Licensed to Narkiewicz Invitational - Single Meet License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/15/2009 04:38 PM
                      Narkiewicz Invitational - 4/8/2009                       
                            Misericordia University                            
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Kortze, Debra                Misericordia           13.08      13.59   10   
  2 Lozier, Jenn                 Misericordia           13.33      14.16    8   
  3 Velez, Alex                  Misericordia           14.20      16.50    6   
 
Women 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bochnovich, Susan            Misericordia           26.45      26.66   10   
  2 Kortze, Debra                Misericordia           28.33      28.68    8   
  3 Lozier, Jenn                 Misericordia           28.77      29.46    6   
 
Women 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bochnovich, Susan            Misericordia           59.88    1:00.50   10   
  2 Cusatis, Marcie              Misericordia         1:06.55    1:03.91    8   
 
Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ostrum, Ali                  Misericordia         2:23.00    2:22.28   10   
  2 Cusatis, Marcie              Misericordia         2:23.00    2:43.67    8   
  3 Tomkins, Rachel              Misericordia         2:38.00    2:54.88    6   
 
Women 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roe, Colleen                 Scranton             5:12.00    5:10.32   10   
  2 Tomkins, Rachel              Misericordia         5:35.00    5:42.45    8   
  3 O'Rourke, Maura              Misericordia         5:42.00    6:01.17    6   
  4 Natvitski, Kate              Scranton             6:00.00    6:28.30    5   
 
Women 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sullivan, Katherine          Scranton            19:35.00   19:24.46   10   
  2 Huth, Stephanie              Scranton            19:35.00   19:58.54    8   
  3 Weaver, Kayla                Misericordia        20:20.45   20:09.34    6   
  4 Radishofski, Amanda          Misericordia        20:15.74   20:16.58    5   
  5 spring, colleen              Marywood            19:59.00   20:17.17    4   
  6 Cifone, Maria                Scranton            20:40.00   20:43.18    3   
  7 Hayes, Erin                  Scranton            21:30.00   21:14.60    2   
  8 O'Rourke, Maura              Misericordia        21:05.00   23:00.38    1   
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Misericordia  'A'                                 4:24.00    4:48.59   10   
     1) Lozier, Jenn                    2) Ostrum, Ali                    
     3) Tomkins, Rachel                 4) Weaver, Kayla                  
  2 Misericordia  'B'                                 4:20.55    4:52.45    8   
     1) Cusatis, Marcie                 2) O'Rourke, Maura                
     3) Kitchell, Jodie                 4) Pellegrino, Stephanie          
 
Women Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kane, Shannon                Misericordia           2.50m      2.29m   10   
  2 Velez, Alex                  Misericordia                      2.14m    8   
 
Women Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bealer, Jessica              Misericordia          10.77m     10.63m   10   
  2 Kane, Shannon                Misericordia           9.28m      8.50m    8   
  3 Gardner, Cailtin             Misericordia          10.16m      7.62m    6   
  4 Fry, Kristen                 Misericordia           7.62m      6.76m    5   
  5 Pernot, Amanda               Misericordia           7.66m      5.76m    4   
 
Women Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kane, Shannon                Misericordia          32.30m     32.48m   10   
  2 Bealer, Jessica              Misericordia          27.88m     31.02m    8   
  3 Ramsey, Abbey                Misericordia          27.00m     28.72m    6   
  4 Gardner, Cailtin             Misericordia          33.00m     27.66m    5   
  5 Fry, Kristen                 Misericordia          24.00m     20.52m    4   
 
Women Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kane, Shannon                Misericordia          34.00m     35.28m   10   
  2 Pernot, Amanda               Misericordia          24.00m     24.41m    8   
  3 Ramsey, Abbey                Misericordia                     21.68m    6   
 
