Licensed to York College of PA     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/8/2018 03:24 PM
                    York vs. Washington College - 12/8/2018                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York College of PA-MA  'B'                             NT    1:55.55   11  
     1) Balderson, Emma 19              2) Bria, Kristin 19               
     3) Trudel, Julia 20                4) Kobus, Reilly 21               
                  36.24   1:02.04 (1:02.04)     1:29.88 (27.84)     1:55.69 (53.65)
        2:19.37 (23.68)         1:55.55 ( )                                        
  2 York College of PA-MA  'A'                             NT    1:56.37    4  
     1) Campbell, Caitlin 20            2) Garcia, Leilani 20             
     3) Coon, Alyssa 20                 4) Ayala, Adrianna 20             
                  30.57   1:02.71 (1:02.71)     1:30.49 (27.78)     1:56.58 (53.87)
        2:27.46 (30.88)         1:56.37 ( )                                        
  3 Washington College-MD  'A'                             NT    1:57.34    2  
     1) Draves, Teresa 18               2) Searles, Alex 20               
     3) Hall, Anna 18                   4) Schmittle, Anna 21             
                  33.30   1:03.68 (1:03.68)     1:31.65 (27.97)     1:57.60 (53.92)
        2:14.01 (16.41)         1:57.34 ( )                                        
  4 Washington College-MD  'B'                             NT    2:01.92  
     1) Quade, Savannah 20              2) Homer, Emily 19                
     3) Silber, Emma 21                 4) Strauss, Lindsay 19            
                  31.01   1:05.30 (1:05.30)     1:35.07 (29.77)     2:01.99 (56.69)
        2:18.94 (16.95)         2:01.92 ( )                                        
  5 York College of PA-MA  'C'                             NT    2:11.38  
     1) Bley, Amanda 19                 2) Geib, Kirsten 18               
     3) Colwell, Abby 19                4) Clark, Nicole 21               
                  33.81   1:09.08 (1:09.08)     1:41.12 (32.04)   2:11.62 (1:02.54)
            2:11.38 ( )                                                            
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York College of PA-MA  'A'                             NT    1:37.51   11  
     1) Williams, Greg 20               2) Maggio, Tyler 20               
     3) Tate, Jesse 21                  4) Brown, Miles 19                
                  25.79       52.25 (26.46)     1:15.88 (23.63)     1:37.51 (21.63)
  2 Washington College-MD  'A'                             NT    1:40.81    4  
     1) Feeley, Andrew 19               2) Edwards, Brett 19              
     3) Bozzi, Joe 18                   4) Sullivan, Aidan 21             
                  25.84       53.61 (27.77)     1:18.41 (24.80)     1:40.81 (22.40)
  3 York College of PA-MA  'B'                             NT    1:43.77    2  
     1) McIlroy, Connor 19              2) Federline, Michael 20          
     3) Decker, Adam 19                 4) Boyles, Colton 21              
                  27.23       55.39 (28.16)     1:19.69 (24.30)     1:43.77 (24.08)
  4 Washington College-MD  'B'                             NT    1:47.15  
     1) Braddock, Nate 19               2) Sauter, Teague 20              
     3) Jones, Brendan 20               4) Rovansek, David 20             
                  26.85       59.15 (32.30)     1:24.29 (25.14)     1:47.15 (22.86)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sturgis, Andrea           20 York-MA                   NT   11:10.12    9  
                  30.02     1:02.54 (32.52)     1:35.41 (32.87)     2:08.96 (33.55)
        2:42.79 (33.83)     3:16.51 (33.72)     3:50.46 (33.95)     4:24.58 (34.12)
        4:58.21 (33.63)     5:32.00 (33.79)     6:05.93 (33.93)     6:39.95 (34.02)
        7:14.19 (34.24)     7:48.07 (33.88)     8:22.06 (33.99)     8:55.88 (33.82)
        9:30.36 (34.48)    10:03.89 (33.53)    10:37.52 (33.63)    11:10.12 (32.60)
  2 Luecke, Alexa             18 Wac-MD                    NT   11:21.97    4  
                  31.27     1:04.96 (33.69)     1:39.16 (34.20)     2:13.16 (34.00)
        2:47.69 (34.53)     3:21.82 (34.13)     3:56.20 (34.38)     4:31.03 (34.83)
        5:06.03 (35.00)     5:40.77 (34.74)     6:15.08 (34.31)     6:49.72 (34.64)
        7:24.18 (34.46)     7:58.45 (34.27)     8:32.38 (33.93)     9:06.66 (34.28)
        9:41.35 (34.69)    10:15.50 (34.15)    10:49.06 (33.56)    11:21.97 (32.91)
  3 Bley, Amanda              19 York-MA                   NT   11:29.54    3  
