Licensed to York College of PA                  Hy-Tek's Meet Manager 11/6/2009
                    York College vs UMW - HC 09 - 11/6/2009                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 University of Mary Washington  'A'            1:47.91    1:53.87  
     1) Scott, Kelly                    2) Figuers, Cameron               
     3) Ancellotti, Lindsay             4) Crockett, Sarah                
       29.54    31.55    27.83    24.95                                    
  2 1-2 University of Mary Washington  'B'                 NT    1:56.31  
     1) Deluca, Caroline                2) DeSmit, Megan                  
     3) Adams, Chelsie                  4) Bradley, Liz                   
       29.95    31.42    28.57    26.37                                    
  3 1-3 York College (Pa)  'A'                        1:57.83    1:56.49  
     1) Maclennan, Heather              2) Minsky, Alex                   
     3) Grey, Liz                       4) Stanton, Ashley                
       29.54    32.96    28.09    25.90                                    
  4 1-4 University of Mary Washington  'C'                 NT   x2:01.20  
     1) Anderson, Meg                   2) Kautz, Amanda                  
     3) Beckenstein, Allie              4) Boyer, Christine               
       31.73    34.56    28.99    25.92                                    
  5 1-5 York College (Pa)  'B'                             NT    2:01.65  
     1) Wasik, Molly                    2) Aroche, Flor                   
     3) Silcox, Amanda                  4) Estes, Kaitlyn                 
       31.38    34.29    29.11    26.87                                    
  6 1-6 York College (Pa)  'C'                             NT   x2:08.21  
     1) Leonard, Kristin                2) Oldham, Mandy                  
     3) Romm, Katelyn                   4) Moore, Bethany                 
       35.47    35.83    29.67    27.24                                    
  7 1-7 Hood College  'A'                                  NT    2:14.16  
     1) Scafide, Taryn                  2) Hamor, Erica                   
     3) Kucharski, Kristen              4) Groome, Aleece                 
       39.23    36.17    30.92    27.84                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 University of Mary Washington  'A'            1:35.91    1:39.71  
     1) Eckhoff, Nick                   2) Clark, Austin                  
     3) Clendenin, Stephen              4) Anderson, Justin               
       29.54    31.55    27.83    10.79                                    
  2 1-2 York College (Pa)  'A'                        1:40.08    1:40.12  
     1) Hilt, Ben                       2) Tobin, Steve                   
     3) Arnold, Clark                   4) Gottschalk, Jack               
       29.54    32.96    28.09     9.53                                    
  3 1-3 York College (Pa)  'B'                             NT    1:44.85  
     1) Likes, Kip                      2) Hicks, Jamie                   
     3) Janosky, Richard                4) McLennan, Will                 
       31.38    34.29    29.11    10.07                                    
  4 1-4 University of Mary Washington  'B'                 NT    1:45.95  
     1) Zannoni, Cesare                 2) Cole, Enser                    
     3) McCormack, Jason                4) Rhodes, Josh                   
       29.95    31.42    28.57    16.01                                    
  5 1-5 University of Mary Washington  'C'                 NT   x1:47.22  
     1) Eads, Brandon                   2) DeMarr, Matt                   
     3) Huppenthal, Bradley             4) Hogan, Andrew                  
       31.73    34.56    28.99    11.94                                    
  6 1-6 York College (Pa)  'C'                             NT   x1:49.10  
     1) Schleicher, Chris               2) Ziegler, Tyler                 
     3) Murphy, Justin                  4) Willier, Adam                  
       35.47    35.83    29.67     8.13                                    
  7 1-7 Hood College  'A'                             1:49.45    1:50.69  
     1) Bodine, Andrew                  2) Weidman, Ethan                 
     3) Benoit, Matthew                 4) Moreland, Chris                
       39.23    36.17    30.92     4.37                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Kobiela, Missy           Eagles              11:15.39   11:18.51  
      30.07   33.58   33.88   34.14   34.37   33.94   33.61   33.82
      33.85   34.28   34.57   34.58   34.80   34.66   34.29   34.61
      34.37   34.18   33.66   33.25                                
  2 1-2 Ross, Chelsea            YCP                       NT   11:20.07  
      29.31   32.12   33.67   34.38   34.55   34.92   34.83   34.33
      34.82   35.06   34.64   34.71   34.70   34.58   34.64   34.31
      34.30   34.99   34.17   31.04                                
