Licensed to University of Mary Washington
                                       HY-TEK's Meet Manager 11/8/2008 05:22 PM
                            York @ UMW - 11/8/2008                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 University of Mary Washington  'A'                4:20.97    4:12.07  
     1) Cruise, Mallory SR              2) Pride, Mikey SR                
     3) Scott, Kelly FR                 4) Page, Virginia FR              
       31.66  1:07.73    30.16  1:17.81    17.92    50.36    26.85    56.17
  2 University of Mary Washington  'C'                     NT    4:23.47  
     1) Anderson, Meg FR                2) Kautz, Amanda JR               
     3) McCracken, Erin JR              4) McClelland, Lindsay SR         
       31.70  1:05.43    34.91  1:14.15    30.74  1:05.95    27.72    57.94
  3 York College (Pa)  'A'                            4:24.01    4:24.84  
     1) Wasik, Molly                    2) Nolan, Colleen                 
     3) Grey, Liz                       4) Estes, Kaitlyn                 
       32.30  1:06.33    35.60  1:16.85    28.55  1:03.26    27.46    58.40
  4 York College (Pa)  'B'                            4:27.65    4:32.46  
     1) Brophy, Allison                 2) Guild, Michaela                
     3) King, Lisa                      4) Miller, Bridget                
       32.33  1:07.64    36.94  1:19.16    29.17  1:04.91    28.36  1:00.75
  5 York College (Pa)  'C'                            4:46.15   x5:06.79  
     1) Walker, Colleen                 2) Aroche, Flor                   
     3) Spencer, Kame'                  4) Wallace, Meghan                
       38.24  1:18.66    36.47  1:18.71    38.06  1:21.15    32.53  1:08.27
Finals
 -- University of Mary Washington  'B'                     NT         DQ  
     1) Stone, Melanie SR               2) DeSmit, Megan FR               
     3) Henderson, Lissa JR             4) Lesiuk, Adriana SO             
       31.01  1:03.24    32.50  1:10.38    28.34  1:02.12    26.34    55.43
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 York College (Pa)  'A'                            3:45.95    3:43.88  
     1) Jennings, Matt                  2) Tobin, Steve                   
     3) Arnold, Clark                   4) Gottshcalk, Jack               
       26.40    55.29    27.95  1:03.60    25.68    56.30    22.87    48.69
  2 University of Mary Washington  'B'                     NT    3:44.10  
     1) Murphy, Kevin SO                2) Cole, Enser SO                 
     3) McCormack, Jason JR             4) Dickerson, Michael SO          
       27.94    58.30    28.56  1:02.55    24.10    54.11    23.27    49.14
  3 York College (Pa)  'B'                            3:48.87    3:47.71  
     1) Bean, AJ                        2) Diehl, Alex                    
     3) Demarest, Andy                  4) Higgins, Garrett               
       27.93    57.20    29.90  1:04.63    25.68    56.03    23.87    49.85
  4 York College (Pa)  'C'                            3:51.47   x3:57.90  
     1) Suehr, Chris                    2) Brown, Colin                   
     3) Janosky, Richard                4) Willier, Adam                  
       29.95  1:00.22    32.37  1:09.26    25.44    57.02    24.21    51.40
  5 University of Mary Washington  'C'                     NT    3:58.87  
     1) Zannoni, Cesare FR              2) Lugo, Alan FR                  
     3) Hess, Colin FR                  4) Barnaba, Eric SR               
       28.09    59.03    30.57  1:06.75    26.67    58.86    25.18    54.23
 -- University of Mary Washington  'A'                3:50.39         DQ  
     1) Henderson, Tyler SO             2) DeMarr, Matt JR                
     3) Clendenin, Stephen SO           4) Dietz, Matt SO                 
       26.33    53.98    29.37  1:03.80    23.27    51.92    23.26    49.88
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crockett, Sarah           SO Eagles                    NT   11:02.33  
      29.04   31.45   32.52   32.93   32.87   33.25   33.30   33.32
      33.34   33.27   33.59   33.37   33.61   33.57   33.50   33.76
      34.17   34.33   33.76   33.38                                
  2 Kobiela, Missy            SO Eagles                    NT   11:23.35  
      30.02   33.50   34.49   34.38   34.75   34.39   34.40   34.50
      34.17   34.51   34.44   34.73   34.82   34.81   34.73   34.53
      34.75   34.51   33.87   33.05                                
  3 Zelin, Alex               SO Eagles              11:35.75   11:39.41  
      31.36   33.27   34.36   34.68   34.36   34.72   34.96   34.84