                  30.55     1:04.55 (34.00)     1:38.56 (34.01)     2:12.56 (34.00)
        2:46.92 (34.36)     3:21.04 (34.12)     3:55.44 (34.40)     4:30.04 (34.60)
        5:04.92 (34.88)     5:39.53 (34.61)     6:14.28 (34.75)     6:49.52 (35.24)
        7:24.98 (35.46)     7:59.76 (34.78)     8:35.00 (35.24)     9:09.80 (34.80)
        9:44.91 (35.11)    10:20.00 (35.09)    10:54.55 (34.55)    11:29.54 (34.99)
  4 Markey, Tricia            21 Wac-MD                    NT   11:38.56    2  
                  31.97     1:07.12 (35.15)     1:42.71 (35.59)     2:18.21 (35.50)
        2:53.93 (35.72)     3:29.82 (35.89)     4:05.45 (35.63)     4:41.64 (36.19)
        5:17.08 (35.44)     5:52.52 (35.44)     6:27.64 (35.12)     7:02.58 (34.94)
        7:37.64 (35.06)     8:12.53 (34.89)     8:47.66 (35.13)     9:22.62 (34.96)
        9:57.24 (34.62)    10:31.70 (34.46)    11:05.77 (34.07)    11:38.56 (32.79)
  5 Ehrnfeldt, Kayla          19 York-MA                   NT   12:13.84    1  
                  32.15     1:07.83 (35.68)     1:44.73 (36.90)     2:21.55 (36.82)
        2:58.69 (37.14)     3:35.21 (36.52)     4:12.19 (36.98)     4:49.02 (36.83)
        5:26.47 (37.45)     6:03.74 (37.27)     6:41.15 (37.41)     7:17.95 (36.80)
        7:55.26 (37.31)     8:32.86 (37.60)     9:10.23 (37.37)     9:47.64 (37.41)
       10:24.59 (36.95)    11:01.54 (36.95)    11:38.31 (36.77)    12:13.84 (35.53)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Keven              20 York-MA                   NT    9:42.55    9  
                  25.63       54.29 (28.66)     1:23.60 (29.31)     1:53.20 (29.60)
        2:22.82 (29.62)     2:52.61 (29.79)     3:22.57 (29.96)     3:52.11 (29.54)
        4:22.33 (30.22)     4:51.92 (29.59)     5:21.93 (30.01)     5:51.08 (29.15)
        6:20.86 (29.78)     6:50.14 (29.28)     7:19.62 (29.48)     7:48.73 (29.11)
        8:17.96 (29.23)     8:46.80 (28.84)     9:15.61 (28.81)     9:42.55 (26.94)
  2 Braddock, Nate            19 Wac-MD                    NT   10:21.81    4  
                  27.24       57.29 (30.05)     1:28.03 (30.74)     1:59.36 (31.33)
        2:30.93 (31.57)     3:02.31 (31.38)     3:33.80 (31.49)     4:05.32 (31.52)
        4:37.13 (31.81)     5:08.98 (31.85)     5:41.06 (32.08)     6:13.21 (32.15)
        6:45.60 (32.39)     7:17.45 (31.85)     7:48.99 (31.54)     8:20.21 (31.22)
        8:51.80 (31.59)     9:22.75 (30.95)     9:53.10 (30.35)    10:21.81 (28.71)
  3 Tarbrake, Brandon         21 York-MA                   NT   11:03.84    3  
                  28.87     1:00.02 (31.15)     1:32.71 (32.69)     2:05.74 (33.03)
        2:38.83 (33.09)     3:11.36 (32.53)     3:44.30 (32.94)     4:17.58 (33.28)
        4:51.54 (33.96)     5:25.48 (33.94)     5:59.18 (33.70)     6:33.21 (34.03)
        7:07.25 (34.04)     7:41.48 (34.23)     8:15.61 (34.13)     8:49.26 (33.65)
        9:24.22 (34.96)     9:57.14 (32.92)    10:30.30 (33.16)    11:03.84 (33.54)
  4 Sabo, Alex                21 Wac-MD                    NT   11:05.61    2  
                  29.64     1:01.61 (31.97)     1:33.70 (32.09)     2:06.89 (33.19)
        2:40.31 (33.42)     3:13.97 (33.66)     3:47.49 (33.52)     4:21.17 (33.68)
        4:55.15 (33.98)     5:29.07 (33.92)     6:02.36 (33.29)     6:36.73 (34.37)
        7:10.89 (34.16)     7:44.46 (33.57)     8:18.25 (33.79)     8:52.21 (33.96)
        9:26.23 (34.02)     9:59.77 (33.54)    10:32.97 (33.20)    11:05.61 (32.64)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mann, Maddy               21 York-MA                   NT    1:58.95    9  
                  27.11       57.22 (30.11)     1:27.96 (30.74)     1:58.95 (30.99)
  2 Stein, Margaret           19 York-MA                   NT    2:03.08    4  
                  28.35       59.34 (30.99)     1:31.34 (32.00)     2:03.08 (31.74)
  3 Mahoney, Colleen          18 York-MA                   NT    2:05.66    3  
                  29.25     1:01.28 (32.03)     1:33.24 (31.96)     2:05.66 (32.42)
  4 Harper, Taylor            18 York-MA                   NT    2:08.79    2  
                  29.27     1:02.74 (33.47)     1:36.57 (33.83)     2:08.79 (32.22)
  5 Wiecki, Lindsay           20 Wac-MD                    NT    2:12.25    1  
                  30.93     1:04.17 (33.24)     1:38.24 (34.07)     2:12.25 (34.01)
  6 Buckwalter, Alison        18 Wac-MD                    NT    2:15.00  
  7 Searles, Alex             20 Wac-MD                    NT    2:15.14  
                  31.41     1:05.32 (33.91)     1:40.51 (35.19)     2:15.14 (34.63)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Aidan           21 Wac-MD                    NT    1:48.93    9  
