
                  30.30     1:03.47 (33.17)     1:36.99 (33.52)     2:10.48 (33.49)
 10 Johnson, Elizabeth K      18 St. Mary's MD-MD          NT    2:19.28  
                  31.27     1:05.84 (34.57)     1:42.58 (36.74)     2:19.28 (36.70)
 11 Needle, Alexa R           18 St. Mary's MD-MD          NT    2:19.52  
                  31.44     1:06.42 (34.98)     1:42.53 (36.11)     2:19.52 (36.99)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Menzer, Jake T            19 Bears-MA                  NT    1:45.16  
                  24.31       50.66 (26.35)     1:17.72 (27.06)     1:45.16 (27.44)
  2 Tate, Jesse W             19 Ycp-MA                    NT    1:47.52  
                  24.74       51.82 (27.08)     1:19.62 (27.80)     1:47.52 (27.90)
  3 Lear, Casey M             19 Bears-MA                  NT    1:48.09  
                  25.64       53.05 (27.41)     1:20.85 (27.80)     1:48.09 (27.24)
  4 Becker, Daniel W          20 Bears-MA                  NT    1:49.10  
                  24.92       52.53 (27.61)     1:20.74 (28.21)     1:49.10 (28.36)
  5 Schreiber, Morgan B       21 Ycp-MA                    NT    1:50.35  
                  26.32       53.53 (27.21)     1:21.37 (27.84)     1:50.35 (28.98)
  6 Dowdall, Kaelan F         18 Ycp-MA                    NT    1:50.58  
                  25.23       53.08 (27.85)     1:21.52 (28.44)     1:50.58 (29.06)
  7 Myers, Johnny T           21 Bears-MA                  NT   x1:55.17  
                  26.41       55.47 (29.06)     1:25.91 (30.44)     1:55.17 (29.26)
  8 Donoghue, Nate A          18 St. Mary's MD-MD          NT    1:56.72  
                  26.46       56.28 (29.82)     1:26.92 (30.64)     1:56.72 (29.80)
  9 Boyles, Colton            20 Ycp-MA                    NT   x2:03.27  
                  27.78       58.18 (30.40)     1:30.52 (32.34)     2:03.27 (32.75)
 10 Ertman, Ben W             21 St. Mary's MD-MD          NT    2:20.20  
                  33.00     1:08.52 (35.52)     1:44.59 (36.07)     2:20.20 (35.61)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gundersen, Sydney J       21 Bears-MA                  NT      25.35  
  2 Ayala, Adrianna N         19 Ycp-MA                    NT      25.48  
  3 Wantz, Justine M          19 Ycp-MA                    NT      25.74  
  4 Kurzinsky, Katie M        19 Bears-MA                  NT      25.84  
  5 Thomas, Allison K         18 Bears-MA                  NT      25.93  
  6 Stein, Margaret H         18 Ycp-MA                    NT      26.14  
  7 Sutton, Carolyn A         19 St. Mary's MD-MD          NT      26.32  
  8 Witte, Taylor M           21 Ycp-MA                    NT     x26.65  
  9 McHugh, Maddie R          19 Bears-MA                  NT     x27.07  
 10 Schoenecker, Samantha K   20 St. Mary's MD-MD          NT      27.79  
 11 Yates, Rachel             19 St. Mary's MD-MD          NT      28.25  
 12 Sonnenberg, Rebecca F     19 St. Mary's MD-MD          NT     x29.27  
 -- Donahue, Mackenzie C      21 Ycp-MA                    NT     X29.78  
 -- Clark, Nicole K           20 Ycp-MA                    NT     X30.65  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Venables, Travis J        20 Bears-MA                  NT      22.15  
  2 Brinton, Trevor L         20 Ycp-MA                    NT      22.50  
  3 Cassady, Colin F          20 St. Mary's MD-MD          NT      22.57  
  4 Krawetz, Jared            19 Bears-MA                  NT      22.88  
  5 Peshenko, Artem I         21 Ycp-MA                    NT      23.08  
  6 Labenski, Mitchell        18 Ycp-MA                    NT      23.11  
  7 Rhoads, Reed M            20 St. Mary's MD-MD          NT      23.22  
  8 Nielsen, Devin G          21 Bears-MA                  NT      23.40  
  9 Foltz, Nick               20 Ycp-MA                    NT     x23.48  
 10 Christoph, Carl           22 Bears-MA                  NT     x23.88  
 -- Rivers, Kyle S            19 Ycp-MA                    NT     X23.82  
 
Event 9  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tierney, Olivia M         21 Bears-MA                  NT    4:51.51  
