Announcements

Welcome to the home for York College Athletics.





 

Licensed to C.F.P.I. Timing & Data - Contractor License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 4/17/2008 08:44 PM
                Capital Athletic Conference Outdoor - 4/19/2008                
                         York College of Pennsylvania                          
                                   York, PA                                    
                                 Meet Program                                  
 
Event 1  Men Javelin Throw
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    163 Huber, Paul                      Wesley                      
  2    200 Dickens, Jeff                    Hood                        
  3    198 Lipinski, Jeff                   Hood                        
  4    190 Warrick, Jamie                   Hood                        
  5    204 Schindel, Matt                   Gallaudet                   
  6     51 Richardson, Chad                 York (Pa.)                  
  7     88 Jones, Andrew                    York (Pa.)                  
  8    195 Haynes, Matt                     Hood                        
Flight 2  Finals
  1    209 Davis, Onye                      Gallaudet                   
  2     83 Walborn, Blair                   York (Pa.)                  
  3    162 Walker, Matt                     Wesley                      
  4    123 Willis, Andrew                   Salisbury                   
  5     81 Raywood, Zack                    York (Pa.)                  
  6      6 Boyarsky, Nate                   Mary Washington             
  7    120 Adami, Christian                 Salisbury                   
 
Event 2  Women Javelin Throw
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     47 Nicotera, Emily                  Mary Washington             
  2    194 Reichard, Katie                  Hood                        
  3     97 Becker, Sarah                    York (Pa.)                  
  4    207 Olney, Kari                      Gallaudet                   
  5    180 Matos, Nastashia                 Hood                        
  6    196 Hamor, Erica                     Hood                        
  7     64 Mahan, Caitlin                   York (Pa.)                  
  8     10 Zapata, Amanda                   Mary Washington             
 
Event 3  Women Shot Put
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    194 Reichard, Katie                  Hood                        
  2     90 Berry, Jessie                    York (Pa.)                  
  3    203 Montgomery, Melissa              Gallaudet                   
  4    181 Murphy, Kayla                    Hood                        
  5     64 Mahan, Caitlin                   York (Pa.)                  
  6     50 Dolan, MacKenzie                 York (Pa.)                  
  7    142 Johnson, Janay                   Salisbury                   
  8    171 Biggus, Sontia                   Wesley                      
  9     97 Becker, Sarah                    York (Pa.)                  
 10    106 Stansbury, Melissa               Salisbury                   
 
Event 4  Men Shot Put
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    200 Dickens, Jeff                    Hood                        
  2    190 Warrick, Jamie                   Hood                        
  3     59 Krozser, Ryan                    York (Pa.)                  
  4    187 Lindsay, Robert                  Hood                        
  5    195 Haynes, Matt                     Hood                        
  6     88 Jones, Andrew                    York (Pa.)                  
Flight 2  Finals
  1    107 Urdahl, John                     Salisbury                   
  2    209 Davis, Onye                      Gallaudet                   
  3     62 Diggelman, Ryan                  York (Pa.)                  
  4    131 Hardesty, Keith                  Salisbury                   
  5     60 Rynier, Gary                     York (Pa.)                  
  6    108 Fugett, Brandon                  Salisbury                   
 
Event 5  Women Pole Vault
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     53 Bezzek, Andrea                   York (Pa.)                  
  2    144 Knapstein, Rachel                Salisbury                   
  3     14 Woodburn, Courtney               Mary Washington             
  4     21 Falcone, Cristina                Mary Washington             
  5     71 Cronise, Kristen                 York (Pa.)                  
  6     65 Hershner, Anna                   York (Pa.)                  
  7     86 Rizzardo, Caitlin                York (Pa.)                  
 
Event 6  Men Pole Vault
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    112 Tedford, Adam                    Salisbury                   
  2    122 Woolley, Tom                     Salisbury                   
  3     76 Eichel, Geoff                    York (Pa.)                  
  4     48 Syverud, Carl                    Mary Washington             
  5    133 Trenary, Zachary                 Salisbury                   
  6     85 Kinnear, Steve                   York (Pa.)                  
 