                  24.83       52.84 (28.01)     1:20.70 (27.86)     1:48.93 (28.23)
  2 Decker, Adam              19 York-MA                   NT    1:49.86    4  
                  25.22       53.29 (28.07)     1:21.81 (28.52)     1:49.86 (28.05)
  3 Foltz, Nick               21 York-MA                   NT    1:53.94    3  
                  26.03       54.92 (28.89)     1:24.20 (29.28)     1:53.94 (29.74)
  4 McConnell, Jacob          21 York-MA                   NT    1:56.98    2  
                  25.41       54.23 (28.82)     1:25.21 (30.98)     1:56.98 (31.77)
  5 Boyles, Colton            21 York-MA                   NT    2:00.53    1  
                  27.21       56.91 (29.70)     1:28.52 (31.61)     2:00.53 (32.01)
 -- Smith, Spenser            19 York-MA                   NT   X2:03.15  
                  28.51       59.87 (31.36)     1:32.36 (32.49)     2:03.15 (30.79)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Caitlin         20 York-MA                   NT    1:03.55    9  
                  30.77     1:03.55 (32.78)                                        
  2 Balderson, Emma           19 York-MA                   NT    1:06.05    4  
                  31.84     1:06.05 (34.21)                                        
  3 Gallagher, Allison        19 Wac-MD                    NT    1:06.30    3  
                  32.04     1:06.30 (34.26)                                        
  4 Bogdanski, Julia          21 York-MA                   NT    1:07.37    2  
                  32.84     1:07.37 (34.53)                                        
  5 Schmittle, Anna           21 Wac-MD                    NT    1:10.18    1  
                  33.87     1:10.18 (36.31)                                        
  6 Ehrnfeldt, Kayla          19 York-MA                   NT    1:14.87  
                  37.44     1:14.87 (37.43)                                        
  7 Randall, Sylvie           18 Wac-MD                    NT    1:15.32  
                  36.96     1:15.32 (38.36)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feeley, Andrew            19 Wac-MD                    NT      53.91    9  
                  26.30       53.91 (27.61)                                        
  2 Williams, Greg            20 York-MA                   NT      54.42    4  
                  26.48       54.42 (27.94)                                        
  3 McIlroy, Connor           19 York-MA                   NT      58.36    3  
                  28.45       58.36 (29.91)                                        
  4 Gregory, Matt             19 Wac-MD                    NT    1:05.00    2  
                  31.00     1:05.00 (34.00)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bria, Kristin             19 York-MA                   NT    1:10.61    9  
                  32.62     1:10.61 (37.99)                                        
  2 Garcia, Leilani           20 York-MA                   NT    1:13.22    4  
                  34.60     1:13.22 (38.62)                                        
  3 Draves, Teresa            18 Wac-MD                    NT    1:13.63    3  
  4 Homer, Emily              19 Wac-MD                    NT    1:14.50    2  
                  35.83     1:14.50 (38.67)                                        
  5 Hausamann, Elli           19 York-MA                   NT    1:14.78    1  
                  34.94     1:14.78 (39.84)                                        
  6 Geib, Kirsten             18 York-MA                   NT    1:18.11  
                  36.44     1:18.11 (41.67)                                        
  7 Seek, Haleigh             18 Wac-MD                    NT    1:30.16  
                  42.24     1:30.16 (47.92)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maggio, Tyler             20 York-MA                   NT    1:00.18    9  
                  28.32     1:00.18 (31.86)                                        
  2 Edwards, Brett            19 Wac-MD                    NT    1:01.44    4  
                  28.94     1:01.44 (32.50)                                        
  3 Jones, Brendan            20 Wac-MD                    NT    1:01.79    3  
                  29.01     1:01.79 (32.78)                                        
  4 Federline, Michael        20 York-MA                   NT    1:02.81    2  
                  29.44     1:02.81 (33.37)                                        
  5 Robinson, Jacob           20 York-MA                   NT    1:05.75    1  
