Licensed to St. Mary's College of Maryland
                                      Hy-Tek's Meet Manager 11/17/2007 03:07 PM
                           smc-ycp-fsu - 11/17/2007                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Mary's (Md.)-MD  'A'                               NT    1:58.64  
     1) Charnley, Rachel FR             2) Sokolove, Sofia FR             
     3) Hotchko, Rachel SO              4) Koerner, Eleanor JR            
                31.66           1:04.57           1:32.37  1:58.64         
  2 York (Pa.)  'A'                                        NT    2:06.63  
     1) Ehrenreich, Jen                 2) Nolan, Colleen                 
     3) McCray, Laura                   4) Leonard, Kristin               
                33.31           1:08.96           1:39.17  2:06.63         
  3 York (Pa.)  'B'                                        NT    2:06.82  
     1) Zeigler, Tristen                2) Tobin, Pam                     
     3) Reick, Jessie                   4) Blaszky, Allison               
                32.89           1:08.68           1:39.62  2:06.82         
  4 St. Mary's (Md.)-MD  'B'                               NT    2:07.79  
     1) Dunckel, Jessica SR             2) Trembour, Rosa FR              
     3) Chiplis, Anna SO                4) McDonough, Megan JR            
                33.63           1:07.59           1:37.62  2:07.79         
  5 York (Pa.)  'C'                                        NT    2:18.93  
     1) Richardson, Lauren              2) LaRoque, Rachel                
     3) Hart, Liz                       4) Wallace, Meghan                
                32.98           1:10.70           1:45.61  2:18.93         
 -- Frostburg State University  'A'                        NT   X2:09.21  
     1) Yost, Mindy JR                  2) Holly, Melissa FR              
     3) Dunnigan, Shannon SR            4) Nash, Michelle JR              
                33.13           1:11.15           1:40.73  2:09.21         
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York (Pa.)  'A'                                        NT    1:42.66  
                26.26             54.12           1:19.64  1:42.66         
  2 York (Pa.)  'B'                                        NT    1:47.38  
                27.68             58.39           1:23.55  1:47.38         
  3 St. Mary's (Md.)-MD  'A'                               NT    1:51.84  
     1) Buckingham, Cam SO              2) Pinto, Nico FR                 
     3) Kerr, Mike SR                   4) Jaskiewicz, Ben JR             
                28.62           1:00.70           1:28.37  1:51.84         
  4 York (Pa.)  'C'                                        NT    1:52.98  
                27.94             59.78           1:26.30  1:52.98         
 -- Frostburg State University  'A'                        NT   X1:53.96  
     1) Koval, Zach FR                  2) Swartz, Charles FR             
     3) Reimers, Charlie JR             4) Samakow, Sean FR               
                30.00           1:01.79           1:29.45  1:53.96         
 -- St. Mary's (Md.)-MD  'B'                               NT   X1:58.21  
     1) Quase, Joey JR                  2) Spencer, JP SO                 
     3) Page, Aaron FR                  4) Preston, Michael JR            
                31.64           1:06.35           1:34.09  1:58.21         
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Charnley, Rachel          FR Seahawks-MD               NT   11:15.52  
                30.85           1:04.23           1:38.30           2:12.69
              2:46.89           3:21.26           3:55.55           4:29.90
              5:04.41           5:38.61           6:13.06           6:47.37
              7:21.66           7:55.78           8:29.69           9:03.50
    11:15.52
  2 Dunnigan, Shannon         SR FSU                       NT   11:45.90  
                31.97           1:06.21           1:40.96           2:15.58
              2:50.54           3:25.63           4:01.23           4:36.67
              5:12.64           5:48.64           6:24.08           6:59.52
              7:35.15           8:10.73           8:45.99           9:21.66
    11:45.90
  3 Crean, Kaitlin               York                      NT   11:51.24  
                32.01           1:06.26           1:41.27           2:17.05
              2:52.75           3:28.74           4:04.56           4:40.62
              5:16.21           5:52.17           6:27.91           7:03.38
              7:39.36           8:15.53           8:51.75           9:27.85
    11:51.24
  4 Beverly, Alison              York                      NT   12:00.81  
                32.64           1:07.53           1:43.16           2:19.00
              2:55.49           3:32.13           4:08.61           4:45.20
              5:22.02           5:58.91           6:35.73           7:12.28
              7:48.43           8:24.68           9:00.62           9:36.92
    12:00.81
  5 Moore, Caitlin            SR Seahawks-MD               NT   12:06.28  
                31.67           1:06.18           1:41.59           2:17.28
              2:52.81           3:28.95           4:05.24           4:41.81
              5:18.65           5:55.47           6:32.33           7:09.43
