Licensed to York College of PA    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/11/2017 02:36 PM
                            YCP v W&J - 11/11/2017                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT    1:53.81   11  
     1) Wantz, Justine M 19             2) Garcia, Leilani N 19           
     3) Coon, Alyssa B 19               4) Mann, Maddy R 20               
                  29.57     1:01.01 (31.44)     1:28.70 (27.69)     1:53.81 (25.11)
  2 Washington & Jefferson College-AM  'A'                 NT    1:57.02    4  
     1) Glenn, Alexis S 21              2) Burke, Delaney M 21            
     3) Magyari, Chloe S 19             4) McElhaney, Jillian J 19        
                  29.52     1:03.91 (34.39)     1:30.98 (27.07)     1:57.02 (26.04)
  3 York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT    1:57.37    2  
     1) Campbell, Caitlin A 19          2) Strine, Jennifer A 20          
     3) Spaulding, Rachel C 22          4) Ayala, Adrianna N 19           
                  30.26     1:03.56 (33.30)     1:31.99 (28.43)     1:57.37 (25.38)
  4 York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   x1:58.46  
     1) Gerner, Alexandra J 20          2) Hay, Samantha C 21             
     3) Hufnagle, Jenna M 18            4) Kobus, Reilly E 20             
                  30.29     1:03.89 (33.60)     1:32.16 (28.27)     1:58.46 (26.30)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT    1:38.92   11  
     1) Schreiber, Morgan B 21          2) Silva, Glaucio J 19            
     3) Tate, Jesse W 19                4) Brinton, Trevor L 20           
                  25.55       53.13 (27.58)     1:16.61 (23.48)     1:38.92 (22.31)
  2 York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT    1:39.85    4  
     1) Williams, Greg W 19             2) Maggio, Tyler S 19             
     3) Stahl, Keven J 19               4) Labenski, Mitchell 18          
                  26.02       53.47 (27.45)     1:17.26 (23.79)     1:39.85 (22.59)
  3 Washington & Jefferson College-AM  'A'                 NT    1:43.40    2  
     1) Lauer, Zachary A 21             2) Glasner, Jeremy N 20           
     3) Noel, Matt C 21                 4) Hanna, Owen E 21               
                  26.45       55.04 (28.59)     1:20.66 (25.62)     1:43.40 (22.74)
  4 York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   x1:47.40  
     1) McIlroy, Connor J 18            2) Dupree, Kyle P 18              
     3) Rivers, Kyle S 19               4) Foltz, Nick 20                 
                  27.25       58.01 (30.76)     1:24.73 (26.72)     1:47.40 (22.67)
  5 York College of Pennsylvania-MA  'D'                   NT   x1:51.07  
     1) Sieck, Billy F 21               2) Robinson, Jacob R 19           
     3) Boyles, Colton 20               4) Hawkins, Seth T 18             
                  28.58       59.23 (30.65)     1:27.43 (28.20)     1:51.07 (23.64)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bley, Amanda R            18 Ycp-MA                    NT   11:13.14    9  
                  29.68     1:02.42 (32.74)     1:36.46 (34.04)     2:10.78 (34.32)
        2:45.41 (34.63)     3:20.25 (34.84)     3:54.60 (34.35)     4:28.97 (34.37)
        5:04.01 (35.04)     5:37.76 (33.75)     6:11.14 (33.38)     6:45.02 (33.88)
        7:19.07 (34.05)     7:52.64 (33.57)     8:26.49 (33.85)     9:00.92 (34.43)
        9:34.65 (33.73)    10:08.25 (33.60)    10:41.46 (33.21)    11:13.14 (31.68)
  2 Werner, Danielle L        22 Ycp-MA                    NT   11:30.76    4  
                  30.38     1:04.13 (33.75)     1:38.93 (34.80)     2:14.08 (35.15)
        2:48.68 (34.60)     3:23.38 (34.70)     3:58.12 (34.74)     4:33.22 (35.10)
        5:08.05 (34.83)     5:43.22 (35.17)     6:18.30 (35.08)     6:53.31 (35.01)
        7:28.63 (35.32)     8:03.77 (35.14)     8:38.92 (35.15)     9:14.00 (35.08)