Event 7  Men High Jump
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    208 Baskin, Anthony                  Gallaudet                   
  2    166 Howard, Dakevis                  Wesley                      
  3    169 Horton, Hodges                   Wesley                      
  4    153 Pash, Nick                       Salisbury                   
  5    124 Cook, Adam                       Salisbury                   
  6     55 McLaughlin, Brandon              York (Pa.)                  
  7     77 Krotzer, Nathan                  York (Pa.)                  
  8     32 Allison, Phillip                 Mary Washington             
  9    110 Price, Bobby                     Salisbury                   
 10     41 German, Justin                   Mary Washington             
 
Event 8  Women High Jump
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    186 Thomas, Katie                    Hood                        
  2     19 Humphries, Lynette               Mary Washington             
  3    147 Phillips, Charlese               Salisbury                   
  4     24 Zimmerman, Katelyn               Mary Washington             
  5     42 Hambley, Carly                   Mary Washington             
  6    141 Bulger, Jenn                     Salisbury                   
  7     44 Dettmann, Bridget                Mary Washington             
 
Event 9  Women Long Jump
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     91 Smelko, Alaina                   York (Pa.)                  
  2      1 Winchester, Mae                  Mary Washington             
  3    136 Maruchi-Turner, Mandy            Salisbury                   
  4     19 Humphries, Lynette               Mary Washington             
  5    104 Montello, Allyson                York (Pa.)                  
  6    186 Thomas, Katie                    Hood                        
  7    189 Parrish, Jessica                 Hood                        
  8     44 Dettmann, Bridget                Mary Washington             
  9    141 Bulger, Jenn                     Salisbury                   
 10    172 Cox, Ashley                      Wesley                      
 11     42 Hambley, Carly                   Mary Washington             
 
Event 10  Men Long Jump
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    170 Beavers, Larry                   Wesley                      
  2    127 Garrison, Davis                  Salisbury                   
  3    110 Price, Bobby                     Salisbury                   
  4     61 Kane, Jason                      York (Pa.)                  
  5    148 Lane, Brandon                    Salisbury                   
  6    100 Begendorf, Joe                   York (Pa.)                  
  7     73 Liggitt, Ryan                    York (Pa.)                  
Flight 2  Finals
  1    169 Horton, Hodges                   Wesley                      
  2     32 Allison, Phillip                 Mary Washington             
  3    167 Koroma, Alpha                    Wesley                      
  4     77 Krotzer, Nathan                  York (Pa.)                  
  5     41 German, Justin                   Mary Washington             
  6    185 Everett, Justin                  Hood                        
  7    166 Howard, Dakevis                  Wesley                      
 
Event 11  Women Discus Throw
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    203 Montgomery, Melissa              Gallaudet                   
  2    196 Hamor, Erica                     Hood                        
  3    194 Reichard, Katie                  Hood                        
  4     47 Nicotera, Emily                  Mary Washington             
  5     50 Dolan, MacKenzie                 York (Pa.)                  
  6     10 Zapata, Amanda                   Mary Washington             
Flight 2  Finals
  1    142 Johnson, Janay                   Salisbury                   
  2     90 Berry, Jessie                    York (Pa.)                  
  3    171 Biggus, Sontia                   Wesley                      
  4     64 Mahan, Caitlin                   York (Pa.)                  
  5     97 Becker, Sarah                    York (Pa.)                  
  6    106 Stansbury, Melissa               Salisbury                   
 
Event 12  Men Discus Throw
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    107 Urdahl, John                     Salisbury                   
  2     16 Burke, Jeremy                    Mary Washington             
  3    190 Warrick, Jamie                   Hood                        
  4     62 Diggelman, Ryan                  York (Pa.)                  
  5     51 Richardson, Chad                 York (Pa.)                  
  6     60 Rynier, Gary                     York (Pa.)                  
Flight 2  Finals
  1    195 Haynes, Matt                     Hood                        
  2    131 Hardesty, Keith                  Salisbury                   
  3     81 Raywood, Zack                    York (Pa.)                  
  4      6 Boyarsky, Nate                   Mary Washington             
  5    108 Fugett, Brandon                  Salisbury                   
  6    209 Davis, Onye                      Gallaudet                   
 
Event 13  Women Hammer Throw
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    196 Hamor, Erica                     Hood                        
  2     47 Nicotera, Emily                  Mary Washington             
  3    106 Stansbury, Melissa               Salisbury                   
  4    181 Murphy, Kayla                    Hood                        
  5     50 Dolan, MacKenzie                 York (Pa.)                  
  6     64 Mahan, Caitlin                   York (Pa.)                  
  7    142 Johnson, Janay                   Salisbury                   
  8     97 Becker, Sarah                    York (Pa.)                  
 