      35.01   35.44   35.96   35.45   35.71   35.80   35.84   35.66
      35.37   35.78   35.57   35.27                                
  4 Guild, Michaela              YCP                 11:46.92   11:44.96  
      31.62   34.12   34.53   35.13   35.44   35.66   35.47   35.92
      35.87   35.91   35.84   35.99   35.85   35.83   36.09   36.02
      36.25   35.32   34.71   33.39                                
  5 Brophy, Allison              YCP                       NT   12:00.80  
      31.62   34.25   35.01   35.63   35.87   36.47   36.48   36.09
      36.63   36.59   36.20   37.07   36.83   36.86   37.15   36.79
      37.18   36.45   36.65   34.98                                
  6 Walker, Colleen              YCP                 13:41.96   13:35.59  
      36.41   39.77   40.82   41.08   41.44   41.28   41.58   41.64
      41.64   41.89   41.62   40.64   41.13   41.06   40.87   41.15
      41.06   41.24   40.23   39.04                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clendenin, Stephen        SO Eagles                    NT   10:14.60  
      25.67   28.02   29.21   29.70   29.91   30.48   30.79   31.32
      31.16   31.65   31.70   31.77   31.64   31.97   32.54   31.55
      32.12   32.26   31.11   30.03                                
  2 Gottshcalk, Jack             YCP                 10:15.01   10:29.80  
      25.78   29.01   29.83   31.13   32.03   31.77   32.11   32.74
      31.90   32.41   32.38   32.04   32.22   32.56   32.08   33.02
      32.22   32.23   31.90   30.44                                
  3 Kenny, Grant              FR Eagles              10:36.99   10:39.45  
      27.41   30.55   31.86   31.86   32.10   32.32   32.02   32.03
      32.17   32.34   32.44   32.39   32.35   32.47   32.50   32.70
      32.39   32.84   32.75   31.96                                
  4 Kempel, Matt                 YCP                 11:06.97   11:02.35  
      28.00   30.80   31.75   32.78   32.71   33.10   33.04   33.64
      33.95   34.19   33.95   34.64   34.21   34.28   34.38   34.16
      34.04   33.96   33.29   31.48                                
  5 Hess, Colin               FR Eagles                    NT   11:07.74  
      28.08   30.69   32.11   32.66   32.49   32.72   32.87   33.09
      33.21   33.56   33.60   34.18   34.88   34.62   34.36   34.80
      34.66   34.60   35.16   35.40                                
  6 Murphy, Justin               YCP                 11:25.51   11:40.36  
      27.50   31.39   32.18   33.31   33.96   34.79   35.31   35.52
      36.12   35.88   36.39   36.14   36.54   36.38   36.69   36.80
      36.89   36.77   36.16   35.64                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Chelsie            FR Eagles                    NT    2:04.12  
      28.52   31.59   32.15   31.86                                
  2 Anderson, Meg             FR Eagles                    NT    2:04.14  
      29.10   31.57   32.11   31.36                                
  3 Stanton, Ashley              YCP                  2:07.31    2:07.30  
      29.45   32.35   32.87   32.63                                
  4 Maudlin, Nina             SO Eagles                    NT    2:07.42  
      30.60   32.77   32.64   31.41                                
  5 Crean, Kaitlin               YCP                  2:12.68    2:13.53  
      31.24   33.25   34.55   34.49                                
  6 Nolan, Colleen               YCP                       NT    2:16.99  
      31.73   34.81   35.27   35.18                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunn, Brad                SO Eagles               1:50.13    1:49.58  
      25.76   28.09   27.79   27.94                                
  2 O'Donnell, Brian          FR Eagles               1:50.80    1:50.76  
      25.53   28.68   28.64   27.91                                
  3 Higgins, Garrett             YCP                  1:52.43    1:51.92  
      25.73   27.85   28.82   29.52                                
  4 Yeager, Steve                YCP                  1:51.13    1:53.13  
      26.23   28.34   29.34   29.22                                
  5 McCormick, Ian            SO Eagles                    NT    1:54.01  
      26.14   28.38   29.45   30.04                                
  6 Demarest, Andy               YCP                  1:53.61    1:54.66  
      25.86   28.23   29.59   30.98                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Kelly              FR Eagles               1:02.17    1:01.77  
      30.06   31.71                                                