        9:49.08 (35.08)    10:23.88 (34.80)    10:58.72 (34.84)    11:30.76 (32.04)
  3 Banks, Kacey L            21 Ycp-MA                    NT   12:07.24    3  
                  33.84     1:10.20 (36.36)     1:46.57 (36.37)     2:22.96 (36.39)
        2:59.34 (36.38)     3:35.68 (36.34)     4:12.14 (36.46)     4:48.49 (36.35)
        5:24.95 (36.46)     6:01.47 (36.52)     6:38.14 (36.67)     7:14.84 (36.70)
        7:51.44 (36.60)     8:28.16 (36.72)     9:05.34 (37.18)     9:42.06 (36.72)
       10:18.76 (36.70)    10:55.63 (36.87)    11:32.00 (36.37)    12:07.24 (35.24)
  4 Daum, Alex S              18 W&J-AM                    NT   12:24.70    2  
                  32.11     1:08.16 (36.05)     1:45.58 (37.42)     2:23.34 (37.76)
        3:00.88 (37.54)     3:38.26 (37.38)     4:16.27 (38.01)     4:54.34 (38.07)
        5:31.95 (37.61)     6:09.83 (37.88)     6:47.48 (37.65)     7:25.35 (37.87)
        8:03.01 (37.66)     8:40.60 (37.59)     9:18.28 (37.68)     9:56.42 (38.14)
       10:33.59 (37.17)    11:10.98 (37.39)    11:48.55 (37.57)    12:24.70 (36.15)
  5 O'Toole, Tara M           20 W&J-AM                    NT   12:26.96    1  
                  32.88     1:09.17 (36.29)     1:46.51 (37.34)     2:23.79 (37.28)
        3:00.71 (36.92)     3:38.22 (37.51)     4:16.33 (38.11)     4:54.88 (38.55)
        5:33.09 (38.21)     6:11.04 (37.95)     6:48.74 (37.70)     7:27.17 (38.43)
        8:05.03 (37.86)     8:43.13 (38.10)     9:21.28 (38.15)     9:59.03 (37.75)
       10:36.98 (37.95)    11:14.14 (37.16)    11:51.28 (37.14)    12:26.96 (35.68)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiber, Morgan B       21 Ycp-MA                    NT   10:38.34    9  
                  28.98     1:00.80 (31.82)     1:32.91 (32.11)     2:04.67 (31.76)
        2:36.85 (32.18)     3:09.26 (32.41)     3:41.76 (32.50)     4:14.33 (32.57)
        4:46.51 (32.18)     5:18.95 (32.44)     5:51.34 (32.39)     6:23.80 (32.46)
        6:56.46 (32.66)     7:29.23 (32.77)     8:01.71 (32.48)     8:33.72 (32.01)
        9:05.16 (31.44)     9:37.01 (31.85)    10:08.06 (31.05)    10:38.34 (30.28)
  2 Tarbrake, Brandon F       20 Ycp-MA                    NT   11:07.88    4  
                  29.41     1:01.95 (32.54)     1:35.35 (33.40)     2:08.83 (33.48)
        2:42.77 (33.94)     3:16.62 (33.85)     3:51.38 (34.76)     4:25.68 (34.30)
        5:00.57 (34.89)     5:35.68 (35.11)     6:07.59 (31.91)     6:40.28 (32.69)
        7:13.85 (33.57)     7:48.47 (34.62)     8:23.14 (34.67)     8:55.91 (32.77)
        9:30.04 (34.13)    10:04.25 (34.21)    10:37.05 (32.80)    11:07.88 (30.83)
  3 Hawkins, Seth T           18 Ycp-MA                    NT   11:08.78    3  
                  28.95     1:01.38 (32.43)     1:34.49 (33.11)     2:08.06 (33.57)
        2:42.07 (34.01)     3:15.88 (33.81)     3:50.04 (34.16)     4:24.14 (34.10)
        4:58.22 (34.08)     5:31.85 (33.63)     6:06.76 (34.91)     6:40.84 (34.08)
        7:14.18 (33.34)     7:48.78 (34.60)     8:23.74 (34.96)     8:58.15 (34.41)
        9:32.32 (34.17)    10:05.63 (33.31)    10:38.44 (32.81)    11:08.78 (30.34)
  4 Moy, Ethan                18 W&J-AM                    NT   12:07.98    2  
                  29.07     1:01.89 (32.82)     1:36.28 (34.39)     2:12.16 (35.88)
        2:47.94 (35.78)     3:24.91 (36.97)     4:01.71 (36.80)     4:38.89 (37.18)
        5:17.17 (38.28)     5:54.47 (37.30)     6:32.30 (37.83)     7:10.48 (38.18)
        7:48.73 (38.25)     8:26.09 (37.36)     9:04.24 (38.15)     9:41.13 (36.89)
       10:18.63 (37.50)    10:55.87 (37.24)    11:32.63 (36.76)    12:07.98 (35.35)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stein, Margaret H         18 Ycp-MA                    NT    2:02.80    9  
                  28.16       59.34 (31.18)     1:31.09 (31.75)     2:02.80 (31.71)
  2 Trudel, Julia A           19 Ycp-MA                    NT    2:03.62    4  
                  28.75       59.83 (31.08)     1:31.95 (32.12)     2:03.62 (31.67)