              7:46.52           8:23.64           9:00.99           9:38.36
    12:06.28
  6 Wallace, Meghan              York                      NT   12:51.91  
                34.40           1:12.00           1:50.34           2:28.58
              3:07.18           3:46.01           4:24.31           5:03.03
              5:42.07           6:20.86           6:59.70           7:38.80
              8:17.65           8:56.97           9:36.00          10:15.07
    12:51.91
  7 Disque, Monika            SO Seahawks-MD               NT   12:59.23  
                33.65           1:11.07           1:49.55           2:28.80
              3:08.30           3:47.67           4:27.22           5:06.79
              5:46.07           6:25.05           7:04.16           7:43.77
              8:24.01           9:03.70           9:43.39          10:23.05
    12:59.23
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ford, Bill                FR FSU                       NT   11:04.15  
                28.48             59.85           1:32.03           2:05.05
              2:38.53           3:12.31           3:45.75           4:19.91
              4:53.94           5:27.76           6:01.62           6:35.77
              7:10.12           7:43.67           8:17.63           8:51.79
    11:04.15
  2 Doemland, Steve              York                      NT   11:05.88  
                28.34           1:00.17           1:32.64           2:05.36
              2:38.60           3:11.84           3:44.93           4:18.91
              4:53.00           5:26.80           6:01.55           6:35.99
              7:10.90           7:45.63           8:18.99           8:52.34
    11:05.88
  3 Kempel, Matt                 York                      NT   11:21.84  
                29.14           1:01.15           1:34.86           2:09.05
              2:43.69           3:18.04           3:52.45           4:27.06
              5:02.21           5:37.06           6:12.07           6:46.94
              7:21.71           7:56.13           8:31.01           9:06.07
    11:21.84
  4 Wiley, Bobby              JR Seahawks-MD               NT   11:30.83  
                28.97           1:01.66           1:35.38           2:09.82
              2:44.97           3:19.66           3:53.94           4:29.26
              5:03.88           5:39.45           6:14.69           6:50.40
              7:26.44           8:01.95           8:36.78           9:12.42
    11:30.83
  5 Murphy, Justin               York                      NT   11:46.47  
                29.05           1:01.71           1:35.55           2:10.03
              2:45.18           3:20.80           3:56.72           4:33.39
              5:10.11           5:46.85           6:23.53           7:00.22
              7:36.64           8:13.04           8:49.35           9:25.05
    11:46.47
  6 Cammarata, Chris          JR Seahawks-MD               NT   11:54.44  
                28.92           1:01.98           1:36.78           2:12.40
              2:48.71           3:25.00           4:01.17           4:37.59
              5:14.26           5:50.85           6:27.28           7:03.57
              7:40.14           8:16.85           8:53.34           9:29.96
    11:54.44
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDowell, Brie            JR Seahawks-MD               NT    2:02.59  
                28.37             59.31           1:30.83  2:02.59         
  2 Koerner, Eleanor          JR Seahawks-MD               NT    2:07.11  
                29.77           1:02.82           1:35.32  2:07.11         
  3 Milller, Bridget             York                      NT    2:08.15  
                29.47           1:01.80           1:35.01  2:08.15         
  4 Schaefer, Nat             JR Seahawks-MD               NT    2:09.48  
                30.73           1:03.48           1:36.48  2:09.48         
  5 Blaszky, Allison             York                      NT    2:11.19  
                30.48           1:03.47           1:37.32  2:11.19         
  6 Nash, Michelle            JR FSU                       NT    2:16.91  
                31.01           1:05.28           1:41.39  2:16.91         
  7 Richardson, Lauren           York                      NT    2:18.38  
                31.86           1:06.26           1:42.12  2:18.38         
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buckingham, Cam           SO Seahawks-MD               NT    1:53.47  
                27.17             55.63           1:24.34  1:53.47         
  2 Bean, AJ                     York                      NT    1:53.56  
                27.01             56.29           1:25.11  1:53.56         
  3 Higgins, Garrett             York                      NT    1:54.32  
                26.65             55.68           1:25.40  1:54.32         
  4 Preston, Michael          JR Seahawks-MD               NT    1:54.37  
                27.43             56.79           1:25.94  1:54.37         
  5 Jaskiewicz, Ben           JR Seahawks-MD               NT    2:00.06  
                26.36             57.11           1:28.62  2:00.06         
  6 Schleicher, Chris            York                      NT    2:02.20  
                26.28             56.83           1:29.46  2:02.20         