  2 Page, Virginia            FR Eagles                    NT    1:03.99  
      31.57   32.42                                                
  3 Deluca, Caroline          FR Eagles                    NT    1:05.03  
      31.57   33.46                                                
  4 Bell, Hannah                 YCP                  1:08.55    1:07.32  
      33.12   34.20                                                
  5 Leonard, Kristin             YCP                  1:12.41    1:11.96  
      35.53   36.43                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henderson, Tyler          SO Eagles                 54.70      54.20  
      26.83   27.37                                                
  2 Jennings, Matt               YCP                    55.47      55.71  
      26.46   29.25                                                
  3 Hilt, Ben                    YCP                    58.48      57.72  
      27.53   30.19                                                
  4 Zannoni, Cesare           FR Eagles                 58.60      58.65  
      28.36   30.29                                                
  5 Eads, Brandon             JR Eagles                    NT      59.00  
      27.77   31.23                                                
  6 Suehr, Chris                 YCP                    59.88      59.75  
      29.51   30.24                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pride, Mikey              SR Eagles               1:10.42    1:09.22  
      33.04   36.18                                                
  2 DeSmit, Megan             FR Eagles               1:10.67    1:11.22  
      33.67   37.55                                                
  3 Kautz, Amanda             JR Eagles               1:15.52    1:14.07  
      35.67   38.40                                                
  4 Aroche, Flor                 YCP                  1:18.91    1:19.42  
      37.49   41.93                                                
  5 Smith, Kayla                 YCP                  1:23.82    1:24.09  
      38.72   45.37                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cole, Enser               SO Eagles               1:04.78    1:03.70  
      30.00   33.70                                                
  2 DeMarr, Matt              JR Eagles               1:04.72    1:04.87  
      30.64   34.23                                                
  3 Diehl, Alex                  YCP                  1:05.36    1:04.88  
      30.33   34.55                                                
  4 Tobin, Steve                 YCP                  1:04.40    1:05.36  
      30.66   34.70                                                
  5 Hicks, Jamie                 YCP                  1:05.66    1:05.45  
      30.83   34.62                                                
  6 Lugo, Alan                FR Eagles                    NT    1:11.02  
      33.43   37.59                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckenstein, Allie        FR Eagles                    NT    2:18.71  
      31.16   35.20   35.14   37.21                                
  2 McCracken, Erin           JR Eagles               2:24.96    2:19.21  
      32.15   35.38   35.74   35.94                                
  3 King, Lisa                   YCP                  2:22.12    2:23.95  
      31.71   35.55   36.92   39.77                                
  4 Wallace, Rachel           SO Eagles                    NT    2:28.41  
      31.55   37.61   40.58   38.67                                
  5 Miller, Bridget              YCP                  2:43.52    2:34.93  
      34.04   38.55   40.28   42.06                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clendenin, Stephen        SO Eagles                    NT    2:00.40  
      26.37   30.31   31.79   31.93                                
  2 McCormick, Ian            SO Eagles               2:03.56    2:00.65  
      27.53   30.17   31.34   31.61                                
  3 Norfolk, Billy            FR Eagles               2:10.03    2:07.43  
      28.17   33.02   33.26   32.98                                
  4 Bean, AJ                     YCP                  2:11.21    2:09.10  
      28.51   32.08   33.48   35.03                                
  5 Janosky, Richard             YCP                  2:14.59    2:13.11  
      28.25   33.70   35.01   36.15                                
  6 Arnold, Clark                YCP                  2:10.48    2:13.30  