  3 Glenn, Alexis S           21 W&J-AM                    NT    2:03.89    3  
                  28.80     1:00.17 (31.37)     1:32.52 (32.35)     2:03.89 (31.37)
  4 Hausamann, Elli           18 Ycp-MA                    NT    2:07.53    2  
                  29.29     1:01.38 (32.09)     1:34.34 (32.96)     2:07.53 (33.19)
  5 Gerner, Alexandra J       20 Ycp-MA                    NT   x2:14.85  
                  30.75     1:04.15 (33.40)     1:39.56 (35.41)     2:14.85 (35.29)
  6 Ewing, Kaitlyn            19 W&J-AM                    NT    2:31.24    1  
                  34.65     1:13.02 (38.37)     1:52.71 (39.69)     2:31.24 (38.53)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Keven J            19 Ycp-MA                    NT    1:44.75    9  
                  24.15       50.89 (26.74)     1:18.25 (27.36)     1:44.75 (26.50)
  2 Labenski, Mitchell        18 Ycp-MA                    NT    1:52.32    4  
                  25.79       53.79 (28.00)     1:22.90 (29.11)     1:52.32 (29.42)
  3 Maggio, Tyler S           19 Ycp-MA                    NT    1:52.50    3  
                  26.13       54.68 (28.55)     1:23.75 (29.07)     1:52.50 (28.75)
  4 McConnell, Jacob D        20 Ycp-MA                    NT   x1:54.70  
                  26.07       55.44 (29.37)     1:25.29 (29.85)     1:54.70 (29.41)
  5 Hanna, Owen E             21 W&J-AM                    NT    1:56.54    2  
                  26.91       56.31 (29.40)     1:26.55 (30.24)     1:56.54 (29.99)
  6 Smith, Troy               20 W&J-AM                    NT    1:58.25    1  
                  26.49       55.99 (29.50)     1:27.13 (31.14)     1:58.25 (31.12)
  7 Geister, Ian              19 W&J-AM                    NT    1:58.60  
                  27.10       57.44 (30.34)     1:28.22 (30.78)     1:58.60 (30.38)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magyari, Chloe S          19 W&J-AM                    NT      24.96    9  
  2 Mann, Maddy R             20 Ycp-MA                    NT      25.16    4  
  3 Ayala, Adrianna N         19 Ycp-MA                    NT      26.09    3  
  4 Balderson, Emma E         18 Ycp-MA                    NT      27.25    2  
  5 Macwhinnie, Kiera E       18 W&J-AM                    NT      27.84    1  
  6 Hay, Samantha C           21 Ycp-MA                    NT     x29.13  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brinton, Trevor L         20 Ycp-MA                    NT      22.66    9  
  2 Peshenko, Artem I         21 Ycp-MA                    NT      23.12    4  
  3 Loehr, Aj J               19 Ycp-MA                    NT      23.14    3  
  4 Noel, Matt C              21 W&J-AM                    NT      24.11    2  
  5 Rebman, Jared             21 W&J-AM                    NT      24.41    1  
  6 Rivers, Kyle S            19 Ycp-MA                    NT     x24.50  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spaulding, Rachel C       22 Ycp-MA                    NT    2:21.08    9  
                  30.01     1:06.88 (36.87)     1:48.77 (41.89)     2:21.08 (32.31)
  2 Garcia, Leilani N         19 Ycp-MA                    NT    2:23.76    4  
                  29.53     1:06.56 (37.03)     1:47.92 (41.36)     2:23.76 (35.84)
  3 McElhaney, Jillian J      19 W&J-AM                    NT    2:28.80    3  
                  31.43     1:09.17 (37.74)     1:51.58 (42.41)     2:28.80 (37.22)
  4 McConaghy, Kate A         21 Ycp-MA                    NT    2:32.15    2  
                  31.15     1:08.42 (37.27)     1:56.51 (48.09)     2:32.15 (35.64)
  5 Banks, Kacey L            21 Ycp-MA                    NT   x2:32.23  
                  32.67     1:12.29 (39.62)     1:57.50 (45.21)     2:32.23 (34.73)
  6 Metz, Tori B              19 W&J-AM                    NT    2:38.29    1  
                  33.27     1:16.80 (43.53)     2:01.99 (45.19)     2:38.29 (36.30)
  7 Georgetti, Hayley         22 W&J-AM                    NT    2:46.24  