                  31.49     1:05.75 (34.26)                                        
  6 Sauter, Teague            20 Wac-MD                    NT    1:06.40  
  7 Bozzi, Joe                18 Wac-MD                    NT    1:06.76  
                  31.51     1:06.76 (35.25)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coon, Alyssa              20 York-MA                   NT    2:17.79    9  
                  30.79     1:05.81 (35.02)     1:41.70 (35.89)     2:17.79 (36.09)
 -- Hall, Anna                18 Wac-MD                    NT         DQ  
                  30.37     1:05.18 (34.81)     1:42.07 (36.89)          DQ (36.63)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tate, Jesse               21 York-MA                   NT    1:56.26    9  
                  25.50       54.69 (29.19)     1:25.15 (30.46)     1:56.26 (31.11)
  2 Wrigley, Seth             22 Wac-MD                    NT    2:02.55    4  
                  27.05       57.64 (30.59)     1:29.86 (32.22)     2:02.55 (32.69)
  3 Dowdall, Kaelan           19 York-MA                   NT    2:04.14    3  
                  27.98     1:00.39 (32.41)     1:30.46 (30.07)     2:04.14 (33.68)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bria, Kristin             19 York-MA                   NT      25.92    9  
  2 Stein, Margaret           19 York-MA                   NT      26.22    4  
  3 Ayala, Adrianna           20 York-MA                   NT      26.27    3  
  4 Kobus, Reilly             21 York-MA                   NT      26.62    2  
  5 Quade, Savannah           20 Wac-MD                    NT      27.16    1  
  6 Portmann, Julia           21 Wac-MD                    NT      27.18  
  7 Strauss, Lindsay          19 Wac-MD                    NT      27.50  
  8 Finney, Kamdyn            19 Wac-MD                    NT      30.18  
 -- Colwell, Abby             19 York-MA                   NT     X30.10  
 -- Clark, Nicole             21 York-MA                   NT     X30.34  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Miles              19 York-MA                   NT      22.12    9  
  2 Loehr, AJ                 20 York-MA                   NT      22.44    4  
  3 Rovansek, David           20 Wac-MD                    NT      22.91    3  
  4 Foltz, Nick               21 York-MA                   NT      23.22    2  
  5 Sabo, Alex                21 Wac-MD                    NT      24.45    1  
  6 Rivers, Kyle              20 York-MA                   NT      24.49  
  7 Samuels, Josh             21 Wac-MD                    NT      25.84  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mann, Maddy               21 York-MA                   NT      55.68    9  
                  26.75       55.68 (28.93)                                        
  2 Ayala, Adrianna           20 York-MA                   NT      55.82    4  
                  27.04       55.82 (28.78)                                        
  3 Stein, Margaret           19 York-MA                   NT      57.41    3  
                  27.81       57.41 (29.60)                                        
  4 Schmittle, Anna           21 Wac-MD                    NT      57.51    2  
                  27.18       57.51 (30.33)                                        
  5 Kobus, Reilly             21 York-MA                   NT      58.42    1  
                  28.57       58.42 (29.85)                                        
  6 Silber, Emma              21 Wac-MD                    NT      58.68  
                  28.09       58.68 (30.59)                                        
  7 Wiecki, Lindsay           20 Wac-MD                    NT    1:00.91  
                  29.31     1:00.91 (31.60)                                        
  8 Searles, Alex             20 Wac-MD                    NT    1:03.14  
                  30.53     1:03.14 (32.61)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loehr, AJ                 20 York-MA                   NT      49.68    9  
                  24.41       49.68 (25.27)                                        
  2 Braddock, Nate            19 Wac-MD                    NT      49.87    4  
                  24.26       49.87 (25.61)                                        
  3 Brown, Miles              19 York-MA                   NT      51.42    3  
                  24.73       51.42 (26.69)                                        
  4 Foltz, Nick               21 York-MA                   NT      51.46    2  
                  24.88       51.46 (26.58)                                        
  5 Decker, Adam              19 York-MA                   NT      51.72    1  