  7 Reimers, Charlie          JR FSU                       NT    2:04.87  
                28.48             59.92           1:32.19  2:04.87         
  8 Samakow, Sean             FR FSU                       NT    2:06.24  
                27.71             58.59           1:31.91  2:06.24         
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hotchko, Rachel           SO Seahawks-MD               NT      26.25  
  2 Wasik, Molly                 York                      NT      27.23  
  3 Webster, Arielle          FR Seahawks-MD               NT      27.34  
  4 Stanton, Ashley              York                      NT      27.59  
  5 Cammarata, Erin           FR Seahawks-MD               NT      27.64  
  6 Yost, Mindy               JR FSU                       NT      28.26  
  7 Leonard, Kristin             York                      NT      28.45  
  8 Lewis, Keisha             JR FSU                       NT      31.48  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fulcher, Steve               York                      NT      22.18  
  2 Arnold, Clark                York                      NT      23.58  
  3 Suehr, Chris                 York                      NT      23.61  
  4 Swartz, Charles           FR FSU                       NT      23.63  
  5 Grace, Gabe               FR Seahawks-MD               NT      23.82  
  6 Koval, Zach               FR FSU                       NT      23.90  
  7 Pinto, Nico               FR Seahawks-MD               NT      24.76  
  8 Boyle, Brian              JR Seahawks-MD               NT      25.75  
  9 Mancera, Alex             FR FSU                       NT      29.03  
 
Event 9  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCray, Laura                York                      NT    5:06.52  
                32.24           1:07.97           1:46.90           2:25.73
              3:11.06           3:57.04           4:32.43  5:06.52         
  2 Ehrenreich, Jen              York                      NT    5:16.33  
                32.83           1:09.84           1:50.39           2:30.96
              3:15.83           4:02.21           4:39.50  5:16.33         
  3 Chiplis, Anna             SO Seahawks-MD               NT    5:19.02  
                33.16           1:10.59           1:53.50           2:35.18
              3:20.97           4:07.17           4:45.28  5:19.02         
  4 Nolan, Colleen               York                      NT    5:19.34  
                33.71           1:14.60           1:57.87           2:41.58
              3:25.10           4:09.89           4:45.71  5:19.34         
  5 VanBlargan, Laura         SO Seahawks-MD               NT    5:30.80  
                34.55           1:15.19           2:00.11           2:44.16
              3:30.28           4:17.82           4:54.52  5:30.80         
  6 Yarberough, Kiara         JR FSU                       NT    6:06.48  
                39.61           1:28.68           2:13.44           2:57.63
              3:47.11           4:38.45           5:22.77  6:06.48         
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Demarest, Andy               York                      NT    4:39.69  
                27.22             58.52           1:33.57           2:09.04
              2:51.18           3:35.23           4:08.38  4:39.69         
  2 Quase, Joey               JR Seahawks-MD               NT    4:42.55  
                30.25           1:04.85           1:42.38           2:20.08
              3:00.10           3:39.70           4:11.43  4:42.55         
  3 Kresser, Dan                 York                      NT    4:49.70  
                27.76           1:00.95           1:39.60           2:17.22
              3:00.31           3:44.84           4:19.29  4:49.70         
  4 Page, Aaron               FR Seahawks-MD               NT    4:58.79  
                30.60           1:05.04           1:45.60           2:25.98
              3:07.01           3:48.74           4:25.22  4:58.79         
  5 Hudson, Jack              FR FSU                       NT    5:09.26  
                29.34           1:03.95           1:43.83           2:24.55
              3:10.21           3:57.03           4:34.13  5:09.26         
  6 Wampler, Garrett             York                      NT    5:31.47  
                30.94           1:06.97           1:47.80           2:30.15
              3:22.60           4:17.42           4:55.49  5:31.47         
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hotchko, Rachel           SO Seahawks-MD               NT    1:00.90  
                28.86  1:00.90                                             
  2 Sokolove, Sofia           FR Seahawks-MD               NT    1:04.88  
                31.14  1:04.88                                             
  3 Milller, Bridget             York                      NT    1:05.91  
                30.88  1:05.91                                             
  4 Reick, Jessie                York                      NT    1:10.29  
                32.77  1:10.29                                             
  5 Schaefer, Nat             JR Seahawks-MD               NT    1:10.50  
                33.63  1:10.50                                             
  6 Nash, Michelle            JR FSU                       NT    1:14.17  