      28.48   33.04   36.57   35.21                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crockett, Sarah           SO Eagles                 25.20      25.77  
  2 Cruise, Mallory           SR Eagles                    NT      26.31  
  3 Holt, Leslie              SO Eagles                 26.13      26.53  
  4 Grey, Liz                    YCP                    26.74      26.74  
  5 Stanton, Ashley              YCP                    27.16      26.84  
  6 Bell, Hannah                 YCP                    28.37      27.34  
Finals
 -- Bradley, Liz              FR Eagles                 27.06     X26.39  
 -- Strawder, Sam             FR Eagles                    NT     X26.43  
 -- Boyer, Christine          FR Eagles                 26.46     X27.68  
 -- Spencer, Kame'               YCP                    30.27     X29.07  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dickerson, Michael        SO Eagles                 22.30      22.36  
  2 Anderson, Justin          JR Eagles                    NT      22.86  
  3 Jennings, Matt               YCP                    22.61      23.10  
  4 Hilt, Ben                    YCP                    22.65      23.14  
  5 Shaffer, Brian               YCP                    23.29      23.25  
  6 Zannoni, Cesare           FR Eagles                 23.57      23.74  
Finals
 -- Eads, Brandon             JR Eagles                 23.88     X23.45  
 -- Willier, Adam                YCP                    23.77     X23.73  
 -- Barnaba, Eric             SR Eagles                 24.75     X24.44  
 -- Schleicher, Chris            YCP                    24.96     X24.93  
 -- Kenny, Grant              FR Eagles                    NT     X25.16  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lesiuk, Adriana           SO Eagles                 56.85      56.16  
      26.95   29.21                                                
  2 Adams, Chelsie            FR Eagles                 57.07      56.71  
      27.25   29.46                                                
  3 Green, Ashley             SO Eagles                    NT      57.96  
      27.90   30.06                                                
  4 Guild, Michaela              YCP                    59.53      58.76  
      28.69   30.07                                                
  5 Miller, Bridget              YCP                    59.34    1:00.61  
      29.32   31.29                                                
  6 Smith, Kayla                 YCP                  1:05.11    1:05.12  
      30.80   34.32                                                
Finals
 -- Bradley, Liz              FR Eagles                 58.74     X58.23  
      27.87   30.36                                                
 -- Sotzing, Kristen          FR Eagles                    NT     X58.84  
      28.15   30.69                                                
 -- Stone, Melanie            SR Eagles                    NT   X1:00.52  
      28.71   31.81                                                
 -- Wallace, Meghan              YCP                  1:08.61   X1:05.51  
      30.96   34.55                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Anderson, Justin          JR Eagles                 49.78      49.78  
      24.32   25.46                                                
  2 Dietz, Matt               SO Eagles                    NT      50.41  
      24.47   25.94                                                
  3 Higgins, Garrett             YCP                    50.48      50.73  
      24.40   26.33                                                
  4 Jennings, Matt               YCP                    50.30      50.85  
      24.17   26.68                                                
  5 Nagy, Chris               SO Eagles                 50.99      50.89  
      24.52   26.37                                                
  6 Hilt, Ben                    YCP                    50.78      51.57  
      24.86   26.71                                                
Finals
 -- Willier, Adam                YCP                    53.16     X52.04  
      25.05   26.99                                                
 -- Kenny, Grant              FR Eagles                    NT     X54.53  
      26.01   28.52                                                
 -- Wolterding, Eric          JR Eagles                    NT     X54.59  
      25.97   28.62                                                
 -- Kempel, Matt                 YCP                    55.59     X55.05  
      26.38   28.67                                                
 -- Hess, Colin               FR Eagles                    NT     X56.83  