Men 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Henise, Gabe                 York                   11.27      11.21   10   
  2 Liggitt, Ryan                York                   11.22      11.40    8   
  3 Toula, Danny                 York                   11.56      11.64    6   
  4 Clemson, Steven              Misericordia           11.98      11.93    5   
  5 Roccograndi, Andrew          Misericordia           12.33      12.37    4   
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Liggitt, Ryan                York                   22.40      22.71   1  10   
  2 Henise, Gabe                 York                   22.70      22.74   1   8   
  3 Clemson, Steven              Misericordia           24.00      23.54   1   6   
  4 Redmond, Frank               Misericordia           23.88      24.30   1   5   
  5 Roccograndi, Andrew          Misericordia           24.77      25.29   1   4   
  6 Hoban, Tim                   Misericordia           24.99      26.04   2   3   
 
Men 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Suponcic, Kyle               Misericordia           55.66      54.10   10   
  2 Horner, Bill                 York                   52.99      54.48    8   
  3 Doboni, Vitaly               Misericordia           55.22      55.76    6   
  4 Carullo, Kevin               York                   53.01      56.32    5   
 
Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Redmond, Frank               Misericordia         1:54.00    1:57.27   10   
  2 Noonan, Pat                  Misericordia         2:04.55    2:13.81    8   
  3 Camodeca, Christopher        York                            2:14.63    6   
  4 Suponcic, Kyle               Misericordia         2:03.77    2:24.60    5   
 
Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Noonan, Pat                  Misericordia         4:11.00    4:25.99   10   
  2 Beecher, Steve               Misericordia         4:24.00    4:28.48    8   
  3 Evans, Jeremy                Scranton             4:20.00    4:29.30    6   
  4 Garges, Ryan                 Misericordia         4:24.00    4:41.15    5   
  5 Neil, Matt                   York                            4:49.89    4   
 
Men 3200 Meter Run Test #2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 smith, tom                   Unattached                        10.15   10   
  2 smith, bob                   Unattached                        11.37    8   
 
Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bohenek, Jason               Scranton            16:15.00   16:08.22   10   
  2 Taboas, Marcos               Scranton                       16:20.79    8   
  3 Skwierz, Jeffrey             Unattached          15:59.94   16:24.02    6   
  4 Blaskiewicz, Pat             Misericordia        16:27.00   16:25.49    5   
  5 Gallagher, Joe               Scranton            16:45.00   16:46.62    4   
  6 marra, dave                  Marywood            16:50.00   16:55.80    3   
  7 Esposito, steve              Triple Cities Ru    17:00.00   16:57.68    2   
  8 Nallon, Thomas               Unattached                     17:39.37    1   
  9 Verzella, Dave               Misericordia        17:40.00   17:46.99  
 10 O ' Neill, Brian             Misericordia        17:45.00   17:47.04  
 11 Wadas, Nicholas              Unattached          17:55.00   17:48.17  
 12 Costanzo, David              Unattached          17:50.00   17:49.41  
 13 Finnegan, Sean               Scranton            16:45.00   18:11.52  
 14 Skwara, Javier               York                           18:16.21  
 
Men 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edwards, Ben                 York                   16.01      16.52   10   
  2 Salvatore, Jeff              Misericordia           16.99      17.12    8   
  3 Hoban, Tim                   Misericordia           16.99      17.54    6   
  4 Hickox, Tyler                York                   17.39      17.59    5   
  5 Campbell, Ryan               York                   16.79      18.98    4   
  6 Meyer, David                 Misericordia           18.11      20.14    3   
 
Men 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Edwards, Ben                 York                   57.12    1:00.69   1  10   
  2 Hickox, Tyler                York                 1:02.10    1:01.07   2   8   
  3 Salvatore, Jeff              Misericordia         1:01.55    1:02.67   2   6   
  4 Campbell, Ryan               York                   59.00    1:02.83   1   5   
  5 Meyer, David                 Misericordia         1:01.88    1:04.71   2   4   
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jaeger, Jesse                York                10:35.00   10:58.02   10   
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Misericordia  'A'                                   44.77      51.80   10   
     1) Warakomiski, Dan                2) Clemson, Steven                
     3) Hoban, Tim                      4) Doboni, Vitaly                 
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Misericordia  'A'                                 3:37.55    3:43.98   10   
     1) Suponcic, Kyle                  2) Noonan, Pat                    
     3) Redmond, Frank                  4) Salvatore, Jeff                
  2 Misericordia  'B'                                 3:43.66    3:52.79    8   
     1) Beecher, Steve                  2) Blaskiewicz, Pat               
     3) Garges, Ryan                    4) Verzella, Dave                 
 