                  31.72     1:07.48 (35.76)     1:46.57 (39.09)     2:24.09 (37.52)
        3:03.42 (39.33)     3:43.47 (40.05)     4:18.11 (34.64)     4:51.51 (33.40)
  2 Spaulding, Rachel C       22 Ycp-MA                    NT    4:54.31  
                  30.08     1:05.74 (35.66)     1:43.91 (38.17)     2:20.67 (36.76)
        3:04.71 (44.04)     3:48.74 (44.03)     4:22.31 (33.57)     4:54.31 (32.00)
  3 Moore, Katie M            18 Bears-MA                  NT    4:54.57  
                  30.54     1:06.21 (35.67)     1:45.20 (38.99)     2:24.20 (39.00)
        3:05.44 (41.24)     3:46.96 (41.52)     4:21.94 (34.98)     4:54.57 (32.63)
  4 Trudel, Julia A           19 Ycp-MA                    NT    5:02.21  
                  31.49     1:08.82 (37.33)     1:46.64 (37.82)     2:24.30 (37.66)
        3:07.79 (43.49)     3:52.04 (44.25)     4:27.49 (35.45)     5:02.21 (34.72)
  5 Valenti, Elizabeth M      19 St. Mary's MD-MD          NT    5:08.14  
                  32.11     1:09.71 (37.60)     1:49.15 (39.44)     2:27.50 (38.35)
        3:11.68 (44.18)     3:56.44 (44.76)     4:33.03 (36.59)     5:08.14 (35.11)
  6 Baughman, Hailley M       19 St. Mary's MD-MD          NT    5:17.00  
                  34.22     1:13.31 (39.09)     1:54.11 (40.80)     2:35.21 (41.10)
        3:18.96 (43.75)     4:03.76 (44.80)     4:40.92 (37.16)     5:17.00 (36.08)
 -- Powell, Caroline R        20 Bears-MA                  NT   X4:58.56  
                  31.25     1:07.36 (36.11)     1:45.13 (37.77)     2:22.94 (37.81)
        3:05.75 (42.81)     3:49.07 (43.32)     4:25.41 (36.34)     4:58.56 (33.15)
 -- Madden, Katie A           20 Bears-MA                  NT   X5:00.08  
                  31.61     1:07.65 (36.04)     1:46.70 (39.05)     2:23.59 (36.89)
        3:07.42 (43.83)     3:51.61 (44.19)     4:26.45 (34.84)     5:00.08 (33.63)
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callaghan, James          20 Bears-MA                  NT    4:25.68  
                  27.45       59.03 (31.58)     1:34.01 (34.98)     2:08.68 (34.67)
        2:45.65 (36.97)     3:24.05 (38.40)     3:54.85 (30.80)     4:25.68 (30.83)
  2 Scott, Andrew T           18 St. Mary's MD-MD          NT    4:31.06  
                  29.40     1:03.61 (34.21)     1:40.31 (36.70)     2:16.24 (35.93)
        2:54.58 (38.34)     3:32.27 (37.69)     4:02.20 (29.93)     4:31.06 (28.86)
  3 Penn, Gabriel G           18 Ycp-MA                    NT    4:32.65  
                  27.71       59.22 (31.51)     1:33.24 (34.02)     2:07.17 (33.93)
        2:45.43 (38.26)     3:25.91 (40.48)     3:59.27 (33.36)     4:32.65 (33.38)
  4 Coulter, Max L            20 Bears-MA                  NT    4:33.47  
                  29.24     1:02.29 (33.05)     1:39.52 (37.23)     2:16.35 (36.83)
        2:53.49 (37.14)     3:31.61 (38.12)     4:03.12 (31.51)     4:33.47 (30.35)
  5 Williams, Greg W          19 Ycp-MA                    NT    4:40.27  
                  27.87     1:00.48 (32.61)     1:33.19 (32.71)     2:06.55 (33.36)
        2:51.46 (44.91)     3:37.04 (45.58)     4:08.99 (31.95)     4:40.27 (31.28)
  6 Broder, Kieran C          21 St. Mary's MD-MD          NT    4:40.33  
                  28.69     1:02.73 (34.04)     1:40.59 (37.86)     2:17.43 (36.84)
        2:55.04 (37.61)     3:33.76 (38.72)     4:08.54 (34.78)     4:40.33 (31.79)
 -- Sieck, Billy F            21 Ycp-MA                    NT   X4:56.79  
                  29.52     1:05.20 (35.68)     1:42.60 (37.40)     2:20.45 (37.85)
        3:03.04 (42.59)     3:45.65 (42.61)     4:21.88 (36.23)     4:56.79 (34.91)
 -- Robinson, Jacob R         19 Ycp-MA                    NT   X4:58.99  
                  30.26     1:08.17 (37.91)     1:48.84 (40.67)     2:28.14 (39.30)
        3:07.67 (39.53)     3:49.96 (42.29)     4:26.16 (36.20)     4:58.99 (32.83)
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Clara N            20 Bears-MA                  NT    2:12.94  
                  28.74     1:02.78 (34.04)     1:37.02 (34.24)     2:12.94 (35.92)