                  24.73       51.72 (26.99)                                        
  6 Wrigley, Seth             22 Wac-MD                    NT      53.71  
                  25.70       53.71 (28.01)                                        
  7 Samuels, Josh             21 Wac-MD                    NT    1:00.02  
                  27.79     1:00.02 (32.23)                                        
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Caitlin         20 York-MA                   NT    2:15.49    9  
                  32.72     1:06.95 (34.23)     1:41.29 (34.34)     2:15.49 (34.20)
  2 Mahoney, Colleen          18 York-MA                   NT    2:16.02    4  
                  32.90     1:07.53 (34.63)     1:42.34 (34.81)     2:16.02 (33.68)
  3 Trudel, Julia             20 York-MA                   NT    2:16.61    3  
                  32.21     1:06.56 (34.35)     1:41.84 (35.28)     2:16.61 (34.77)
  4 Draves, Teresa            18 Wac-MD                    NT    2:20.11    2  
                  33.32     1:08.55 (35.23)     1:44.86 (36.31)     2:20.11 (35.25)
  5 Bogdanski, Julia          21 York-MA                   NT    2:24.92    1  
                  33.92     1:10.06 (36.14)     1:47.10 (37.04)     2:24.92 (37.82)
  6 Quade, Savannah           20 Wac-MD                    NT    2:29.91  
                  34.81     1:12.70 (37.89)     1:51.78 (39.08)     2:29.91 (38.13)
  7 Seek, Haleigh             18 Wac-MD                    NT    2:31.58  
                  35.72     1:14.50 (38.78)     1:53.65 (39.15)     2:31.58 (37.93)
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feeley, Andrew            19 Wac-MD                    NT    1:55.05    9  
                  27.73       57.53 (29.80)     1:25.73 (28.20)     1:55.05 (29.32)
  2 Williams, Greg            20 York-MA                   NT    2:01.36    4  
                  28.41       59.21 (30.80)     1:30.07 (30.86)     2:01.36 (31.29)
  3 McIlroy, Connor           19 York-MA                   NT    2:03.25    3  
                  29.35     1:00.29 (30.94)     1:31.90 (31.61)     2:03.25 (31.35)
  4 Dowdall, Kaelan           19 York-MA                   NT    2:20.95    2  
                  32.39     1:07.98 (35.59)     1:44.53 (36.55)     2:20.95 (36.42)
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Taylor            18 York-MA                   NT    2:41.36    9  
                  36.65     1:18.45 (41.80)     2:00.36 (41.91)     2:41.36 (41.00)
  2 Homer, Emily              19 Wac-MD                    NT    2:44.10    4  
                  37.75     1:19.75 (42.00)     2:02.69 (42.94)     2:44.10 (41.41)
  3 Hausamann, Elli           19 York-MA                   NT    2:44.51    3  
                  37.83     1:21.71 (43.88)     2:03.60 (41.89)     2:44.51 (40.91)
  4 Bria, Kristin             19 York-MA                   NT    2:47.62    2  
                  36.00     1:19.65 (43.65)     2:04.92 (45.27)     2:47.62 (42.70)
  5 Hall, Anna                18 Wac-MD                    NT    2:48.59    1  
                  38.51     1:21.14 (42.63)     2:04.95 (43.81)     2:48.59 (43.64)
  6 Geib, Kirsten             18 York-MA                   NT    3:00.60  
                  40.49     1:25.77 (45.28)     2:13.44 (47.67)     3:00.60 (47.16)
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maggio, Tyler             20 York-MA                   NT    2:15.58    9  
                  31.29     1:07.20 (35.91)     1:41.78 (34.58)     2:15.58 (33.80)
  2 Federline, Michael        20 York-MA                   NT    2:20.13    4  
                  31.96     1:07.23 (35.27)     1:43.29 (36.06)     2:20.13 (36.84)
  3 Gregory, Matt             19 Wac-MD                    NT    2:28.29    3  
                  32.89     1:09.66 (36.77)     1:48.11 (38.45)     2:28.29 (40.18)
  4 Robinson, Jacob           20 York-MA                   NT    2:30.49    2  
                  33.77     1:12.24 (38.47)     1:51.72 (39.48)     2:30.49 (38.77)
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luecke, Alexa             18 Wac-MD                    NT    5:31.58    9  
                  29.51     1:00.66 (31.15)     1:34.83 (34.17)     2:09.50 (34.67)
        2:43.52 (34.02)     3:17.65 (34.13)     3:52.16 (34.51)     4:26.49 (34.33)
        4:59.93 (33.44)     5:31.58 (31.65)                                        
  2 Buckwalter, Alison        18 Wac-MD                    NT    5:57.45    4  
                  32.39     1:08.83 (36.44)     1:45.71 (36.88)     2:22.23 (36.52)
        2:58.92 (36.69)     3:35.78 (36.86)     4:11.92 (36.14)     4:48.67 (36.75)