Men High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McLaughlin, Brandon          York                   1.90m      1.90m   10   
  2 Warakomiski, Dan             Misericordia           1.85m      1.65m    8   
 
Men Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kinnear, Steven              York                   4.11m      4.27m   10   
  2 Southward, Kevin             York                   3.65m      3.66m    8   
  3 Doboni, Vitaly               Misericordia           3.56m      3.51m    5.50
  3 Castrigano, Frank            Misericordia           3.56m      3.51m    5.50
  5 Ross, Ryan                   York                   3.04m      3.05m    4   
 
Men Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clemson, Steven              Misericordia           6.50m      6.31m   10   
  2 Kane, Jason                  York                              5.84m    8   
  3 Warakomiski, Dan             Misericordia           6.09m      5.73m    6   
  4 Begendorf, Joe               York                              5.45m    5   
  5 Camodeca, Christopher        York                              5.39m    4   
 
Men Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rynier, Gary                 York                  12.46m     11.81m   10   
  2 Diggelman, Ryan              York                  11.68m     10.77m    8   
  3 Pupa, Art                    Misericordia          13.41m     10.68m    6   
  4 Thomson, Chase               Misericordia          11.00m     10.58m    5   
  5 Hannagan, Ryan               Misericordia          11.00m     10.41m    4   
  6 Goldberg, Steven             York                  10.23m      9.85m    3   
  7 Gavitt, Kanen                Misericordia          10.07m      9.82m    2   
  8 Krozser, Ryan                York                   9.74m      9.38m    1   
  9 Camodeca, Christopher        York                              7.43m  
 
Men Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pupa, Art                    Misericordia          40.50m     37.55m   10   
  2 Raywood, Zack                York                  35.86m     33.69m    8   
  3 Hannagan, Ryan               Misericordia          30.00m     31.02m    6   
  4 Diggelman, Ryan              York                  32.84m     30.93m    5   
  5 Vittor, Chris                York                  30.60m     29.65m    4   
  6 Thomson, Chase               Misericordia          30.00m     28.55m    3   
  7 Gavitt, Kanen                Misericordia          30.00m     27.03m    2   
  8 Rynier, Gary                 York                  31.19m     25.16m    1   
 
Men Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rynier, Gary                 York                  41.71m     39.33m   10   
  2 Raywood, Zack                York                  35.90m     35.64m    8   
  3 Goldberg, Steven             York                  31.21m     31.40m    6   
  4 Pupa, Art                    Misericordia          40.00m     31.04m    5   
  5 Thomson, Chase               Misericordia          35.00m     26.87m    4   
  6 Hannagan, Ryan               Misericordia                     25.90m    3   
  7 Gavitt, Kanen                Misericordia          33.00m     25.15m    2   
  8 Krozser, Ryan                York                             20.98m    1   
 
Men Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Raywood, Zack                York                  51.10m     47.81m   10   
  2 Pupa, Art                    Misericordia          40.00m     44.19m    8   
  3 Walborn, Blair               York                  45.43m     43.40m    6   
  4 Karpich, Kyle                Misericordia          50.00m     41.10m    5   
  5 Gavitt, Kanen                Misericordia          43.00m     39.45m    4   
  6 Hannagan, Ryan               Misericordia          40.00m     38.03m    3   
  7 Vittor, Chris                York                  38.40m     38.00m    2   
 
Mixed 800 Meter Run Test
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 drgdrg, esfrsef            M Unattached                         5.91   10   
  2 smith, tom                 M Unattached                         7.08    8   
  3 smith, bob                 M Unattached                         7.51    6