  3 1-3 Guild, Michaela          YCP                 11:27.79   11:29.49  
      31.21   33.34   33.85   34.36   34.55   34.94   35.07   34.69
      34.67   35.04   34.81   35.23   34.92   34.90   34.68   34.95
      34.99   35.23   34.97   33.09                                
  4 1-4 Clawson, Brittany        Eagles                    NT   11:41.79  
      30.64   34.20   35.01   34.71   34.43   35.47   35.12   35.89
      36.23   33.98   35.27   36.15   35.75   35.91   35.30   36.26
      35.71   35.89   35.94   33.93                                
  5 1-5 Anderson, Meg            Eagles              11:10.79   11:50.12  
      31.88   34.65   35.40   35.64   36.04   35.65   35.57   35.74
      35.85   36.07   35.67   35.88   35.79   36.25   36.05   35.97
      35.46   35.67   35.49   35.40                                
  6 1-6 Dailey, Maegan           YCP                       NT   12:59.01  
      32.94   36.57   37.42   38.38   38.66   39.37   39.66   40.05
      40.51   40.64   40.33   40.07   39.76   40.26   39.60   39.71
      39.31   39.04   38.88   37.85                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 McHugh, Jack             Eagles                    NT   10:20.69  
      27.07   31.01   30.67   31.29   31.56   31.96   31.43   30.98
      31.26   31.61   31.35   31.24   31.51   31.31   31.71   31.03
      31.43   30.94   31.23   30.10                                
  2 1-2 Shifflett, Chris         Eagles                    NT   10:24.78  
      26.56   29.77   31.23   31.38   31.20   31.23   31.42   31.51
      31.42   31.79   31.16   31.41   31.75   31.88   31.87   32.14
      32.01   31.84   32.03   31.18                                
  3 1-3 Garofolo, Andrew         Eagles                    NT   10:33.12  
      28.42   30.94   31.63   31.88   31.92   32.29   32.29   32.22
      32.35   32.28   32.19   32.17   32.21   32.19   32.01   31.79
      31.56   31.58   31.24   29.96                                
  4 1-4 Yeager, Steve            YCP                 10:24.73   10:41.10  
      27.13   30.02   30.66   30.98   31.70   31.75   31.83   31.94
      31.95   32.11   32.47   32.65   32.99   32.96   33.16   33.38
      33.33   33.62   33.37   33.10                                
  5 1-5 Kempel, Matt             YCP                 10:56.64   11:09.74  
      28.40   31.15   31.75   32.25   33.15   33.47   33.83   33.88
      34.07   34.08   34.35   34.56   34.41   34.51   34.53   34.43
      35.01   34.88   34.40   32.63                                
  6 1-6 Murphy, Justin           YCP                 11:25.51   11:49.51  
      28.81   32.25   33.21   34.55   34.77   35.43   35.63   36.07
      36.51   36.68   36.73   36.49   36.76   36.98   36.80   36.96
      36.95   36.81   36.32   34.80                                
 -- 1- Kenny, Grant              Eagles                    NT  X10:58.50  
      28.12   31.18   32.12   32.69   32.88   33.01   33.04   33.32
      33.32   33.41   33.43   33.26   33.69   33.17   33.78   33.65
      33.93   33.52   34.40   32.58                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Crockett, Sarah          Eagles               1:51.32    1:56.49  
      27.11   29.89   29.64   29.85                                
  2 1-2 Maclennan, Heather       YCP                  1:58.55    1:56.89  
      27.55   29.69   30.05   29.60                                
  3 1-3 Page, Virginia           Eagles               1:56.23    2:02.65  
      28.93   31.24   31.21   31.27                                
  4 1-4 Crean, Kaitlin           YCP                  2:12.68    2:10.35  
      30.15   32.67   33.73   33.80                                
  5 1-5 Adams, Chelsie           Eagles               2:04.12    2:10.52  
      29.24   32.98   33.91   34.39                                
  6 1-6 Groome, Aleece           Hood                      NT    2:17.30  
      31.50   34.64   36.43   34.73                                
  7 1-7 Walker, Colleen          YCP                  2:27.39    2:28.12  
      33.15   36.69   38.81   39.47                                
  8 1-8 Graham, Jennifer         Hood                      NT    2:56.97  
      38.16   45.66   48.00   45.15                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Anderson, Justin         Eagles               1:44.10    1:48.77  
      25.07   28.18   28.29   27.23                                
  2 1-2 Dunn, Brad               Eagles               1:42.64    1:49.05  
      25.60   27.76   27.61   28.08                                
  3 1-3 Gottschalk, Jack         YCP                  1:47.30    1:51.75  
      24.74   28.42   29.42   29.17                                
  4 1-4 Murphy, Mike             YCP                  1:51.09    1:51.90  
      26.09   28.75   29.43   27.63                                
  5 1-5 Demarest, Andy           YCP                  1:53.61    1:53.24  
      25.47   27.94   29.04   30.79                                