  2 Timuscuk, Gabriella E     20 Bears-MA                  NT    2:13.38  
                  30.30     1:04.05 (33.75)     1:38.66 (34.61)     2:13.38 (34.72)
  3 Coon, Alyssa B            18 Ycp-MA                    NT    2:20.59  
                  31.53     1:07.63 (36.10)     1:43.85 (36.22)     2:20.59 (36.74)
  4 Hufnagle, Jenna M         18 Ycp-MA                    NT    2:22.17  
                  31.94     1:08.07 (36.13)     1:44.62 (36.55)     2:22.17 (37.55)
  5 Banks, Kacey L            21 Ycp-MA                    NT    2:24.19  
                  33.13     1:09.93 (36.80)     1:46.92 (36.99)     2:24.19 (37.27)
  6 Sonnenberg, Rachel F      21 St. Mary's MD-MD          NT    2:30.64  
                  32.52     1:10.53 (38.01)     1:49.97 (39.44)     2:30.64 (40.67)
  7 McConaghy, Kate A         21 Ycp-MA                    NT   x2:31.83  
                  32.91     1:10.54 (37.63)     1:50.81 (40.27)     2:31.83 (41.02)
  8 Sonnenberg, Rebecca F     19 St. Mary's MD-MD          NT    2:35.23  
                  33.99     1:12.63 (38.64)     1:52.66 (40.03)     2:35.23 (42.57)
 -- Clark, Nicole K           20 Ycp-MA                    NT   X3:05.38  
                  37.00     1:23.81 (46.81)     2:13.55 (49.74)     3:05.38 (51.83)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tate, Jesse W             19 Ycp-MA                    NT    2:00.18  
                  26.99       57.23 (30.24)     1:28.50 (31.27)     2:00.18 (31.68)
  2 McNamara, Colin C         22 Bears-MA                  NT    2:02.59  
                  27.32       58.51 (31.19)     1:30.43 (31.92)     2:02.59 (32.16)
  3 Myers, Johnny T           21 Bears-MA                  NT    2:02.66  
                  27.79       59.15 (31.36)     1:30.62 (31.47)     2:02.66 (32.04)
  4 Gill, Kevin               20 Bears-MA                  NT    2:07.02  
                  29.13     1:02.12 (32.99)     1:34.10 (31.98)     2:07.02 (32.92)
  5 Akhavan, Ryan V           19 St. Mary's MD-MD          NT    2:10.12  
                  28.32     1:00.87 (32.55)     1:35.04 (34.17)     2:10.12 (35.08)
  6 Donoghue, Nate A          18 St. Mary's MD-MD          NT    2:11.46  
                  28.59     1:01.89 (33.30)     1:35.98 (34.09)     2:11.46 (35.48)
  7 Rogers, Tom W             19 Bears-MA                  NT   x2:12.00  
                  29.65     1:03.67 (34.02)     1:37.84 (34.17)     2:12.00 (34.16)
  8 Loehr, Aj J               19 Ycp-MA                    NT    2:13.57  
                  27.84     1:01.69 (33.85)     1:37.64 (35.95)     2:13.57 (35.93)
  9 Leidy, Nick R             21 Ycp-MA                    NT    2:16.07  
                  29.15     1:03.19 (34.04)     1:39.13 (35.94)     2:16.07 (36.94)
 10 Tarbrake, Brandon F       20 Ycp-MA                    NT   x2:30.60  
                  30.85     1:08.18 (37.33)     1:49.21 (41.03)     2:30.60 (41.39)
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mann, Maddy R             20 Ycp-MA                    NT      54.00  
                  26.14       54.00 (27.86)                                        
  2 May, Sophie N             18 Bears-MA                  NT      54.95  
                  26.49       54.95 (28.46)                                        
  3 Werner, Danielle L        22 Ycp-MA                    NT      55.25  
                  26.73       55.25 (28.52)                                        
  4 Ayala, Adrianna N         19 Ycp-MA                    NT      55.85  
                  27.38       55.85 (28.47)                                        
  5 Thomas, Allison K         18 Bears-MA                  NT      56.76  
                  27.24       56.76 (29.52)                                        
  6 Stein, Margaret H         18 Ycp-MA                    NT     x57.33  
                  27.72       57.33 (29.61)                                        
  7 Leis, Margrethe           19 Bears-MA                  NT      57.56  
                  28.19       57.56 (29.37)                                        