                34.20  1:14.17                                             
  7 Hart, Liz                    York                      NT    1:17.19  
                35.39  1:17.19                                             
 -- Korba, Stephanie          JR Seahawks-MD               NT   X1:08.57  
                31.83  1:08.57                                             
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Clark                York                      NT      57.41  
                26.43    57.41                                             
  1 Buckingham, Cam           SO Seahawks-MD               NT      57.41  
                27.26    57.41                                             
  3 Hilt, Ben                    York                      NT      57.92  
                26.44    57.92                                             
  4 Higgins, Garrett             York                      NT      59.56  
                27.35    59.56                                             
  5 Koval, Zach               FR FSU                       NT    1:00.51  
                28.27  1:00.51                                             
  6 Kerr, Mike                SR Seahawks-MD               NT    1:04.02  
                30.53  1:04.02                                             
  7 Spencer, JP               SO Seahawks-MD               NT    1:18.77  
                34.10  1:18.77                                             
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webster, Arielle          FR Seahawks-MD               NT      59.34  
                28.65    59.34                                             
  2 Stanton, Ashley              York                      NT    1:00.08  
                28.97  1:00.08                                             
  3 Blaszky, Allison             York                      NT    1:00.27  
                29.15  1:00.27                                             
  4 Cammarata, Erin           FR Seahawks-MD               NT    1:00.89  
                29.22  1:00.89                                             
  5 Moore, Caitlin            SR Seahawks-MD               NT    1:02.30  
                29.88  1:02.30                                             
  6 Yost, Mindy               JR FSU                       NT    1:02.38  
                30.27  1:02.38                                             
  7 LaRoque, Rachel              York                      NT    1:06.87  
                31.85  1:06.87                                             
  8 Lewis, Keisha             JR FSU                       NT    1:08.29  
                32.67  1:08.29                                             
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Mike                 York                      NT      50.71  
                24.33    50.71                                             
  2 Suehr, Chris                 York                      NT      51.25  
                24.55    51.25                                             
  3 Willier, Adam                York                      NT      52.92  
                25.18    52.92                                             
  4 Page, Aaron               FR Seahawks-MD               NT      53.55  
                25.83    53.55                                             
  5 Jaskiewicz, Ben           JR Seahawks-MD               NT      53.62  
                25.60    53.62                                             
  6 Swartz, Charles           FR FSU                       NT      55.02  
                26.16    55.02                                             
  7 Hudson, Jack              FR FSU                       NT      55.46  
                26.93    55.46                                             
  8 Pierce, Greg              SR Seahawks-MD               NT    1:05.00  
  9 Mancera, Alex             FR FSU                       NT    1:06.41  
                31.54  1:06.41                                             
 
Event 15  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wasik, Molly                 York                      NT    1:07.18  
                32.32  1:07.18                                             
  2 Zeigler, Tristen             York                      NT    1:09.69  
                34.17  1:09.69                                             
  3 Disque, Monika            SO Seahawks-MD               NT    1:10.33  
                34.75  1:10.33                                             
  4 Leonard, Kristin             York                      NT    1:10.70  
                34.48  1:10.70                                             
  5 Chiplis, Anna             SO Seahawks-MD               NT    1:11.18  
                34.69  1:11.18                                             
  6 Dunckel, Jessica          SR Seahawks-MD               NT    1:11.37  
                35.00  1:11.37                                             
  7 Holly, Melissa            FR FSU                       NT    1:18.37  
                37.41  1:18.37                                             
 
Event 16  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fulcher, Steve               York                      NT      55.54  
                27.19    55.54                                             