      26.13   30.70                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Crockett, Sarah           SO Eagles                    NT    2:15.53  
      31.98   33.79   34.41   35.35                                
  2 Scott, Kelly              FR Eagles                    NT    2:17.71  
      32.59   34.20   35.15   35.77                                
  3 Anderson, Meg             FR Eagles                    NT    2:21.86  
      33.18   35.86   36.64   36.18                                
  4 Bell, Hannah                 YCP                  2:30.05    2:24.91  
      33.83   36.26   37.98   36.84                                
  5 Beverly, Alison              YCP                       NT    2:28.11  
      34.68   37.18   38.26   37.99                                
  6 Leonard, Kristin             YCP                  2:39.42    2:36.85  
      37.53   40.45   39.27   39.60                                
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henderson, Tyler          SO Eagles                    NT    2:00.14  
      28.08   30.17   30.89   31.00                                
  2 Bean, AJ                     YCP                  2:07.35    2:05.58  
      29.38   31.51   32.65   32.04                                
  3 Murphy, Kevin             SO Eagles               2:10.78    2:07.73  
      30.14   32.87   32.24   32.48                                
  4 Lugo, Alan                FR Eagles                    NT    2:09.55  
      30.37   32.53   33.55   33.10                                
  5 Schleicher, Chris            YCP                  2:10.87    2:10.24  
      29.80   32.19   34.48   33.77                                
  6 Murphy, Justin               YCP                  2:13.08    2:16.30  
      30.89   33.67   35.47   36.27                                
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pride, Mikey              SR Eagles               2:31.11    2:33.07  
      34.78   38.61   39.19   40.49                                
  2 McClelland, Lindsay       SR Eagles                    NT    2:43.79  
      37.44   41.24   42.52   42.59                                
  3 Maudlin, Nina             SO Eagles                    NT    2:44.16  
      38.10   41.22   42.03   42.81                                
  4 Nolan, Colleen               YCP                  2:46.76    2:47.09  
      38.53   42.89   42.91   42.76                                
  5 Aroche, Flor                 YCP                  3:02.99    2:56.83  
      39.02   44.43   46.43   46.95                                
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Justin          JR Eagles               2:21.33    2:21.56  
      32.67   35.47   36.61   36.81                                
  2 Hicks, Jamie                 YCP                  2:27.28    2:23.52  
      32.91   36.68   37.43   36.50                                
  3 DeMarr, Matt              JR Eagles               2:24.25    2:23.99  
      32.66   37.46   37.95   35.92                                
  4 Cole, Enser               SO Eagles                    NT    2:24.71  
      33.28   36.82   37.75   36.86                                
  5 Diehl, Alex                  YCP                  2:35.14    2:28.43  
      33.39   38.73   38.81   37.50                                
  6 Tobin, Steve                 YCP                  2:29.72    2:30.72  
      32.74   37.75   39.94   40.29                                
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeSmit, Megan             FR Eagles                    NT    5:22.96  
      29.54   32.89   33.24   32.79   32.78   32.75   32.85   32.29
      32.00   31.83                                                
  2 Deluca, Caroline          FR Eagles                    NT    5:32.46  
      29.90   33.11   33.13   34.12   33.86   34.10   34.41   33.93
      33.95   31.95                                                
  3 Green, Ashley             SO Eagles                    NT    5:35.67  
      31.32   33.86   34.71   34.73   33.87   34.10   33.82   33.35
      33.83   32.08                                                
  4 Brophy, Allison              YCP                  5:48.83    5:45.18  
      30.91   34.39   34.99   35.08   34.99   35.75   35.52   34.88
      34.55   34.12                                                
  5 Wallace, Meghan              YCP                  6:22.76    6:16.38  
      32.85   36.44   37.94   37.88   38.24   38.75   38.51   38.71
      38.68   38.38                                                