  6 1-6 McCormick, Ian           Eagles               1:45.56    1:55.86  
      26.05   29.07   30.25   30.49                                
  7 1-7 Benoit, Matthew          Hood                      NT    2:07.64  
      28.47   31.93   33.59   33.65                                
  8 1-8 Atras, Kyle              Hood                 2:21.52    2:33.45  
      34.05   38.39   40.34   40.67                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Deluca, Caroline         Eagles               1:03.90    1:03.21  
      30.95   32.26                                                
  2 1-2 Scott, Kelly             Eagles               1:00.41    1:03.46  
      30.66   32.80                                                
  3 1-3 Murphy, Kathleen         YCP                  1:08.11    1:05.22  
      31.51   33.71                                                
  4 1-4 Boyer, Christine         Eagles               1:02.78    1:06.82  
      32.10   34.72                                                
  5 1-5 Silcox, Amanda           YCP                  1:09.80    1:06.88  
      32.19   34.69                                                
  6 1-6 Kucharski, Kristen       Hood                 1:15.82    1:15.90  
      36.89   39.01                                                
  7 1-7 Leonard, Kristin         YCP                  1:11.96    1:16.60  
      36.38   40.22                                                
  8 1-8 Scafide, Taryn           Hood                 1:21.28    1:26.11  
      41.98   44.13                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Eckhoff, Nick            Eagles                    NT      56.04  
      27.48   28.56                                                
  2 1-2 Zannoni, Cesare          Eagles                 55.55      58.12  
      28.20   29.92                                                
  3 1-3 Cole, Andrew             Eagles                    NT      58.17  
      28.19   29.98                                                
  4 1-4 Schleicher, Chris        YCP                    59.07    1:00.08  
      28.89   31.19                                                
  5 1-5 Likes, Kip               YCP                  1:00.98    1:01.02  
      30.12   30.90                                                
  6 1-6 DeCoursey, Tom           YCP                       NT    1:03.31  
      31.02   32.29                                                
  7 1-7 Weidman, Ethan           Hood                      NT    1:11.59  
      34.99   36.60                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 DeSmit, Megan            Eagles               1:06.30    1:09.53  
      33.05   36.48                                                
  2 1-2 Minsky, Alex             YCP                  1:15.50    1:13.34  
      33.66   39.68                                                
  3 1-3 Kautz, Amanda            Eagles               1:11.85    1:15.96  
      36.39   39.57                                                
  4 1-4 Oldham, Mandy            YCP                  1:21.85    1:18.39  
      37.01   41.38                                                
  5 1-5 Aroche, Flor             YCP                  1:18.53    1:18.47  
      36.72   41.75                                                
  6 1-6 Strawder, Sam            Eagles               1:14.69    1:20.87  
      37.49   43.38                                                
  7 1-7 Haines, Andrea           Hood                 1:29.15    1:29.40  
      41.69   47.71                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Clark, Austin            Eagles                    NT    1:02.75  
      29.23   33.52                                                
  2 1-2 Slattery, Peter          Eagles                    NT    1:03.40  
      29.87   33.53                                                
  3 1-3 Mercer, Steve            YCP                  1:06.47    1:03.46  
      29.79   33.67                                                
  4 1-4 Tobin, Steve             YCP                  1:02.82    1:03.88  
      29.44   34.44                                                
  5 1-5 Hicks, Jamie             YCP                  1:04.87    1:04.79  
      29.95   34.84                                                
  6 1-6 Cole, Enser              Eagles               1:01.19    1:08.30  
      32.43   35.87                                                
  7 1-7 Moreland, Chris          Hood                 1:08.91    1:10.38  
      32.63   37.75                                                
  8 1-8 Williams, Thomas         Hood                 1:23.82    1:30.88  
      41.27   49.61                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Ancellotti, Lindsay      Eagles                    NT    2:15.20  
      30.25   34.56   34.92   35.47                                
  2 1-2 King, Lisa               YCP                  2:22.12    2:23.48  