                  36.07     1:18.15 (42.08)     2:06.80 (48.65)     2:46.24 (39.44)
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tate, Jesse W             19 Ycp-MA                    NT    1:59.54    9  
                  24.87       55.97 (31.10)     1:30.70 (34.73)     1:59.54 (28.84)
  2 Penn, Gabriel G           18 Ycp-MA                    NT    2:06.27    4  
                  26.68     1:00.68 (34.00)     1:36.82 (36.14)     2:06.27 (29.45)
  3 Glasner, Jeremy N         20 W&J-AM                    NT    2:06.60    3  
                  27.26     1:00.37 (33.11)     1:36.96 (36.59)     2:06.60 (29.64)
  4 Dupree, Kyle P            18 Ycp-MA                    NT    2:12.13    2  
                  27.82     1:01.76 (33.94)     1:39.94 (38.18)     2:12.13 (32.19)
  5 Robinson, Jacob R         19 Ycp-MA                    NT   x2:25.33  
                  30.15     1:09.53 (39.38)     1:50.20 (40.67)     2:25.33 (35.13)
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coon, Alyssa B            19 Ycp-MA                    NT    1:01.56    9  
                  28.99     1:01.56 (32.57)                                        
  2 Garcia, Leilani N         19 Ycp-MA                    NT    1:06.12    4  
                  29.97     1:06.12 (36.15)                                        
  3 McConaghy, Kate A         21 Ycp-MA                    NT    1:06.91    3  
                  31.09     1:06.91 (35.82)                                        
  4 Daum, Alex S              18 W&J-AM                    NT    1:12.05    2  
                  33.50     1:12.05 (38.55)                                        
  5 Clark, Nicole K           20 Ycp-MA                    NT   x1:19.69  
                  35.55     1:19.69 (44.14)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Keven J            19 Ycp-MA                    NT      52.63    9  
                  24.90       52.63 (27.73)                                        
  2 Dowdall, Kaelan F         18 Ycp-MA                    NT      53.40    4  
                  24.79       53.40 (28.61)                                        
  3 Geister, Ian              19 W&J-AM                    NT      57.53    3  
                  26.48       57.53 (31.05)                                        
  4 Boyles, Colton            20 Ycp-MA                    NT    1:01.93    2  
                  28.78     1:01.93 (33.15)                                        
  5 Sieck, Billy F            21 Ycp-MA                    NT   x1:02.19  
                  27.66     1:02.19 (34.53)                                        
  6 Moy, Ethan                18 W&J-AM                    NT    1:03.59    1  
                  28.56     1:03.59 (35.03)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magyari, Chloe S          19 W&J-AM                    NT      55.26    9  
                  26.83       55.26 (28.43)                                        
  2 Ayala, Adrianna N         19 Ycp-MA                    NT      56.34    4  
                  27.76       56.34 (28.58)                                        
  3 Spaulding, Rachel C       22 Ycp-MA                    NT      57.17    3  
                  27.49       57.17 (29.68)                                        
  4 Stein, Margaret H         18 Ycp-MA                    NT      57.62    2  
                  27.78       57.62 (29.84)                                        
  5 Hausamann, Elli           18 Ycp-MA                    NT     x58.79  
                  28.30       58.79 (30.49)                                        
  6 Ewing, Kaitlyn            19 W&J-AM                    NT    1:06.11    1  
                  32.01     1:06.11 (34.10)                                        
  7 Georgetti, Hayley         22 W&J-AM                    NT    1:07.84  