Event 14  Men Hammer Throw
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    198 Lipinski, Jeff                   Hood                        
  2    107 Urdahl, John                     Salisbury                   
  3     81 Raywood, Zack                    York (Pa.)                  
  4     16 Burke, Jeremy                    Mary Washington             
  5    187 Lindsay, Robert                  Hood                        
  6      6 Boyarsky, Nate                   Mary Washington             
  7    131 Hardesty, Keith                  Salisbury                   
  8    195 Haynes, Matt                     Hood                        
  9    108 Fugett, Brandon                  Salisbury                   
 10     60 Rynier, Gary                     York (Pa.)                  
 
Event 15  Women Triple Jump
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     24 Zimmerman, Katelyn               Mary Washington             
  2    136 Maruchi-Turner, Mandy            Salisbury                   
  3     91 Smelko, Alaina                   York (Pa.)                  
  4    104 Montello, Allyson                York (Pa.)                  
  5     44 Dettmann, Bridget                Mary Washington             
  6     42 Hambley, Carly                   Mary Washington             
 
Event 16  Men Triple Jump
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     32 Allison, Phillip                 Mary Washington             
  2    100 Begendorf, Joe                   York (Pa.)                  
  3    208 Baskin, Anthony                  Gallaudet                   
  4     77 Krotzer, Nathan                  York (Pa.)                  
  5     61 Kane, Jason                      York (Pa.)                  
  6    185 Everett, Justin                  Hood                        
  7    127 Garrison, Davis                  Salisbury                   
  8    156 Briscoe, Quentin                 Salisbury                   
  9    148 Lane, Brandon                    Salisbury                   
 10    166 Howard, Dakevis                  Wesley                      
 
Event 17  Men 10000 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     30 Kada, Andrew                     Mary Washington             
  2      9 Rawlins, Matthew                 Mary Washington             
  3     43 Newcomb, JT                      Mary Washington             
  4      5 Fulton, Brian                    Mary Washington             
  5    121 Stokes, Buck                     Salisbury                   
  6     72 Snyder, Kevin                    York (Pa.)                  
  7    116 Pickett, Josh                    Salisbury                   
  8     56 Bean, Adam                       York (Pa.)                  
  9    197 Greenlees, Brendan               Hood                        
 10    113 Thomas, Ben                      Salisbury                   
 
Event 18  Women 10000 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    146 Berge, Masha                     Salisbury                   
  2    130 DeMichele, Amy                   Salisbury                   
  3    183 Sgro, Danielle                   Hood                        
  4     49 Siegmund, Karen                  Mary Washington             
  5    105 Stromberg, Kristin               Salisbury                   
  6      7 Cox, Erin                        Mary Washington             
  7     31 Yoder, Erika                     Mary Washington             
 
Event 19  Women 100 Meter Hurdles
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    186 Thomas, Katie                    Hood                        
  2    172 Cox, Ashley                      Wesley                      
  3     42 Hambley, Carly                   Mary Washington             
  4     19 Humphries, Lynette               Mary Washington             
  5      1 Winchester, Mae                  Mary Washington             
  6    141 Bulger, Jenn                     Salisbury                   
  7    158 Vivlamore, Nicole                Salisbury                   
 
Event 20  Men 110 Meter Hurdles
===============================================================================
Top 8 Advance by Time
           Name                        Year School                      relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  3    156 Briscoe, Quentin                 Salisbury                   
  4    148 Lane, Brandon                    Salisbury                   
  5     94 Campbell, Ryan                   York (Pa.)                  
  6    170 Beavers, Larry                   Wesley                      
Heat 2  Prelims
  3    208 Baskin, Anthony                  Gallaudet                   
  4     57 Hickox, Tyler                    York (Pa.)                  
  5     84 Hill, Joe                        York (Pa.)                  
  6    175 Mabellini, Mattia                Hood                        
  7     55 McLaughlin, Brandon              York (Pa.)                  
 