        5:23.63 (34.96)     5:57.45 (33.82)                                        
  3 Randall, Sylvie           18 Wac-MD                    NT    6:23.28    3  
                  34.55     1:12.62 (38.07)     1:51.42 (38.80)     2:30.95 (39.53)
        3:10.06 (39.11)     3:49.29 (39.23)     4:27.91 (38.62)     5:06.57 (38.66)
        5:45.56 (38.99)     6:23.28 (37.72)                                        
 -- Mann, Maddy               21 York-MA                   NT   X5:15.18  
                  27.92       58.83 (30.91)     1:30.36 (31.53)     2:02.16 (31.80)
        2:34.24 (32.08)     3:06.66 (32.42)     3:38.87 (32.21)     4:11.21 (32.34)
        4:43.59 (32.38)     5:15.18 (31.59)                                        
 -- Sturgis, Andrea           20 York-MA                   NT   X5:25.87  
                  29.43     1:01.25 (31.82)     1:33.48 (32.23)     2:06.67 (33.19)
        2:40.10 (33.43)     3:13.61 (33.51)     3:47.40 (33.79)     4:20.48 (33.08)
        4:53.48 (33.00)     5:25.87 (32.39)                                        
 -- Bley, Amanda              19 York-MA                   NT   X5:32.53  
                  30.55     1:03.86 (33.31)     1:37.81 (33.95)     2:12.06 (34.25)
        2:46.30 (34.24)     3:19.94 (33.64)     3:53.43 (33.49)     4:26.56 (33.13)
        4:59.83 (33.27)     5:32.53 (32.70)                                        
 -- Ehrnfeldt, Kayla          19 York-MA                   NT   X5:59.43  
                  32.36     1:08.23 (35.87)     1:44.30 (36.07)     2:20.94 (36.64)
        2:57.68 (36.74)     3:34.49 (36.81)     4:10.84 (36.35)     4:47.44 (36.60)
        5:24.51 (37.07)     5:59.43 (34.92)                                        
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Keven              20 York-MA                   NT    4:47.81    9  
                  24.72       52.58 (27.86)     1:21.12 (28.54)     1:50.18 (29.06)
        2:19.70 (29.52)     2:49.34 (29.64)     3:19.20 (29.86)     3:49.30 (30.10)
        4:19.26 (29.96)     4:47.81 (28.55)                                        
  2 Sullivan, Aidan           21 Wac-MD                    NT    5:02.76    4  
                  25.62       53.79 (28.17)     1:23.05 (29.26)     1:53.75 (30.70)
        2:25.20 (31.45)     2:56.21 (31.01)     3:27.13 (30.92)     3:59.19 (32.06)
        4:31.46 (32.27)     5:02.76 (31.30)                                        
  3 Jones, Brendan            20 Wac-MD                    NT    5:02.87    3  
                  26.70       56.26 (29.56)     1:26.82 (30.56)     1:57.66 (30.84)
        2:28.88 (31.22)     2:59.95 (31.07)     3:30.98 (31.03)     4:02.27 (31.29)
        4:33.13 (30.86)     5:02.87 (29.74)                                        
 -- Tarbrake, Brandon         21 York-MA                   NT   X5:24.76  
                  27.57       58.13 (30.56)     1:30.88 (32.75)     2:04.23 (33.35)
        2:37.32 (33.09)     3:10.84 (33.52)     3:44.86 (34.02)     4:18.67 (33.81)
        4:52.58 (33.91)     5:24.76 (32.18)                                        
 -- Boyles, Colton            21 York-MA                   NT   X5:28.61  
                  28.71     1:00.77 (32.06)     1:33.73 (32.96)     2:07.02 (33.29)
        2:40.05 (33.03)     3:13.45 (33.40)     3:47.04 (33.59)     4:20.95 (33.91)
        4:55.20 (34.25)     5:28.61 (33.41)                                        
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Allison        19 Wac-MD                    NT    1:05.30    9  
                  30.90     1:05.30 (34.40)                                        
  2 Silber, Emma              21 Wac-MD                    NT    1:05.81    4  
                  30.67     1:05.81 (35.14)                                        
  3 Strauss, Lindsay          19 Wac-MD                    NT    1:10.18    3  
                  31.72     1:10.18 (38.46)                                        
 -- Coon, Alyssa              20 York-MA                   NT   X1:02.68  
                  29.68     1:02.68 (33.00)                                        
 -- Trudel, Julia             20 York-MA                   NT   X1:03.20  
                  30.14     1:03.20 (33.06)                                        
 -- Harper, Taylor            18 York-MA                   NT   X1:05.23  
                  30.61     1:05.23 (34.62)                                        
 -- Garcia, Leilani           20 York-MA                   NT   X1:06.34  
                  30.37     1:06.34 (35.97)                                        