  8 Grcic, Alekx              18 St. Mary's MD-MD          NT      57.66  
                  27.68       57.66 (29.98)                                        
  9 Longenecker, Kathryn Q    20 Bears-MA                  NT     x59.24  
                  28.79       59.24 (30.45)                                        
 10 Needle, Alexa R           18 St. Mary's MD-MD          NT    1:02.54  
                  29.82     1:02.54 (32.72)                                        
 11 Yates, Rachel             19 St. Mary's MD-MD          NT    1:04.56  
                  30.87     1:04.56 (33.69)                                        
 12 Efron, Lexi M             18 St. Mary's MD-MD          NT   x1:04.91  
                  30.78     1:04.91 (34.13)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lear, Casey M             19 Bears-MA                  NT      48.37  
                  23.59       48.37 (24.78)                                        
  2 Krawetz, Jared            19 Bears-MA                  NT      49.22  
                  23.63       49.22 (25.59)                                        
  3 Venables, Travis J        20 Bears-MA                  NT      49.89  
                  23.46       49.89 (26.43)                                        
  4 Becker, Daniel W          20 Bears-MA                  NT     x49.91  
                  24.09       49.91 (25.82)                                        
  5 Labenski, Mitchell        18 Ycp-MA                    NT      50.15  
                  24.08       50.15 (26.07)                                        
  6 Brinton, Trevor L         20 Ycp-MA                    NT      50.17  
                  24.06       50.17 (26.11)                                        
  7 McConnell, Jacob D        20 Ycp-MA                    NT      50.42  
                  24.40       50.42 (26.02)                                        
  8 Foltz, Nick               20 Ycp-MA                    NT     x51.26  
                  24.41       51.26 (26.85)                                        
  9 Rhoads, Reed M            20 St. Mary's MD-MD          NT      53.72  
                  25.31       53.72 (28.41)                                        
 10 Cornwell, Ben C           18 St. Mary's MD-MD          NT      54.83  
                  25.94       54.83 (28.89)                                        
 11 Ertman, Ben W             21 St. Mary's MD-MD          NT    1:07.87  
                  33.20     1:07.87 (34.67)                                        
 -- Hawkins, Seth T           18 Ycp-MA                    NT     X53.19  
                  25.00       53.19 (28.19)                                        
 -- Boyles, Colton            20 Ycp-MA                    NT     X55.65  
                  26.58       55.65 (29.07)                                        
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wantz, Justine M          19 Ycp-MA                    NT    2:08.83  
                  29.84     1:01.78 (31.94)     1:35.13 (33.35)     2:08.83 (33.70)
  2 Lyons, Peyten L           20 Bears-MA                  NT    2:14.00  
                  31.54     1:05.57 (34.03)     1:39.78 (34.21)     2:14.00 (34.22)
  3 Leitz, Meggie             21 Bears-MA                  NT    2:14.50  
                  31.64     1:05.74 (34.10)     1:39.95 (34.21)     2:14.50 (34.55)
  4 Campbell, Caitlin A       19 Ycp-MA                    NT    2:18.09  
                  32.37     1:06.23 (33.86)     1:41.86 (35.63)     2:18.09 (36.23)
  5 Gerner, Alexandra J       20 Ycp-MA                    NT    2:18.14  
                  32.32     1:07.76 (35.44)     1:43.79 (36.03)     2:18.14 (34.35)
  6 Madden, Katie A           20 Bears-MA                  NT    2:18.98  
                  33.35     1:08.68 (35.33)     1:44.05 (35.37)     2:18.98 (34.93)
  7 Balderson, Emma E         18 Ycp-MA                    NT   x2:19.86  
                  31.78     1:06.77 (34.99)     1:42.85 (36.08)     2:19.86 (37.01)
  8 Porter, Katherine S       21 Bears-MA                  NT   x2:22.00  