Event 21  Men 100 Meter Dash
===============================================================================
Top 8 Advance by Time
           Name                        Year School                      relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  2    157 Hicks, Thaddeus                  Salisbury                   
  3    143 Wesley, Lamont                   Salisbury                   
  4     32 Allison, Phillip                 Mary Washington             
  5    114 Spriggs, Ricardo                 Salisbury                   
  6    132 Spriggs, Delannie                Salisbury                   
  7     80 Henise, Gabe                     York (Pa.)                  
Heat 2  Prelims
  2    159 Turner, Wayne                    Salisbury                   
  3    128 Teal, Kevin                      Salisbury                   
  4     16 Burke, Jeremy                    Mary Washington             
  5     51 Richardson, Chad                 York (Pa.)                  
  6    126 Acker, Justin                    Salisbury                   
  7     95 Kentouris, Thomas                York (Pa.)                  
Heat 3  Prelims
  2    170 Beavers, Larry                   Wesley                      
  3    161 Clark, Michael                   Wesley                      
  4     25 Herlihy, Sean                    Mary Washington             
  5    167 Koroma, Alpha                    Wesley                      
  6     73 Liggitt, Ryan                    York (Pa.)                  
  7    102 Toula, Danny                     York (Pa.)                  
 
Event 22  Women 100 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    172 Cox, Ashley                      Wesley                      
  2    104 Montello, Allyson                York (Pa.)                  
  3    147 Phillips, Charlese               Salisbury                   
  4    189 Parrish, Jessica                 Hood                        
  5      8 Wuebker, Christine               Mary Washington             
  6    115 Macintosh, Ashleigh              Salisbury                   
  7     18 Sorrell, Jennifer                Mary Washington             
 
Event 23  Men 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     54 Jaeger, Jesse                    York (Pa.)                  
  2     34 Pattyson, Jake                   Mary Washington             
  3    193 Andrews, William                 Hood                        
  4    125 Blickle, Carl                    Salisbury                   
  5    182 Manning, Nick                    Hood                        
  6    155 Nastasiak, Bill                  Salisbury                   
  7     74 Michael, Josh                    York (Pa.)                  
 
Event 24  Women 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    117 O'Zwoldike, Zuzka                Salisbury                   
  2    145 DePaul, Lauren                   Salisbury                   
  3    178 Smith, Lauren                    Hood                        
  4    154 Sullivan, Kelly                  Salisbury                   
  5     17 Kniceley, Sara                   Mary Washington             
  6     21 Falcone, Cristina                Mary Washington             
  7    207 Olney, Kari                      Gallaudet                   
 
Event 25  Men 4x100 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Hood  'A'                                                    
  3  York (Pa.)  'A'                                              
  4  Salisbury  'A'                                               
  5  Wesley  'A'                                                  
  6  Mary Washington  'A'                                         
 
Event 26  Women 4x100 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Hood  'A'                                                    
  4  Mary Washington  'A'                                         
  5  York (Pa.)  'A'                                              
  6  Salisbury  'A'                                               
 
Event 27  Men 1500 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     12 Driscoll, Jason                  Mary Washington             
  2     13 Cavedo, Brent                    Mary Washington             
  3     33 Badolato, Chris                  Mary Washington             
  4    139 Dickerson, Zack                  Salisbury                   
  5    119 Graves, Eric                     Salisbury                   
  6     70 Love, Kevin                      York (Pa.)                  
  7     92 Bosse, Danny                     York (Pa.)                  
  8     28 Cash, Matt                       Mary Washington             
  9     68 Neil, Matt                       York (Pa.)                  
 
Event 28  Women 1500 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     46 Sullivan, Hayley                 Mary Washington             
  2    177 Stiles, Sara                     Hood                        
  3     82 Kauffman, Mackenzie              York (Pa.)                  
  4     22 McCarthy, Erin                   Mary Washington             
  5    109 McInerny, Casey                  Salisbury                   
  6     69 Dende, Liz                       York (Pa.)                  
  7     96 Colantuono, Laura                York (Pa.)                  
  8    179 Penn, April                      Hood                        
  9    140 Tollett, Liz                     Salisbury                   
 10     20 Witek, Kristy                    Mary Washington             
 11    207 Olney, Kari                      Gallaudet                   
 12     52 Parshall, Melody                 York (Pa.)                  
 