                  31.80     1:07.84 (36.04)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loehr, Aj J               19 Ycp-MA                    NT      50.28    9  
                  24.40       50.28 (25.88)                                        
  2 Labenski, Mitchell        18 Ycp-MA                    NT      50.29    4  
                  24.46       50.29 (25.83)                                        
  3 McConnell, Jacob D        20 Ycp-MA                    NT      50.61    3  
                  24.69       50.61 (25.92)                                        
  4 Foltz, Nick               20 Ycp-MA                    NT     x50.84  
                  24.63       50.84 (26.21)                                        
  5 Hanna, Owen E             21 W&J-AM                    NT      51.41    2  
                  24.81       51.41 (26.60)                                        
  6 Rebman, Jared             21 W&J-AM                    NT      54.58    1  
                  26.00       54.58 (28.58)                                        
 
Event 15  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wantz, Justine M          19 Ycp-MA                    NT    1:00.56    9  
                  29.37     1:00.56 (31.19)                                        
  2 Campbell, Caitlin A       19 Ycp-MA                    NT    1:03.90    4  
                  31.05     1:03.90 (32.85)                                        
  3 Glenn, Alexis S           21 W&J-AM                    NT    1:04.51    3  
                  31.69     1:04.51 (32.82)                                        
  4 Gerner, Alexandra J       20 Ycp-MA                    NT    1:05.46    2  
                  31.47     1:05.46 (33.99)                                        
  5 Balderson, Emma E         18 Ycp-MA                    NT   x1:05.77  
                  31.54     1:05.77 (34.23)                                        
  6 McElhaney, Jillian J      19 W&J-AM                    NT    1:07.15    1  
                  32.09     1:07.15 (35.06)                                        
  7 Macwhinnie, Kiera E       18 W&J-AM                    NT    1:07.61  
 -- Bowman, Alexandra C       21 Ycp-MA                    NT   X1:12.44  
 
Event 16  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauer, Zachary A          21 W&J-AM                    NT      55.73    9  
  2 Schreiber, Morgan B       21 Ycp-MA                    NT      55.78    4  
                  29.75     1:02.53 (32.78)     1:36.37 (33.84)           55.78 ( )
  3 Williams, Greg W          19 Ycp-MA                    NT      56.38    3  
                  28.52       59.96 (31.44)     1:32.44 (32.48)           56.38 ( )
  4 McIlroy, Connor J         18 Ycp-MA                    NT      58.39    2  
  5 Smith, Troy               20 W&J-AM                    NT    1:00.68    1  
                  29.70     1:00.94 (31.24)     1:31.47 (30.53)         1:00.68 ( )
  6 Federline, Michael        19 Ycp-MA                    NT   x1:03.78  
                  29.36     1:01.06 (31.70)     1:33.87 (32.81)         1:03.78 ( )
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bley, Amanda R            18 Ycp-MA                    NT    5:26.43    9  
                  29.37     1:02.61 (33.24)     1:36.26 (33.65)     2:09.63 (33.37)
        2:42.49 (32.86)     3:15.00 (32.51)     3:47.43 (32.43)   5:26.43 (1:39.00)
  2 Trudel, Julia A           19 Ycp-MA                    NT    5:38.15    4  
                  35.21     1:09.81 (34.60)     1:44.27 (34.46)     2:18.75 (34.48)
        2:52.91 (34.16)   5:38.15 (2:45.24)                                        
  3 Hufnagle, Jenna M         18 Ycp-MA                    NT    5:41.63    3  
                  36.73     1:11.59 (34.86)     1:46.69 (35.10)     2:21.55 (34.86)
        2:56.53 (34.98)     3:30.13 (33.60)     3:52.67 (22.54)   5:41.63 (1:48.96)
  4 Kobus, Reilly E           20 Ycp-MA                    NT   x5:47.48  