      31.78   36.39   37.32   37.99                                
  3 1-3 Silcox, Amanda           YCP                  2:27.01    2:24.41  
      31.05   35.69   38.33   39.34                                
  4 1-4 Kobiela, Missy           Eagles               2:20.89    2:32.36  
      32.73   38.52   40.14   40.97                                
  5 1-5 Hamor, Erica             Hood                 2:35.73    2:38.15  
      35.48   40.33   40.73   41.61                                
  6 1-6 Romm, Katelyn            YCP                  2:41.47    2:39.01  
      32.85   39.07   41.93   45.16                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Norfolk, Billy           Eagles               2:00.58    2:01.05  
      27.24   31.00   31.72   31.09                                
  2 1-2 Clendenin, Stephen       Eagles               1:51.59    2:01.95  
      26.84   31.05   31.97   32.09                                
  3 1-3 Hess, Colin              Eagles               2:00.15    2:04.06  
      27.78   31.73   31.89   32.66                                
  4 1-4 Arnold, Clark            YCP                  2:06.68    2:10.50  
      28.04   33.29   34.59   34.58                                
  5 1-5 Janosky, Richard         YCP                  2:13.11    2:11.98  
      27.89   32.69   34.17   37.23                                
  6 1-6 Woods, Andy              YCP                  2:17.81    2:17.36  
      28.89   33.75   35.49   39.23                                
  7 1-7 Bodine, Andrew           Hood                      NT    2:31.06  
      32.30   35.98 1:22.78                                        
 -- 1- Huppenthal, Bradley       Eagles                    NT   X2:09.52  
      28.49   32.85   33.71   34.47                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lesiuk, Adriana          Eagles                 24.70      25.25  
  2 1-2 Stanton, Ashley          YCP                    26.45      26.45  
  3 1-3 Adams, Chelsie           Eagles                 25.66      26.47  
  4 1-4 Grey, Liz                YCP                    26.74      26.60  
  5 1-5 Price, Erin              Eagles                 27.49      27.26  
  6 1-6 Moore, Bethany           YCP                    27.48      27.44  
  7 1-7 Groome, Aleece           Hood                      NT      29.41  
  8 1-8 Haines, Andrea           Hood                   33.74      33.63  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Clark, Austin            Eagles                 22.89      22.40  
  2 1-2 O'Donnell, Brian         Eagles                 22.12      22.73  
  2 1-2 Hilt, Ben                YCP                    22.24      22.73  
  4 1-4 McLennan, Will           YCP                    22.92      22.81  
  5 1-5 DeCoursey, Tom           YCP                    22.74      22.85  
  6 1-6 Cole, Andrew             Eagles                    NT      22.91  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lesiuk, Adriana          Eagles                 55.00      54.97  
      26.16   28.81                                                
  2 1-2 Guild, Michaela          YCP                    58.76      58.00  
      28.61   29.39                                                
  3 1-3 Price, Erin              Eagles                    NT      59.07  
      28.33   30.74                                                
  4 1-4 Boyer, Christine         Eagles                 55.98      59.12  
      28.45   30.67                                                
  5 1-5 Estes, Kaitlyn           YCP                    58.24      59.19  
      28.30   30.89                                                
  6 1-6 Kucharski, Kristen       Hood                 1:02.81    1:02.75  
      29.95   32.80                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Anderson, Justin         Eagles                 47.75      49.17  
      24.29   24.88                                                
  2 1-2 Murphy, Mike             YCP                    50.35      49.77  
      24.47   25.30                                                
  3 1-3 O'Donnell, Brian         Eagles                 47.75      50.80  
      24.75   26.05                                                
  4 1-4 Zannoni, Cesare          Eagles                 48.69      51.00  
      24.69   26.31                                                
  5 1-5 DeCoursey, Tom           YCP                    50.37      51.23  
      24.49   26.74                                                
  6 1-6 Hilt, Ben                YCP                    49.72      51.84  
      25.09   26.75                                                
  7 1-7 Benoit, Matthew          Hood                      NT      54.58  
      26.34   28.24                                                
  8 1-8 Bodine, Andrew           Hood                      NT      56.06  
      26.21   29.85                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Crockett, Sarah          Eagles               2:11.57    2:11.41  