  2 Jennings, Matt               York                      NT      57.24  
                27.07    57.24                                             
  3 Grace, Gabe               FR Seahawks-MD               NT      58.20  
                28.21    58.20                                             
  4 Bean, AJ                     York                      NT      58.70  
                28.69    58.70                                             
  5 Ford, Bill                FR FSU                       NT    1:05.29  
                30.75  1:05.29                                             
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Charnley, Rachel          FR Seahawks-MD               NT    5:29.43  
                29.85           1:02.73           1:36.67           2:11.19
              2:45.22           3:18.57           3:51.99           4:25.39
              4:58.17  5:29.43                                             
  2 Dunnigan, Shannon         SR FSU                       NT    5:38.38  
                30.74           1:04.04           1:37.97           2:12.33
              2:46.81           3:21.13           3:55.66           4:30.28
              5:04.68  5:38.38                                             
  3 Schaefer, Nat             JR Seahawks-MD               NT    5:40.03  
                31.24           1:04.80           1:39.59           2:14.20
              2:48.66           3:23.05           3:57.44           4:31.82
              5:06.28  5:40.03                                             
  4 Beverly, Alison              York                      NT    5:53.02  
                32.42           1:07.04           1:42.06           2:18.11
              2:53.95           3:30.10           4:05.93           4:41.92
              5:18.10  5:53.02                                             
  5 VanBlargan, Laura         SO Seahawks-MD               NT    5:54.14  
                32.79           1:08.45           1:44.50           2:20.24
              2:56.49           3:33.01           4:09.10           4:44.69
              5:20.11  5:54.14                                             
  6 Crean, Kaitlin               York                      NT    5:54.67  
                31.98           1:06.80           1:42.81           2:19.36
              2:55.53           3:31.81           4:08.09           4:44.12
              5:19.86  5:54.67                                             
  7 Hart, Liz                    York                      NT    6:26.29  
                34.24           1:11.84           1:50.94           2:30.86
              3:10.88           3:50.72           4:30.13           5:09.11
              5:48.14  6:26.29                                             
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quase, Joey               JR Seahawks-MD               NT    5:17.79  
                28.45             59.76           1:32.33           2:05.31
              2:38.16           3:09.55           3:40.75           4:13.22
              4:45.66  5:17.79                                             
  2 Doemland, Steve              York                      NT    5:25.72  
                28.66             59.82           1:32.40           2:05.25
              2:38.16           3:11.38           3:44.38           4:19.09
              4:52.51  5:25.72                                             
  3 Kempel, Matt                 York                      NT    5:25.93  
                29.35           1:00.91           1:33.33           2:06.51
              2:40.15           3:13.79           3:47.86           4:21.91
              4:54.96  5:25.93                                             
  4 Murphy, Justin               York                      NT    5:39.74  
                29.41           1:02.70           1:37.20           2:12.34
              2:47.51           3:21.54           3:56.29           4:31.19
              5:05.70  5:39.74                                             
  5 Cammarata, Chris          JR Seahawks-MD               NT    5:43.95  
                30.16           1:03.30           1:37.99           2:13.41
              2:48.76           3:24.41           4:00.32           4:36.24
              5:10.62  5:43.95                                             
  6 Kerr, Mike                SR Seahawks-MD               NT    5:49.52  
                32.90           1:08.48           1:44.69           2:21.11
              2:57.27           3:33.00           4:07.57           4:42.07
              5:16.17  5:49.52                                             
  7 Samakow, Sean             FR FSU                       NT    6:13.82  
                31.10           1:06.14           1:43.30           2:21.27
              2:58.69           3:37.00           4:17.00           4:57.26
              5:36.82  6:13.82                                             
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sokolove, Sofia           FR Seahawks-MD               NT    1:11.59  
                34.07  1:11.59                                             
  2 Trembour, Rosa            FR Seahawks-MD               NT    1:13.72  
                35.05  1:13.72                                             
  3 McDowell, Brie            JR Seahawks-MD               NT    1:13.80  