                  41.63     1:17.00 (35.37)     1:52.02 (35.02)     2:27.35 (35.33)
        3:02.19 (34.84)   5:47.48 (2:45.29)                                        
  5 O'Toole, Tara M           20 W&J-AM                    NT    6:02.30    2  
                  47.66     1:25.12 (37.46)     2:02.59 (37.47)     2:39.97 (37.38)
      6:02.30 (3:22.33)                                                            
  6 Burke, Delaney M          21 W&J-AM                    NT    6:02.82    1  
                  46.87     1:23.95 (37.08)     2:01.27 (37.32)     2:38.21 (36.94)
        3:15.96 (37.75)   6:02.82 (2:46.86)                                        
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penn, Gabriel G           18 Ycp-MA                    NT    5:02.95    9  
                  27.57       58.12 (30.55)     1:29.28 (31.16)     1:59.71 (30.43)
        2:30.16 (30.45)     3:00.64 (30.48)     3:31.57 (30.93)     4:02.58 (31.01)
        4:33.39 (30.81)     5:02.95 (29.56)                                        
  2 Newman, Drew M            19 Ycp-MA                    NT    5:14.86    4  
                  27.74       58.70 (30.96)     1:30.34 (31.64)     2:02.19 (31.85)
        2:34.35 (32.16)     3:06.62 (32.27)     3:39.29 (32.67)     4:11.82 (32.53)
        4:44.42 (32.60)     5:14.86 (30.44)                                        
  3 Dowdall, Kaelan F         18 Ycp-MA                    NT    5:14.97    3  
                  27.77       58.64 (30.87)     1:29.26 (30.62)     2:00.02 (30.76)
        2:31.59 (31.57)     3:03.44 (31.85)     3:36.43 (32.99)     4:09.83 (33.40)
        4:43.21 (33.38)     5:14.97 (31.76)                                        
  4 Dupree, Kyle P            18 Ycp-MA                    NT   x5:25.05  
                  28.48     1:01.84 (33.36)     1:35.35 (33.51)     2:08.93 (33.58)
        2:42.87 (33.94)     3:16.18 (33.31)     3:49.18 (33.00)     4:22.69 (33.51)
        4:54.85 (32.16)     5:25.05 (30.20)                                        
  5 Moy, Ethan                18 W&J-AM                    NT    6:02.84    2  
                  30.11     1:05.56 (35.45)     1:42.07 (36.51)     2:20.24 (38.17)
        2:58.43 (38.19)     3:35.72 (37.29)     4:13.08 (37.36)     4:51.14 (38.06)
        5:27.37 (36.23)     6:02.84 (35.47)                                        
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burke, Delaney M          21 W&J-AM                    NT    1:16.80    9  
                  35.98     1:16.80 (40.82)                                        
  2 Metz, Tori B              19 W&J-AM                    NT    1:20.00    4  
                  37.30     1:20.00 (42.70)                                        
  3 Georgetti, Hayley         22 W&J-AM                    NT    1:22.83    3  
                  38.09     1:22.83 (44.74)                                        
 -- Werner, Danielle L        22 Ycp-MA                    NT   X1:13.37  
                  34.89     1:13.37 (38.48)                                        
 -- Hay, Samantha C           21 Ycp-MA                    NT   X1:14.70  
                  34.60     1:14.70 (40.10)                                        
 -- Strine, Jennifer A        20 Ycp-MA                    NT   X1:15.03  
                  34.77     1:15.03 (40.26)                                        
 -- Donahue, Mackenzie C      21 Ycp-MA                    NT   X1:18.78  
                  36.35     1:18.78 (42.43)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glasner, Jeremy N         20 W&J-AM                    NT    1:06.81    9  
                  30.81     1:06.81 (36.00)                                        
  2 Rebman, Jared             21 W&J-AM                    NT    1:08.81    4  
                  32.07     1:08.81 (36.74)                                        
 -- Tate, Jesse W             19 Ycp-MA                    NT   X1:01.23  