      31.38   33.27   33.73   33.03                                
  2 1-2 Maclennan, Heather       YCP                  2:11.63    2:11.66  
      31.21   33.71   33.81   32.93                                
  3 1-3 Page, Virginia           Eagles                    NT    2:16.90  
      33.25   34.88   34.50   34.27                                
  4 1-4 Murphy, Kathleen         YCP                  2:26.49    2:18.17  
      32.92   34.92   35.55   34.78                                
  5 1-5 Ross, Chelsea            YCP                  2:23.65    2:23.86  
      33.65   36.07   37.31   36.83                                
  6 1-6 Anderson, Meg            Eagles               2:17.40    2:28.78  
      34.36   37.51   38.37   38.54                                
  7 1-7 Scafide, Taryn           Hood                      NT    3:08.51  
      46.49   47.51   47.95   46.56                                
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Clendenin, Stephen       Eagles               1:56.55    2:03.89  
      29.09   31.12   31.97   31.71                                
  2 1-2 Shifflett, Chris         Eagles                    NT    2:06.84  
      29.85   31.93   32.80   32.26                                
  3 1-3 Lugo, Alan               Eagles               2:01.75    2:09.51  
      30.41   33.25   33.43   32.42                                
  4 1-4 Schleicher, Chris        YCP                  2:10.24    2:11.33  
      30.52   32.91   34.22   33.68                                
  5 1-5 Likes, Kip               YCP                  2:12.11    2:12.02  
      31.17   32.96   34.30   33.59                                
  6 1-6 Murphy, Justin           YCP                       NT    2:16.41  
      32.17   34.35   34.74   35.15                                
  7 1-7 Weidman, Ethan           Hood                      NT    2:38.67  
      36.39   39.99   41.33   40.96                                
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Figuers, Cameron         Eagles                    NT    2:30.19  
      34.63   38.18   38.69   38.69                                
  2 1-2 Minsky, Alex             YCP                  2:45.68    2:40.61  
      36.12   40.17   41.78   42.54                                
  3 1-3 Beckenstein, Allie       Eagles                    NT    2:42.59  
      38.04   41.76   40.97   41.82                                
  4 1-4 Hamor, Erica             Hood                 2:44.62    2:49.50  
      39.95   43.21   43.33   43.01                                
  5 1-5 Strawder, Sam            Eagles                    NT    2:53.66  
      38.24   43.68   45.43   46.31                                
  6 1-6 Oldham, Mandy            YCP                  3:00.54    2:54.00  
      37.66   44.05   46.07   46.22                                
  7 1-7 Haines, Andrea           Hood                      NT    3:14.61  
      43.69   49.34   51.46   50.12                                
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Yeager, Steve            YCP                  2:20.52    2:18.74  
      30.85   34.51   36.20   37.18                                
  2 1-2 Slattery, Peter          Eagles                    NT    2:19.18  
      30.96   35.47   36.32   36.43                                
  3 1-3 Hicks, Jamie             YCP                  2:23.52    2:22.76  
      32.60   35.89   37.41   36.86                                
  4 1-4 DeMarr, Matt             Eagles               2:15.66    2:23.00  
      31.87   36.24   37.47   37.42                                
  5 1-5 Garofolo, Andrew         Eagles                    NT    2:25.98  
      33.29   37.60   37.64   37.45                                
  6 1-6 Tobin, Steve             YCP                  2:25.86    2:30.86  
      32.83   38.03   40.16   39.84                                
  7 1-7 Moreland, Chris          Hood                 2:26.20    2:39.29  
      36.20   39.92   40.84   42.33                                
  8 1-8 Williams, Thomas         Hood                 3:30.86    3:13.58  
      42.91   49.39   51.20   50.08                                
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 DeSmit, Megan            Eagles               5:08.87    5:25.80  
      29.86   33.13   33.45   33.61   33.38   32.57   32.75   32.54
      32.63   31.88                                                
  2 1-2 Maudlin, Nina            Eagles               5:33.00    5:44.20  
      31.80   34.33   34.92   34.95   34.54   34.93   34.98   35.02
      34.87   33.86                                                
  3 1-3 Crean, Kaitlin           YCP                  5:49.12    5:45.61  
      31.32   33.87   35.02   35.33   35.50   35.42   35.28   35.51
      34.63   33.73                                                
  4 1-4 Beverly, Alison          YCP                  5:50.35    5:46.83  