                33.67  1:13.80                                             
  4 Nolan, Colleen               York                      NT    1:17.25  
                36.46  1:17.25                                             
  5 Tobin, Pam                   York                      NT    1:17.64  
                36.19  1:17.64                                             
  6 LaRoque, Rachel              York                      NT    1:21.95  
                38.01  1:21.95                                             
  7 Holly, Melissa            FR FSU                       NT    1:24.14  
                39.53  1:24.14                                             
  8 Yarberough, Kiara         JR FSU                       NT    1:27.45  
                41.17  1:27.45                                             
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tobin, Steve                 York                      NT    1:03.90  
                29.00  1:03.90                                             
  2 Grace, Gabe               FR Seahawks-MD               NT    1:07.59  
                31.85  1:07.59                                             
  3 Page, Aaron               FR Seahawks-MD               NT    1:07.78  
                31.95  1:07.78                                             
  4 Pinto, Nico               FR Seahawks-MD               NT    1:09.50  
                33.06  1:09.50                                             
  5 Willier, Adam                York                      NT    1:09.96  
                32.59  1:09.96                                             
  6 Reimers, Charlie          JR FSU                       NT    1:13.88  
                34.87  1:13.88                                             
 -- Brown, Collin                York                      NT   X1:11.12  
                33.99  1:11.12                                             
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Mary's (Md.)-MD  'A'                               NT    1:48.15  
     1) Webster, Arielle FR             2) Cammarata, Erin FR             
     3) McDowell, Brie JR               4) Moore, Caitlin SR              
                27.20             54.81           1:22.55  1:48.15         
  2 York (Pa.)  'A'                                        NT    1:49.64  
     1) Stanton, Ashley                 2) McCray, Laura                  
     3) Wasik, Molly                    4) Milller, Bridget               
                28.29             55.96           1:22.65  1:49.64         
  3 York (Pa.)  'B'                                        NT    1:57.44  
     1) Beverly, Alison                 2) Crean, Kaitlin                 
     3) Zeigler, Tristen                4) Reick, Jessie                  
                30.01           1:00.06           1:28.10  1:57.44         
  4 Frostburg State University  'A'                        NT    1:58.57  
     1) Yost, Mindy JR                  2) Yarberough, Kiara JR           
     3) Lewis, Keisha JR                4) Dunnigan, Shannon SR           
                28.94             59.86           1:30.61  1:58.57         
  5 St. Mary's (Md.)-MD  'B'                               NT    1:58.94  
     1) Disque, Monika SO               2) McDonough, Megan JR            
     3) VanBlargan, Laura SO            4) Dunckel, Jessica SR            
                29.38             59.85           1:28.73  1:58.94         
  6 York (Pa.)  'C'                                        NT    2:01.55  
     1) Richardson, Lauren              2) Ehrenreich, Jen                
     3) Wallace, Meghan                 4) Tobin, Pam                     
                29.13             59.48           1:31.96  2:01.55         
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York (Pa.)  'A'                                        NT    1:31.46  
     1) Murphy, Mike                    2) Hilt, Ben                      
     3) Jennings, Matt                  4) Fulcher, Steve                 
                23.08             45.47           1:08.57  1:31.46         
  2 York (Pa.)  'B'                                        NT    1:34.31  
     1) Kresser, Dan                    2) Demarest, Andy                 
     3) Murphy, Justin                  4) Suehr, Chris                   
                24.58             47.60           1:11.49  1:34.31         
  3 Frostburg State University  'A'                        NT    1:37.63  
     1) Swartz, Charles FR              2) Koval, Zach FR                 
     3) Ford, Bill FR                   4) Hudson, Jack FR                
                23.66             47.32           1:12.73  1:37.63         
  4 York (Pa.)  'C'                                        NT    1:40.54  
     1) Fellman, Mike                   2) Schleicher, Chris              
     3) Kempel, Matt                    4) Doemland, Steve                
                25.38             50.42           1:16.31  1:40.54         
  5 St. Mary's (Md.)-MD  'A'                               NT    1:41.31  
     1) Preston, Michael JR             2) Wiley, Bobby JR                
     3) Boyle, Brian JR                 4) Quase, Joey JR                 
                26.08             52.16           1:17.69  1:41.31         

View: Mobile | Desktop