                  28.99     1:01.23 (32.24)                                        
 -- Silva, Glaucio J          19 Ycp-MA                    NT   X1:02.35  
                  29.18     1:02.35 (33.17)                                        
 -- Federline, Michael        19 Ycp-MA                    NT   X1:04.02  
                  29.88     1:04.02 (34.14)                                        
 -- Peshenko, Artem I         21 Ycp-MA                    NT   X1:05.03  
                  30.52     1:05.03 (34.51)                                        
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson College-AM  'A'                 NT    1:55.76   11  
     1) O'Toole, Tara M 20              2) Macwhinnie, Kiera E 18         
     3) Daum, Alex S 18                 4) Ewing, Kaitlyn 19              
                  28.74       56.17 (27.43)     1:25.45 (29.28)     1:55.76 (30.31)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT   X1:43.55  
     1) Werner, Danielle L 22           2) Wantz, Justine M 19            
     3) Stein, Margaret H 18            4) Mann, Maddy R 20               
                  26.18       51.68 (25.50)     1:18.27 (26.59)     1:43.55 (25.28)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT   X1:46.76  
     1) Coon, Alyssa B 19               2) Kobus, Reilly E 20             
     3) Balderson, Emma E 18            4) Campbell, Caitlin A 19         
                  26.48       53.19 (26.71)     1:20.52 (27.33)     1:46.76 (26.24)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   X1:50.58  
     1) Strine, Jennifer A 20           2) Hausamann, Elli 18             
     3) Bley, Amanda R 18               4) Hufnagle, Jenna M 18           
                  28.31       56.01 (27.70)     1:23.34 (27.33)     1:50.58 (27.24)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'D'                   NT   X2:02.85  
     1) McConaghy, Kate A 21            2) Clark, Nicole K 20             
     3) Donahue, Mackenzie C 21         4) Bowman, Alexandra C 21         
                  29.41     1:00.42 (31.01)     1:32.21 (31.79)     2:02.85 (30.64)
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson College-AM  'A'                 NT    1:35.87   11  
     1) Lauer, Zachary A 21             2) Noel, Matt C 21                
     3) Geister, Ian 19                 4) Smith, Troy 20                 
                  23.54       47.28 (23.74)     1:11.51 (24.23)     1:35.87 (24.36)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT   X1:30.87  
     1) Silva, Glaucio J 19             2) Newman, Drew M 19              
     3) Dowdall, Kaelan F 18            4) Foltz, Nick 20                 
                  23.53       46.10 (22.57)     1:08.54 (22.44)     1:30.87 (22.33)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT   X1:30.98  
     1) Brinton, Trevor L 20            2) Peshenko, Artem I 21           
     3) Loehr, Aj J 19                  4) McConnell, Jacob D 20          
                  22.74       46.09 (23.35)     1:08.34 (22.25)     1:30.98 (22.64)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   X1:35.95  
     1) Maggio, Tyler S 19              2) Rivers, Kyle S 19              
     3) Federline, Michael 19           4) Hawkins, Seth T 18             
                  23.63       47.82 (24.19)     1:19.86 (32.04)     1:35.95 (16.09)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'D'                   NT   X1:39.99  
     1) Boyles, Colton 20               2) Sieck, Billy F 21              
     3) Robinson, Jacob R 19            4) Tarbrake, Brandon F 20         
                  25.40       49.84 (24.44)     1:14.76 (24.92)     1:39.99 (25.23)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. York College of Pennsylvania        124   2. Washington & Jefferson College       71
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. York College of Pennsylvania        134   2. Washington & Jefferson College       56

PrestoSports