      32.06   34.55   35.11   35.33   35.39   35.29   35.15   35.51
      35.01   33.43                                                
  5 1-5 Groome, Aleece           Hood                 6:28.67    6:25.75  
      34.26   37.96   39.18   40.16   39.69   39.84   39.14   39.70
      39.08   36.74                                                
  6 1-6 Loughman, Maureen        YCP                  6:47.57    6:52.30  
      35.90   40.36   41.25   41.87   41.62   41.31   44.23   42.70
      41.91   41.15                                                
  7 1-7 Graham, Jennifer         Hood                      NT    7:59.82  
      39.85   48.05   49.81   50.21   48.96   49.73   50.37   49.74
      48.69   44.41                                                
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Eckhoff, Nick            Eagles                    NT    4:53.07  
      25.63   28.73   29.61   29.69   30.01   29.86   30.08   30.32
      30.35   28.79                                                
  2 1-2 Dunn, Brad               Eagles               4:39.96    5:02.77  
      26.40   29.47   30.45   30.81   30.89   30.98   31.01   31.11
      31.01   30.64                                                
  3 1-3 McCormick, Ian           Eagles               4:42.52    5:03.71  
      27.15   29.66   30.61   30.90   30.46   30.76   31.32   31.08
      31.31   30.46                                                
  4 1-4 Gottschalk, Jack         YCP                  4:55.10    5:12.37  
      26.37   29.98   31.26   31.83   32.01   32.16   32.45   33.46
      32.39   30.46                                                
  5 1-5 Kempel, Matt             YCP                  5:19.77    5:23.13  
      27.67   30.43   31.97   32.85   33.60   33.87   33.41   33.71
      33.23   32.39                                                
  6 1-6 Diehl, Alex              YCP                  5:11.89    5:28.53  
      28.45   30.38   31.80   33.28   33.91   34.61   34.61   34.33
      34.05   33.11                                                
  7 1-7 Atras, Kyle              Hood                 6:34.60    7:05.52  
      37.11   41.01   42.53   43.45   43.55   43.86   44.15   44.58
      43.53   41.75                                                
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Scott, Kelly             Eagles               1:01.31    1:02.68  
      29.47   33.21                                                
  2 1-2 Ancellotti, Lindsay      Eagles                    NT    1:02.87  
      29.60   33.27                                                
  3 1-3 Silcox, Amanda           YCP                  1:06.69    1:04.45  
      29.84   34.61                                                
  4 1-4 Estes, Kaitlyn           YCP                  1:07.26    1:08.38  
      31.68   36.70                                                
  5 1-5 Kucharski, Kristen       Hood                 1:12.30    1:15.68  
      34.08   41.60                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Norfolk, Billy           Eagles                 53.43      52.98  
      24.90   28.08                                                
  2 1-2 McCormack, Jason         Eagles                 52.11      55.52  
      25.52   30.00                                                
  3 1-3 Arnold, Clark            YCP                    54.44      55.56  
      25.74   29.82                                                
  4 1-4 Woods, Andy              YCP                    54.90      56.02  
      25.27   30.75                                                
  5 1-5 Janosky, Richard         YCP                    56.69      57.38  
      26.79   30.59                                                
  6 1-6 Hess, Colin              Eagles                 55.83      59.12  
      26.90   32.22                                                
  7 1-7 Bodine, Andrew           Hood                      NT    1:02.75  
      28.50   34.25                                                
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Figuers, Cameron         Eagles                    NT    2:16.59  
      29.11   36.00   39.32   32.16                                
  2 1-2 Lesiuk, Adriana          Eagles               2:14.84    2:18.26  
      29.03   36.41   41.93   30.89                                
  3 1-3 Beckenstein, Allie       Eagles               2:14.11    2:21.48  
      31.24   35.70   41.71   32.83                                
  4 1-4 King, Lisa               YCP                  2:24.09    2:25.08  
      30.51   37.67   43.79   33.11                                
  5 1-5 Wasik, Molly             YCP                  2:21.21    2:25.43  
      30.85   36.89   43.17   34.52                                
  6 1-6 Beverly, Alison          YCP                  2:26.98    2:28.74  
      32.07   38.17   44.47   34.03                                
  7 1-7 Hamor, Erica             Hood                 2:27.54    2:33.82  