Event 29  Men 400 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    164 Norton, Terrell                  Wesley                      
  2     40 Motley, Matt                     Mary Washington             
  3    134 Jupitz, Sean                     Salisbury                   
  4    103 Kauffman, Brad                   York (Pa.)                  
  5    124 Cook, Adam                       Salisbury                   
  6    184 Komolafe, Tomilayo               Hood                        
  7     51 Richardson, Chad                 York (Pa.)                  
Section 2  Timed Finals
  1    165 Robertson, Matthew               Wesley                      
  2    199 Cahill, Mike                     Hood                        
  3    176 Komolafe, Ola                    Hood                        
  4    111 Singleton, Samuel                Salisbury                   
  5     27 Piccolo, Daniel                  Mary Washington             
  6    160 Randall, Sean                    Wesley                      
  7     63 Horner, Bill                     York (Pa.)                  
  8     77 Krotzer, Nathan                  York (Pa.)                  
 
Event 30  Women 400 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3     58 DeSimone, Lauren                 York (Pa.)                  
  4     15 Walter, Melanie                  Mary Washington             
  5     87 Bloemer, Terah                   York (Pa.)                  
  6    188 Keyser, Kelly                    Hood                        
Section 2  Timed Finals
  2    138 Canzanese, Alicia                Salisbury                   
  3     44 Dettmann, Bridget                Mary Washington             
  4    135 Lawson, Victoria                 Salisbury                   
  5      2 Hopkins, Colleen                 Mary Washington             
  6     26 Keser, Stacy                     Mary Washington             
 
Event 31  Men 800 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    202 Cuautle, Jose                    Gallaudet                   
  2    201 Delaney, Steve                   Hood                        
  3     99 Friesema, Andrew                 York (Pa.)                  
  4     78 Mackall, Akeem                   York (Pa.)                  
  5     70 Love, Kevin                      York (Pa.)                  
  6     92 Bosse, Danny                     York (Pa.)                  
  7    206 Quilala, Albert                  Gallaudet                   
Section 2  Timed Finals
  1    149 Miller, Matt                     Salisbury                   
  2    192 Ames, Blair                      Hood                        
  3    152 Michael, Josh                    Salisbury                   
  4     28 Cash, Matt                       Mary Washington             
  5      4 Yousuf, Mo                       Mary Washington             
  6     45 O'Neill, Sean                    Mary Washington             
  7     13 Cavedo, Brent                    Mary Washington             
  8     29 Jones, Tim                       Mary Washington             
 
Event 32  Women 800 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2     67 Smolenski, Nicole                York (Pa.)                  
  3    177 Stiles, Sara                     Hood                        
  4     82 Kauffman, Mackenzie              York (Pa.)                  
  5    168 Porave, Jennifer                 Wesley                      
  6    101 Sauer, Megan                     York (Pa.)                  
  7    207 Olney, Kari                      Gallaudet                   
Section 2  Timed Finals
  1     52 Parshall, Melody                 York (Pa.)                  
  2     23 Bryant, Ali                      Mary Washington             
  3     20 Witek, Kristy                    Mary Washington             
  4     46 Sullivan, Hayley                 Mary Washington             
  5     36 Winchester, Chia                 Mary Washington             
  6    109 McInerny, Casey                  Salisbury                   
  7    140 Tollett, Liz                     Salisbury                   
 
Event 33  Men 400 Meter Hurdles
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    175 Mabellini, Mattia                Hood                        
  2    208 Baskin, Anthony                  Gallaudet                   
  3     78 Mackall, Akeem                   York (Pa.)                  
  4    129 Marfut, Michael                  Salisbury                   
  5     37 Fay, Thomas                      Mary Washington             
  6     57 Hickox, Tyler                    York (Pa.)                  
  7     55 McLaughlin, Brandon              York (Pa.)                  
Section 2  Timed Finals
  2     39 Matthiessen, Scott               Mary Washington             
  3    150 Vander Vilet, Colton             Salisbury                   
  4    156 Briscoe, Quentin                 Salisbury                   
  5    118 Phillip, Shawn                   Salisbury                   
  6     25 Herlihy, Sean                    Mary Washington             
  7     84 Hill, Joe                        York (Pa.)                  
 