  6 Loughman, Maureen            YCP                  6:57.15    6:47.57  
      34.34   40.19   41.07   41.03   41.25   42.17   43.56   42.48
      41.35   40.13                                                
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gottshcalk, Jack             YCP                       NT    4:55.10  
      24.55   27.85   30.14   30.80   30.43   30.38   30.88   30.96
      30.33   28.78                                                
  2 Dunn, Brad                SO Eagles               5:04.03    4:56.19  
      26.47   29.08   29.92   30.27   30.56   30.53   30.42   30.25
      29.68   29.01                                                
  3 McCormick, Ian            SO Eagles               5:15.65    5:06.14  
      27.67   30.27   31.18   31.23   31.85   31.65   31.94   31.85
      30.19   28.31                                                
  4 Yeager, Steve                YCP                  5:06.38    5:06.50  
      27.41   30.07   30.62 1:03.72                   31.86   32.04
      31.13   27.50                                                
  5 Norfolk, Billy            FR Eagles                    NT    5:19.69  
      27.29   30.93   32.57   32.35   32.81   33.24   33.38   33.07
      32.72   31.33                                                
  6 Doemland, Steve              YCP                       NT    5:23.01  
      27.06   30.76   31.68   32.37   32.97   34.12   34.39   33.66
      34.21   31.79                                                
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lesiuk, Adriana           SO Eagles               1:03.71    1:02.81  
      29.56   33.25                                                
  2 Henderson, Lissa          JR Eagles               1:03.43    1:02.84  
      29.28   33.56                                                
  3 Grey, Liz                    YCP                  1:03.77    1:03.77  
      29.64   34.13                                                
  4 Holt, Leslie              SO Eagles                    NT    1:07.71  
      31.19   36.52                                                
  5 Estes, Kaitlyn               YCP                       NT    1:08.89  
      30.46   38.43                                                
  6 Spencer, Kame'               YCP                  1:16.45    1:19.36  
      36.15   43.21                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickerson, Michael        SO Eagles                 55.01      53.88  
      25.12   28.76                                                
  2 McCormack, Jason          JR Eagles                 55.16      54.60  
      25.15   29.45                                                
  3 Arnold, Clark                YCP                    55.87      56.72  
      26.05   30.67                                                
  4 Janosky, Richard             YCP                    56.69      57.41  
      26.52   30.89                                                
  5 Murphy, Mike                 YCP                    58.41      58.81  
      27.03   31.78                                                
  6 Barnaba, Eric             SR Eagles                    NT    1:03.84  
      28.47   35.37                                                
 
Event 25  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckenstein, Allie        FR Eagles                    NT    4:49.54  
      31.32   35.02   36.62   36.19   41.74   42.02   33.97   32.66
  2 Wallace, Rachel           SO Eagles                    NT    5:01.72  
      31.41   37.34   38.25   37.73   43.96   44.38   34.70   33.95
  3 King, Lisa                   YCP                  5:13.02    5:07.38  
      31.07   37.18   39.99   39.61   44.40   45.67   35.26   34.20
  4 Wasik, Molly                 YCP                       NT    5:08.59  
      32.90   37.59   40.25   40.36   44.24   45.07   34.95   33.23
  5 Zelin, Alex               SO Eagles                    NT    5:08.70  
      33.92   38.12   41.17   40.10   44.24   44.69   34.24   32.22
  6 Crean, Kaitlin               YCP                       NT    5:22.69  
      33.70   39.45   43.59   42.43   45.14   46.00   36.76   35.62
 
Event 26  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clendenin, Stephen        SO Eagles                    NT    4:20.19  
      26.40   30.43   33.48   33.02   37.66   38.19   30.82   30.19
  2 Gottshcalk, Jack             YCP                  4:31.24    4:31.92  
      27.58   32.64   37.03   37.88   38.45   38.94   29.33   30.07
  3 Huppenthal, Bradley       FR Eagles                    NT    4:35.89  