      34.09   41.12   44.88   33.73                                
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Clendenin, Stephen       Eagles               1:53.76    2:01.77  
      26.31   31.05   35.99   28.42                                
  2 1-2 Eckhoff, Nick            Eagles                    NT    2:05.68  
      27.61   31.83   39.20   27.04                                
  3 1-3 Mercer, Steve            YCP                  2:09.34    2:05.94  
      25.67   33.20   36.66   30.41                                
  4 1-4 Demarest, Andy           YCP                  2:05.21    2:07.54  
      26.60   32.08   38.69   30.17                                
  5 1-5 Garofolo, Andrew         Eagles                    NT    2:09.03  
      27.32   33.53   38.23   29.95                                
  6 1-6 Brown, Colin             YCP                  2:16.70    2:15.61  
      28.52   35.31   39.37   32.41                                
  7 1-7 Moreland, Chris          Hood                 2:07.71    2:19.69  
      29.59   35.66   41.64   32.80                                
  8 1-8 Weidman, Ethan           Hood                      NT    2:35.38  
      34.16   40.58   43.72   36.92                                
 
Event 27  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 University of Mary Washington  'A'            3:34.44    3:45.54  
     1) Ancellotti, Lindsay             2) Lesiuk, Adriana                
     3) Figuers, Cameron                4) Crockett, Sarah                
       27.17    57.25    26.89    57.01    26.39    55.06    26.24    56.22
  2 1-2 University of Mary Washington  'B'                 NT    3:52.41  
     1) DeSmit, Megan                   2) Page, Virginia                 
     3) Adams, Chelsie                  4) Boyer, Christine               
       27.50    56.91    27.82    57.88    27.34    58.35    27.92    59.27
  3 1-3 York College (Pa)  'A'                        3:54.78    3:52.55  
     1) Stanton, Ashley                 2) Estes, Kaitlyn                 
     3) Guild, Michaela                 4) Ross, Chelsea                  
       28.39    58.28    27.88    58.52    28.41    58.62    27.23    57.13
  4 1-4 York College (Pa)  'B'                             NT    4:04.23  
     1) Minsky, Alex                    2) Romm, Katelyn                  
     3) Murphy, Kathleen                4) Moore, Bethany                 
       30.03  1:03.45    28.90  1:01.37    27.96    58.83    28.00  1:00.58
  5 1-5 University of Mary Washington  'C'                 NT   x4:06.20  
     1) Price, Erin                     2) Kautz, Amanda                  
     3) Clawson, Brittany               4) Anderson, Meg                  
       28.40    59.71    29.44  1:01.98    29.72  1:02.45    29.84  1:02.06
  6 1-6 York College (Pa)  'C'                             NT   x4:20.71  
     1) Crean, Kaitlin                  2) Oldham, Mandy                  
     3) Dailey, Maegan                  4) Leonard, Kristin               
       31.02  1:04.18    30.32  1:04.31    30.77  1:04.53    31.33  1:07.69
 
Event 28  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 University of Mary Washington  'A'            3:07.58    3:18.16  
     1) Anderson, Justin                2) Dunn, Brad                     
     3) O'Donnell, Brian                4) Clark, Austin                  
       23.65    48.95    24.42    50.95    23.23    49.46    22.82    48.80
  2 1-2 York College (Pa)  'A'                        3:20.73    3:21.82  
     1) Hilt, Ben                       2) DeCoursey, Tom                 
     3) Gottschalk, Jack                4) Murphy, Mike                   
       24.06    50.55    24.28    50.89    23.37  1:14.42    26.30    25.96
  3 1-3 University of Mary Washington  'B'                 NT    3:22.93  
     1) Cole, Andrew                    2) Zannoni, Cesare                
     3) McHugh, Jack                    4) McCormick, Ian                 
       24.02    50.34    23.45    49.64    23.53    49.57    24.60    53.38
  4 1-4 York College (Pa)  'B'                             NT    3:25.89  
     1) McLennan, Will                  2) Arnold, Clark                  
     3) Shaffer, Brian                  4) Yeager, Steve                  
       24.33    50.51    24.84    52.46    24.39    51.32    24.47    51.60
  5 1-5 York College (Pa)  'C'                             NT   x3:28.05  
     1) Willier, Adam                   2) Woods, Andy                    
     3) Diehl, Alex                     4) Janosky, Richard               
       24.75    53.05    24.29    52.99    24.18    51.05    24.01    50.96
  6 1-6 University of Mary Washington  'C'                 NT   x3:38.22  
     1) Foster, Trey                    2) Lugo, Alan                     
     3) Rhodes, Josh                    4) Kenny, Grant                   
       25.32    54.85    25.40    52.70    26.15    56.30    25.48    54.37