Event 34  Women 400 Meter Hurdles
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    186 Thomas, Katie                    Hood                        
  3     19 Humphries, Lynette               Mary Washington             
  4      1 Winchester, Mae                  Mary Washington             
  5     42 Hambley, Carly                   Mary Washington             
  6    141 Bulger, Jenn                     Salisbury                   
  7    158 Vivlamore, Nicole                Salisbury                   
 
Event 35  Men 200 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    204 Schindel, Matt                   Gallaudet                   
  3     37 Fay, Thomas                      Mary Washington             
  4    191 Jenkins, Ryan                    Hood                        
  5    102 Toula, Danny                     York (Pa.)                  
  6    173 Frazier, David                   Hood                        
  7    205 Chanin, Jonathan                 Gallaudet                   
Section 2  Timed Finals
  1     80 Henise, Gabe                     York (Pa.)                  
  2     95 Kentouris, Thomas                York (Pa.)                  
  3    160 Randall, Sean                    Wesley                      
  4    161 Clark, Michael                   Wesley                      
  5    167 Koroma, Alpha                    Wesley                      
  6    157 Hicks, Thaddeus                  Salisbury                   
  7    159 Turner, Wayne                    Salisbury                   
Section 3  Timed Finals
  1    143 Wesley, Lamont                   Salisbury                   
  2    128 Teal, Kevin                      Salisbury                   
  3    132 Spriggs, Delannie                Salisbury                   
  4    170 Beavers, Larry                   Wesley                      
  5     73 Liggitt, Ryan                    York (Pa.)                  
  6    111 Singleton, Samuel                Salisbury                   
  7    126 Acker, Justin                    Salisbury                   
 
Event 36  Women 200 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    188 Keyser, Kelly                    Hood                        
  3     87 Bloemer, Terah                   York (Pa.)                  
  4    172 Cox, Ashley                      Wesley                      
  5    115 Macintosh, Ashleigh              Salisbury                   
  6     58 DeSimone, Lauren                 York (Pa.)                  
  7     38 Hurd, Kate                       Mary Washington             
Section 2  Timed Finals
  2    135 Lawson, Victoria                 Salisbury                   
  3      8 Wuebker, Christine               Mary Washington             
  4    189 Parrish, Jessica                 Hood                        
  5      2 Hopkins, Colleen                 Mary Washington             
  6    147 Phillips, Charlese               Salisbury                   
  7     26 Keser, Stacy                     Mary Washington             
 
Event 37  Men 5000 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    119 Graves, Eric                     Salisbury                   
  2     11 DeVar, Frank                     Mary Washington             
  3     34 Pattyson, Jake                   Mary Washington             
  4     12 Driscoll, Jason                  Mary Washington             
  5    137 Yourstone, Dustin                Salisbury                   
  6     35 Downs, Matt                      Mary Washington             
  7     89 Provonche, Matt                  York (Pa.)                  
  8     98 Fernandez, Luke                  York (Pa.)                  
  9     66 Wallace, Paul                    York (Pa.)                  
 
Event 38  Women 5000 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                          Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1      3 Tripp, Ann                       Mary Washington             
  2     21 Falcone, Cristina                Mary Washington             
  3    154 Sullivan, Kelly                  Salisbury                   
  4    117 O'Zwoldike, Zuzka                Salisbury                   
  5    145 DePaul, Lauren                   Salisbury                   
  6    151 Blue, Megan                      Salisbury                   
  7     75 Hess, Claudia                    York (Pa.)                  
  8     46 Sullivan, Hayley                 Mary Washington             
 
Event 39  Men 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Wesley  'A'                                                  
  3  Hood  'A'                                                    
  4  Salisbury  'A'                                               
  5  Mary Washington  'A'                                         
  6  York (Pa.)  'A'                                              
 
Event 40  Women 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                           Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  York (Pa.)  'A'                                              
  4  Mary Washington  'A'                                         
  5  Salisbury  'A'                                               
  6  Hood  'A'                                                    

View: Mobile | Desktop