                  32.25     1:07.92 (35.67)     1:45.22 (37.30)     2:22.00 (36.78)
  9 Sutton, Carolyn A         19 St. Mary's MD-MD          NT    2:23.82  
                  33.50     1:09.56 (36.06)     1:46.64 (37.08)     2:23.82 (37.18)
 10 Johnson, Elizabeth K      18 St. Mary's MD-MD          NT    2:28.26  
                  35.12     1:11.95 (36.83)     1:50.31 (38.36)     2:28.26 (37.95)
 -- Bogdanski, Julia M        20 Ycp-MA                    NT   X2:21.51  
                  32.94     1:08.65 (35.71)     1:45.19 (36.54)     2:21.51 (36.32)
 -- Hausamann, Elli           18 Ycp-MA                    NT   X2:23.68  
                  34.12     1:10.10 (35.98)     1:47.08 (36.98)     2:23.68 (36.60)
 -- Bowman, Alexandra C       21 Ycp-MA                    NT   X2:37.68  
                  36.25     1:15.91 (39.66)     1:56.41 (40.50)     2:37.68 (41.27)
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prior, Mikey J            18 Bears-MA                  NT    1:57.35  
                  27.83       57.55 (29.72)     1:27.53 (29.98)     1:57.35 (29.82)
  2 Schreiber, Morgan B       21 Ycp-MA                    NT    1:59.74  
                  28.06       57.74 (29.68)     1:28.55 (30.81)     1:59.74 (31.19)
  3 Dowdall, Kaelan F         18 Ycp-MA                    NT    2:00.59  
                  28.72       59.47 (30.75)     1:29.93 (30.46)     2:00.59 (30.66)
  4 Newman, Drew M            19 Ycp-MA                    NT    2:02.79  
                  29.70     1:00.94 (31.24)     1:31.47 (30.53)     2:02.79 (31.32)
  5 Williams, Greg W          19 Ycp-MA                    NT   x2:04.79  
                  28.52       59.96 (31.44)     1:32.44 (32.48)     2:04.79 (32.35)
  6 Nielsen, Devin G          21 Bears-MA                  NT    2:06.63  
                  28.71       59.81 (31.10)     1:33.13 (33.32)     2:06.63 (33.50)
  7 Bantley, Thomas           21 Bears-MA                  NT    2:10.34  
                  29.75     1:02.53 (32.78)     1:36.37 (33.84)     2:10.34 (33.97)
  8 Sjosten, Samuel A         19 Bears-MA                  NT   x2:10.75  
                  31.57     1:04.63 (33.06)     1:37.73 (33.10)     2:10.75 (33.02)
  9 Rosenzweig-Stein, Jacob   19 St. Mary's MD-MD          NT    2:19.54  
                  32.93     1:07.86 (34.93)     1:43.67 (35.81)     2:19.54 (35.87)
 -- McIlroy, Connor J         18 Ycp-MA                    NT   X2:06.03  
                  29.36     1:01.06 (31.70)     1:33.87 (32.81)     2:06.03 (32.16)
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gundersen, Sydney J       21 Bears-MA                  NT    5:23.75  
                  28.17       59.13 (30.96)     1:31.04 (31.91)     2:03.67 (32.63)
        2:36.54 (32.87)     3:09.75 (33.21)     3:43.65 (33.90)     4:17.68 (34.03)
        4:51.19 (33.51)     5:23.75 (32.56)                                        
  2 Bley, Amanda R            18 Ycp-MA                    NT    5:27.00  
                  29.03     1:00.73 (31.70)     1:34.15 (33.42)     2:07.64 (33.49)
        2:41.46 (33.82)     3:14.99 (33.53)     3:48.21 (33.22)     4:21.57 (33.36)
        4:54.82 (33.25)     5:27.00 (32.18)                                        
  3 Lapoint, Anna E           18 St. Mary's MD-MD          NT    5:28.80  
                  29.60     1:01.63 (32.03)     1:34.46 (32.83)     2:08.10 (33.64)
        2:42.15 (34.05)     3:15.86 (33.71)     3:49.38 (33.52)     4:22.94 (33.56)
        4:56.11 (33.17)     5:28.80 (32.69)                                        
  4 Spaulding, Rachel C       22 Ycp-MA                    NT    5:29.81  
                  29.07     1:00.86 (31.79)     1:33.55 (32.69)     2:06.81 (33.26)
        2:40.62 (33.81)     3:14.53 (33.91)     3:48.80 (34.27)     4:23.14 (34.34)
        4:57.27 (34.13)     5:29.81 (32.54)                                        
  5 Warren, Becca S           18 Bears-MA                  NT    5:30.08  
                  29.27     1:01.40 (32.13)     1:34.55 (33.15)     2:08.57 (34.02)
        2:42.43 (33.86)     3:16.40 (33.97)     3:49.98 (33.58)     4:24.14 (34.16)