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tate, Jesse               21 York-MA                   NT      52.14    9  
                  24.79       52.14 (27.35)                                        
  2 Edwards, Brett            19 Wac-MD                    NT      54.92    4  
                  25.85       54.92 (29.07)                                        
  3 Bozzi, Joe                18 Wac-MD                    NT      55.15    3  
                  25.20       55.15 (29.95)                                        
  4 Rovansek, David           20 Wac-MD                    NT      58.61    2  
                  27.45       58.61 (31.16)                                        
  5 Sauter, Teague            20 Wac-MD                    NT      59.63    1  
                  27.40       59.63 (32.23)                                        
 -- Dowdall, Kaelan           19 York-MA                   NT     X53.88  
                  25.28       53.88 (28.60)                                        
 -- Loehr, AJ                 20 York-MA                   NT     X56.56  
                  26.92       56.56 (29.64)                                        
 -- Williams, Greg            20 York-MA                   NT     X58.17  
                  27.64       58.17 (30.53)                                        
 -- Rivers, Kyle              20 York-MA                   NT   X1:00.39  
                  27.51     1:00.39 (32.88)                                        
 -- Smith, Spenser            19 York-MA                   NT   X1:00.66  
                  28.24     1:00.66 (32.42)                                        
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luecke, Alexa             18 Wac-MD                    NT    2:16.72    9  
                  29.67     1:06.75 (37.08)     1:46.37 (39.62)     2:16.72 (30.35)
  2 Portmann, Julia           21 Wac-MD                    NT    2:22.88    4  
                  31.63     1:08.01 (36.38)     1:52.90 (44.89)     2:22.88 (29.98)
  3 Markey, Tricia            21 Wac-MD                    NT    2:25.96    3  
                  32.58     1:10.99 (38.41)     1:53.81 (42.82)     2:25.96 (32.15)
  4 Seek, Haleigh             18 Wac-MD                    NT    2:37.15    2  
                  34.09     1:12.32 (38.23)     2:01.52 (49.20)     2:37.15 (35.63)
 -- Trudel, Julia             20 York-MA                   NT   X2:16.96  
                  29.34     1:04.84 (35.50)     1:45.41 (40.57)     2:16.96 (31.55)
 -- Mahoney, Colleen          18 York-MA                   NT   X2:25.53  
                  31.13     1:09.07 (37.94)     1:53.16 (44.09)     2:25.53 (32.37)
 -- Balderson, Emma           19 York-MA                   NT   X2:26.67  
                  31.00     1:08.09 (37.09)     1:52.98 (44.89)     2:26.67 (33.69)
 -- Hausamann, Elli           19 York-MA                   NT   X2:28.19  
                  32.52     1:11.74 (39.22)     1:54.28 (42.54)     2:28.19 (33.91)
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Keven              20 York-MA                   NT    1:59.25    9  
                  25.68       56.92 (31.24)     1:31.20 (34.28)     1:59.25 (28.05)
  2 Gregory, Matt             19 Wac-MD                    NT    2:12.53    4  
                  28.07     1:02.87 (34.80)     1:40.60 (37.73)     2:12.53 (31.93)
  3 Wrigley, Seth             22 Wac-MD                    NT    2:17.26    3  
                  25.43     1:01.92 (36.49)     1:43.90 (41.98)     2:17.26 (33.36)
 -- Maggio, Tyler             20 York-MA                   NT   X2:06.51  
                  27.47     1:02.44 (34.97)     1:38.10 (35.66)     2:06.51 (28.41)
 -- Federline, Michael        20 York-MA                   NT   X2:08.03  
                  27.04     1:00.45 (33.41)     1:36.84 (36.39)     2:08.03 (31.19)
 -- Robinson, Jacob           20 York-MA                   NT   X2:22.14  
                  30.29     1:08.26 (37.97)     1:46.92 (38.66)     2:22.14 (35.22)
 
Event 27  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington College-MD  'A'                             NT    3:51.05   11  
     1) Silber, Emma 21                 2) Schmittle, Anna 21             
     3) Portmann, Julia 21              4) Luecke, Alexa 18               
                  28.55       58.75 (58.75)     1:26.05 (27.30)     1:56.46 (57.71)
        2:24.06 (27.60)     2:53.45 (56.99)     3:20.89 (27.44)     3:51.05 (57.60)
  2 Washington College-MD  'B'                             NT    4:01.50    4  
     1) Draves, Teresa 18               2) Hall, Anna 18                  