      28.01   31.68   35.19   35.02   40.26   41.67   31.71   32.35
  4 Nagy, Chris               SO Eagles                    NT    4:36.80  
      29.70   34.13   36.59   35.95   39.48   40.14   30.20   30.61
  5 Demarest, Andy               YCP                  4:44.88    4:44.68  
      27.89   32.06   36.35   36.98   42.57   41.68   33.82   33.33
  6 Brown, Colin                 YCP                  5:06.34    4:57.28  
      31.01   35.55   38.76   38.39   41.04   42.50   35.89   34.14
 
Event 27  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 University of Mary Washington  'A'                1:44.66    1:43.89  
     1) Crockett, Sarah SO              2) Bradley, Liz FR                
     3) Holt, Leslie SO                 4) Cruise, Mallory SR             
       27.19    25.71    25.99    25.00                                    
  2 University of Mary Washington  'B'                     NT    1:44.71  
     1) Lesiuk, Adriana SO              2) Green, Ashley SO               
     3) Strawder, Sam FR                4) Adams, Chelsie FR              
       26.15    26.77    26.07    25.72                                    
  3 York College (Pa)  'A'                            1:48.05    1:47.20  
     1) Stanton, Ashley                 2) Guild, Michaela                
     3) Grey, Liz                       4) Miller, Bridget                
       26.80    26.88    26.54    26.98                                    
  4 York College (Pa)  'B'                            1:50.22    1:48.79  
     1) Brophy, Allison                 2) Estes, Kaitlyn                 
     3) King, Lisa                      4) Wasik, Molly                   
       27.67    26.90    27.04    27.18                                    
  5 University of Mary Washington  'C'                     NT   x1:50.10  
     1) Sotzing, Kristen FR             2) Kobiela, Missy SO              
     3) Maudlin, Nina SO                4) Boyer, Christine FR            
       28.07    26.78    27.92    27.33                                    
  6 York College (Pa)  'C'                            1:57.16   x1:55.31  
     1) Bell, Hannah                    2) Leonard, Kristin               
     3) Beverly, Alison                 4) Aroche, Flor                   
       27.68    28.52    29.97    29.14                                    
 
Event 28  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 University of Mary Washington  'A'                1:31.57    1:30.32  
     1) Dickerson, Michael SO           2) O'Donnell, Brian FR            
     3) Anderson, Justin JR             4) Henderson, Tyler SO            
       23.09    22.79    22.09    22.35                                    
  2 York College (Pa)  'A'                            1:31.47    1:30.72  
     1) Hilt, Ben                       2) Shaffer, Brian                 
     3) Janosky, Richard                4) Higgins, Garrett               
       22.74    22.65    22.84    22.49                                    
  3 University of Mary Washington  'B'                1:35.55    1:31.51  
     1) Nagy, Chris SO                  2) Zannoni, Cesare FR             
     3) Dietz, Matt SO                  4) Dunn, Brad SO                  
       23.60    22.54    22.48    22.89                                    
  4 York College (Pa)  'B'                            1:32.33    1:34.10  
     1) Yeager, Steve                   2) Bean, AJ                       
     3) Arnold, Clark                   4) Murphy, Mike                   
       24.43    23.52    23.28    22.87                                    
  5 University of Mary Washington  'C'                     NT   x1:35.87  
     1) McCormack, Jason JR             2) Barnaba, Eric SR               
     3) Hess, Colin FR                  4) Lugo, Alan FR                  
       23.40    24.46    24.22    23.79                                    
  6 York College (Pa)  'C'                                 NT   x1:35.88  
     1) Doemland, Steve                 2) Willier, Adam                  
     3) Hicks, Jamie                    4) Suehr, Chris                   
       24.56    23.30    24.93    23.09                                    
 
                    Combined Team Scores - Through Event 28                    
 
  1. University of Mary Washington       392   2. York College (Pa)                   132
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. University of Mary Washington       217   2. York College (Pa)                    45
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. University of Mary Washington       175   2. York College (Pa)                    87