        4:57.96 (33.82)     5:30.08 (32.12)                                        
  6 Green, Emma M             21 St. Mary's MD-MD          NT    5:56.32  
                  31.56     1:06.53 (34.97)     1:42.39 (35.86)     2:18.66 (36.27)
        2:55.35 (36.69)     3:31.59 (36.24)     4:08.10 (36.51)     4:44.56 (36.46)
        5:20.89 (36.33)     5:56.32 (35.43)                                        
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Keven J            19 Ycp-MA                    NT    4:41.57  
                  24.54       51.56 (27.02)     1:20.02 (28.46)     1:48.61 (28.59)
        2:17.80 (29.19)     2:47.08 (29.28)     3:16.41 (29.33)     3:45.39 (28.98)
        4:14.84 (29.45)     4:41.57 (26.73)                                        
  2 Menzer, Jake T            19 Bears-MA                  NT    4:47.36  
                  26.08       54.55 (28.47)     1:23.38 (28.83)     1:52.44 (29.06)
        2:21.41 (28.97)     2:50.76 (29.35)     3:19.67 (28.91)     3:48.80 (29.13)
        4:18.78 (29.98)     4:47.36 (28.58)                                        
  3 Barthold, Chris S         22 Bears-MA                  NT    5:00.88  
                  27.02       56.41 (29.39)     1:26.34 (29.93)     1:57.01 (30.67)
        2:27.55 (30.54)     2:58.02 (30.47)     3:29.51 (31.49)     4:00.94 (31.43)
        4:31.23 (30.29)     5:00.88 (29.65)                                        
  4 Scott, Andrew T           18 St. Mary's MD-MD          NT    5:06.38  
                  27.84       58.20 (30.36)     1:29.37 (31.17)     2:01.17 (31.80)
        2:32.79 (31.62)     3:04.36 (31.57)     3:35.27 (30.91)     4:05.98 (30.71)
        4:36.56 (30.58)     5:06.38 (29.82)                                        
  5 Penn, Gabriel G           18 Ycp-MA                    NT    5:08.19  
                  28.19       59.39 (31.20)     1:31.68 (32.29)     2:04.31 (32.63)
        2:36.03 (31.72)     3:06.86 (30.83)     3:36.97 (30.11)     4:08.15 (31.18)
        4:38.51 (30.36)     5:08.19 (29.68)                                        
  6 Madden, Max B             21 St. Mary's MD-MD          NT    5:25.55  
                  27.60       59.34 (31.74)     1:31.97 (32.63)     2:05.03 (33.06)
        2:38.44 (33.41)     3:12.29 (33.85)     3:45.50 (33.21)     4:19.69 (34.19)
        4:52.83 (33.14)     5:25.55 (32.72)                                        
 -- Dupree, Kyle P            18 Ycp-MA                    NT   X5:20.54  
                  28.10       59.45 (31.35)     1:31.75 (32.30)     2:04.20 (32.45)
        2:37.36 (33.16)     3:10.57 (33.21)     3:43.35 (32.78)     4:16.08 (32.73)
        4:48.54 (32.46)     5:20.54 (32.00)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tierney, Olivia M         21 Bears-MA                  NT    2:28.93  
                  34.02     1:11.61 (37.59)     1:50.30 (38.69)     2:28.93 (38.63)
  2 Timuscuk, Gabriella E     20 Bears-MA                  NT    2:30.23  
                  35.04     1:13.28 (38.24)     1:51.58 (38.30)     2:30.23 (38.65)
  3 Sturla, Haley E           19 Bears-MA                  NT    2:34.47  
                  34.84     1:13.92 (39.08)     1:54.49 (40.57)     2:34.47 (39.98)
  4 Garcia, Leilani N         19 Ycp-MA                    NT    2:35.10  
                  33.88     1:12.90 (39.02)     1:53.89 (40.99)     2:35.10 (41.21)
  5 Moore, Katie M            18 Bears-MA                  NT   x2:36.02  
                  35.43     1:15.22 (39.79)     1:55.36 (40.14)     2:36.02 (40.66)
  6 Baughman, Hailley M       19 St. Mary's MD-MD          NT    2:37.44  
                  36.36     1:17.21 (40.85)     1:58.00 (40.79)     2:37.44 (39.44)
  7 Werner, Danielle L        22 Ycp-MA                    NT    2:38.51  
                  36.23     1:16.64 (40.41)     1:57.91 (41.27)     2:38.51 (40.60)
  8 Strine, Jennifer A        20 Ycp-MA                    NT    2:46.62  
                  37.38     1:19.34 (41.96)     2:02.73 (43.39)     2:46.62 (43.89)
  9 Hay, Samantha C           21 Ycp-MA                    NT   x2:48.71  