     3) Strauss, Lindsay 19             4) Markey, Tricia 21              
                  27.94       58.02 (58.02)     1:27.15 (29.13)   1:59.49 (1:01.47)
        2:28.54 (29.05)   3:00.40 (1:00.91)     3:29.33 (28.93)   4:01.50 (1:01.10)
  3 Washington College-MD  'C'                             NT    4:10.30    2  
     1) Quade, Savannah 20              2) Gallagher, Allison 19          
     3) Buckwalter, Alison 18           4) Wiecki, Lindsay 20             
                  29.04   1:02.58 (1:02.58)     1:31.67 (29.09)   2:04.26 (1:01.68)
        2:34.43 (30.17)   3:07.88 (1:03.62)     3:37.43 (29.55)   4:10.30 (1:02.42)
  4 Washington College-MD  'D'                             NT    4:25.97  
     1) Randall, Sylvie 18              2) Searles, Alex 20               
     3) Finney, Kamdyn 19               4) Seek, Haleigh 18               
                  33.89   1:10.13 (1:10.13)     1:40.65 (30.52)   2:14.54 (1:04.41)
        2:45.91 (31.37)   3:21.33 (1:06.79)     3:51.21 (29.88)   4:25.97 (1:04.64)
 -- York College of PA-MA  'A'                             NT   X3:49.83  
     1) Sturgis, Andrea 20              2) Kobus, Reilly 21               
     3) Campbell, Caitlin 20            4) Coon, Alyssa 20                
                  27.55       56.88 (56.88)     1:24.47 (27.59)     1:54.68 (57.80)
        2:22.31 (27.63)     2:53.24 (58.56)     3:19.99 (26.75)     3:49.83 (56.59)
 -- York College of PA-MA  'B'                             NT   X3:56.61  
     1) Stein, Margaret 19              2) Clark, Nicole 21               
     3) Ehrnfeldt, Kayla 19             4) Mann, Maddy 21                 
                  27.37       56.16 (56.16)     1:24.49 (28.33)   1:56.17 (1:00.01)
        2:25.15 (28.98)   2:56.74 (1:00.57)     3:24.70 (27.96)     3:56.61 (59.87)
 -- York College of PA-MA  'C'                             NT   X4:07.88  
     1) Ayala, Adrianna 20              2) Harper, Taylor 18              
     3) Hausamann, Elli 19              4) Mahoney, Colleen 18            
                  27.89       58.08 (58.08)     1:29.45 (31.37)   2:05.03 (1:06.95)
        2:36.23 (31.20)   3:10.80 (1:05.77)     3:37.47 (26.67)     4:07.88 (57.08)
 
Event 28  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington College-MD  'A'                             NT    3:16.83   11  
     1) Jones, Brendan 20               2) Sullivan, Aidan 21             
     3) Feeley, Andrew 19               4) Braddock, Nate 19              
                  23.98       49.62 (49.62)     1:12.76 (23.14)     1:38.69 (49.07)
        2:01.89 (23.20)     2:27.48 (48.79)     2:51.09 (23.61)     3:16.83 (49.35)
  2 York College of PA-MA  'A'                             NT    3:20.52    4  
     1) Stahl, Keven 20                 2) McIlroy, Connor 19             
     3) Decker, Adam 19                 4) Maggio, Tyler 20               
                  23.80       49.17 (49.17)     1:12.86 (23.69)     1:38.71 (49.54)
        2:02.44 (23.73)     2:29.10 (50.39)     2:52.90 (23.80)     3:20.52 (51.42)
  3 Washington College-MD  'B'                             NT    3:28.29    2  
     1) Edwards, Brett 19               2) Rovansek, David 20             
     3) Sabo, Alex 21                   4) Wrigley, Seth 22               
                  24.67       51.55 (51.55)     1:16.03 (24.48)     1:43.75 (52.20)
        2:09.13 (25.38)     2:37.66 (53.91)     3:01.92 (24.26)     3:28.29 (50.63)
  4 Washington College-MD  'C'                             NT    3:50.19  
     1) Bozzi, Joe 18                   2) Sauter, Teague 20              
     3) Samuels, Josh 21                4) Gregory, Matt 19               
                  25.58       53.73 (53.73)     1:21.04 (27.31)     1:51.43 (57.70)
        2:19.84 (28.41)   2:52.54 (1:01.11)     3:19.31 (26.77)     3:50.19 (57.65)
 -- York College of PA-MA  'B'                             NT   X3:31.08  
     1) Loehr, AJ 20                    2) Williams, Greg 20              
     3) Federline, Michael 20           4) Smith, Spenser 19              
                  25.12       51.75 (51.75)     1:15.47 (23.72)     1:41.80 (50.05)
        2:06.95 (25.15)     2:35.28 (53.48)     3:02.44 (27.16)     3:31.08 (55.80)
 -- York College of PA-MA  'C'                             NT        XDQ  
     1) Foltz, Nick 21                  2) Tate, Jesse 21                 
     3) Brown, Miles 19                 4) Boyles, Colton 21              
                  25.19       51.88 (51.88)     1:18.64 (26.76)     1:49.14 (57.26)
        2:13.34 (24.20)     2:39.96 (50.82)     2:55.57 (15.61)          DQ (48.10)

PrestoSports