                  36.33     1:18.34 (42.01)     2:02.37 (44.03)     2:48.71 (46.34)
 10 Efron, Lexi M             18 St. Mary's MD-MD          NT    2:51.89  
                  39.42     1:23.19 (43.77)     2:07.89 (44.70)     2:51.89 (44.00)
 -- Donahue, Mackenzie C      21 Ycp-MA                    NT   X2:45.32  
                  36.92     1:19.60 (42.68)     2:02.67 (43.07)     2:45.32 (42.65)
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maggio, Tyler S           19 Ycp-MA                    NT    2:17.78  
                  30.94     1:06.25 (35.31)     1:42.34 (36.09)     2:17.78 (35.44)
  2 Coulter, Max L            20 Bears-MA                  NT    2:17.93  
                  30.47     1:05.34 (34.87)     1:41.74 (36.40)     2:17.93 (36.19)
  3 Luksic, Reid              21 Bears-MA                  NT    2:20.96  
                  32.14     1:07.74 (35.60)     1:44.25 (36.51)     2:20.96 (36.71)
  4 Broder, Kieran C          21 St. Mary's MD-MD          NT    2:22.12  
                  31.59     1:07.94 (36.35)     1:44.40 (36.46)     2:22.12 (37.72)
  5 Federline, Michael        19 Ycp-MA                    NT    2:24.03  
                  31.77     1:08.20 (36.43)     1:46.32 (38.12)     2:24.03 (37.71)
  6 Silva, Glaucio J          19 Ycp-MA                    NT    2:24.52  
                  32.13     1:08.63 (36.50)     1:46.69 (38.06)     2:24.52 (37.83)
  7 Nielsen, Devin G          21 Bears-MA                  NT    2:25.65  
                  31.65     1:08.19 (36.54)     1:46.81 (38.62)     2:25.65 (38.84)
  8 Callaghan, James          20 Bears-MA                  NT   x2:28.04  
                  33.99     1:11.20 (37.21)     1:49.92 (38.72)     2:28.04 (38.12)
  9 Robinson, Jacob R         19 Ycp-MA                    NT   x2:31.31  
                  33.06     1:11.57 (38.51)     1:51.80 (40.23)     2:31.31 (39.51)
 10 Rosenzweig-Stein, Jacob   19 St. Mary's MD-MD          NT    2:33.41  
                  34.00     1:12.87 (38.87)     1:52.95 (40.08)     2:33.41 (40.46)
 -- Sieck, Billy F            21 Ycp-MA                    NT   X2:29.39  
                  32.36     1:10.11 (37.75)     1:49.04 (38.93)     2:29.39 (40.35)
 
Event 21  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursinus College-MA  'A'                                NT    3:40.96  
     1) Baker, Clara N 20               2) May, Sophie N 18               
     3) Thomas, Allison K 18            4) Gundersen, Sydney J 21         
                  26.45       55.66 (55.66)     1:21.96 (26.30)     1:50.43 (54.77)
        2:17.15 (26.72)     2:46.73 (56.30)     3:12.56 (25.83)     3:40.96 (54.23)
  2 York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT    3:44.99  
     1) Ayala, Adrianna N 19            2) Stein, Margaret H 18           
     3) Sturgis, Andrea M 19            4) Spaulding, Rachel C 22         
                  27.29       55.86 (55.86)     1:22.66 (26.80)     1:52.84 (56.98)
        2:19.39 (26.55)     2:49.11 (56.27)     3:15.27 (26.16)     3:44.99 (55.88)
  3 Ursinus College-MA  'B'                                NT    3:50.08  
     1) McHugh, Maddie R 19             2) Kurzinsky, Katie M 19          
     3) Weil, Rachel M 21               4) Porter, Katherine S 21         
                  28.22       59.27 (59.27)     1:25.68 (26.41)     1:54.51 (55.24)
        2:22.65 (28.14)     2:53.64 (59.13)     3:20.00 (26.36)     3:50.08 (56.44)
  4 York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT    3:51.72  
     1) Trudel, Julia A 19              2) Campbell, Caitlin A 19         
     3) Witte, Taylor M 21              4) Kobus, Reilly E 20             
                  28.60       59.43 (59.43)     1:26.13 (26.70)     1:56.16 (56.73)
        2:23.29 (27.13)     2:52.90 (56.74)     3:20.98 (28.08)     3:51.72 (58.82)
  5 St. Mary's College of Maryland-MD  'A'                 NT    3:59.23  
     1) Grcic, Alekx 18                 2) Sonnenberg, Rachel F 21        
     3) Yates, Rachel 19                4) Lapoint, Anna E 18             
                  28.36       58.52 (58.52)     1:26.42 (27.90)     1:57.29 (58.77)
        2:27.99 (30.70)   3:02.43 (1:05.14)     3:29.39 (26.96)     3:59.23 (56.80)
  6 St. Mary's College of Maryland-MD  'B'                 NT    4:05.56  
     1) Green, Emma M 21                2) Needle, Alexa R 18             
     3) Schoenecker, Samantha K 20      4) Valenti, Elizabeth M 19        
                  30.32   1:15.36 (1:15.36)     1:32.90 (17.54)     2:05.97 (50.61)
        2:34.77 (28.80)   3:06.51 (1:00.54)     3:34.28 (27.77)     4:05.56 (59.05)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   X4:16.23  
     1) Gerner, Alexandra J 20          2) Hay, Samantha C 21             
     3) Bowman, Alexandra C 21          4) Bogdanski, Julia M 20          
                  28.45   1:00.81 (1:00.81)     1:31.82 (31.01)   2:06.13 (1:05.32)
        2:38.27 (32.14)   3:14.91 (1:08.78)     3:43.95 (29.04)   4:16.23 (1:01.32)
 
Event 22  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursinus College-MA  'A'                                NT    3:16.06  
     1) Menzer, Jake T 19               2) McNamara, Colin C 22           
     3) Krawetz, Jared 19               4) Venables, Travis J 20          
                  23.69       48.85 (48.85)     1:12.12 (23.27)     1:38.21 (49.36)
        2:01.34 (23.13)     2:27.36 (49.15)     2:50.11 (22.75)     3:16.06 (48.70)
  2 York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT    3:17.36  
     1) Stahl, Keven J 19               2) Labenski, Mitchell 18          
     3) Foltz, Nick 20                  4) McConnell, Jacob D 20          
                  23.20       48.17 (48.17)     1:11.31 (23.14)     1:37.33 (49.16)
        2:00.97 (23.64)     2:27.71 (50.38)     2:50.80 (23.09)     3:17.36 (49.65)
  3 York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT    3:22.30  
     1) Peshenko, Artem I 21            2) Newman, Drew M 19              
     3) Loehr, Aj J 19                  4) Penn, Gabriel G 18             
                  24.48       51.12 (51.12)     1:14.87 (23.75)     1:41.10 (49.98)
        2:04.40 (23.30)     2:31.09 (49.99)     2:55.00 (23.91)     3:22.30 (51.21)
  4 Ursinus College-MA  'B'                                NT    3:24.46  
     1) Prior, Mikey J 18               2) Becker, Daniel W 20            
     3) Gill, Kevin 20                  4) Barthold, Chris S 22           
                  24.81       51.37 (51.37)     1:15.00 (23.63)     1:41.37 (50.00)
        2:06.58 (25.21)     2:33.59 (52.22)     2:57.46 (23.87)     3:24.46 (50.87)
  5 St. Mary's College of Maryland-MD  'A'                 NT    3:26.36  
     1) Cassady, Colin F 20             2) Donoghue, Nate A 18            
     3) Rhoads, Reed M 20               4) Akhavan, Ryan V 19             
                  23.33       49.15 (49.15)     1:14.12 (24.97)     1:41.63 (52.48)
        2:06.60 (24.97)     2:33.96 (52.33)     2:58.72 (24.76)     3:26.36 (52.40)
  6 St. Mary's College of Maryland-MD  'B'                 NT    3:58.86  
     1) Ertman, Ben W 21                2) Rosenzweig-Stein, Jacob C 19   
     3) Madden, Max B 21                4) Cornwell, Ben C 18             
                  33.09   1:08.03 (1:08.03)     1:35.66 (27.63)     2:06.63 (58.60)
        2:32.50 (25.87)     3:02.62 (55.99)     3:29.34 (26.72)     3:58.86 (56.24)
 -- Ursinus College-MA  'C'                                NT   X3:31.05  
     1) Buccella, Matthew E 18          2) Sjosten, Samuel A 19           
     3) Christoph, Carl 22              4) Rogers, Tom W 19               
                  24.07       51.38 (51.38)     1:16.13 (24.75)     1:43.55 (52.17)
        2:07.96 (24.41)     2:36.40 (52.85)     3:01.99 (25.59)     3:31.05 (54.65)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   X3:41.45  
     1) Rivers, Kyle S 19               2) Boyles, Colton 20              
     3) Sieck, Billy F 21               4) Federline, Michael 19          
                  25.27       55.09 (55.09)     1:20.52 (25.43)     1:50.38 (55.29)
        2:16.59 (26.21)     2:47.32 (56.94)     3:11.84 (24.52)     3:41.45 (54.13)

PrestoSports