Licensed to York College of PA                 Hy-Tek's Meet Manager 11/22/2008
              York College vs St Mary's College (Md) - 11/22/2008              
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 St. Mary's (Md.)-US  'A'                           NT    4:10.84   11  
     1) McDowell, Brie                  2) Sokolove, Sofia                
     3) Hotchko, Rachel                 4) Webster, Arielle               
       29.05    59.91    33.31  1:11.90    28.23  1:01.07    26.88    57.96
  2 1-2 York College (Pa)  'A'                        4:23.02    4:27.22    4  
     1) Wasik, Molly                    2) Nolan, Colleen                 
     3) Grey, Liz                       4) Miller, Bridget                
       32.83  1:06.76    35.76  1:17.30    29.73  1:03.92    27.69    59.24
  3 1-3 St. Mary's (Md.)-US  'B'                           NT    4:31.19    2  
     1) Chiplis, Anna                   2) Pazouki, Amanda                
     3) DiMenna, Christine              4) Cammarata, Erin                
       33.81  1:10.44    35.19  1:26.95    17.74    51.99    28.44  1:01.81
  4 1-4 York College (Pa)  'B'                             NT    5:01.96  
     1) Walker, Colleen                 2) Aroche, Flor                   
     3) Spencer, Kame'                  4) Loughman, Maureen              
       37.29  1:16.60    36.01  1:17.94    35.43  1:16.56    33.29  1:10.86
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 York College (Pa)  'A'                        3:44.66    3:46.89   11  
     1) Bean, AJ                        2) Tobin, Steve                   
     3) Arnold, Clark                   4) Shaffer, Brian                 
       27.77    56.81    29.21  1:04.60    25.32    54.76    24.28    50.72
  2 1-2 York College (Pa)  'B'                        3:45.91    3:52.98    4  
     1) Suehr, Chris                    2) Diehl, Alex                    
     3) Demarest, Andy                  4) DeCoursey, Tom                 
       30.21  1:00.89    30.93  1:06.13    25.80    55.72    23.83    50.24
  3 1-3 St. Mary's (Md.)-US  'A'                           NT    3:53.64    2  
     1) Grace, Gabe                     2) Page, Aaron                    
     3) Kent, Troy                      4) Preston, Michael               
       28.45    58.78    30.88  1:06.24    26.48    58.00    24.01    50.62
  4 1-4 York College (Pa)  'C'                             NT   x3:58.50  
     1) Schleicher, Chris               2) Hicks, Jamie                   
     3) Young, Alex                     4) Willier, Adam                  
       29.40  1:00.73    30.44  1:05.31    27.62  1:00.34    24.57    52.12
  5 1-5 York College (Pa)  'D'                             NT   x4:13.33  
     1) Murphy, Justin                  2) Welsh, Nate                    
     3) Usciak, Adam                    4) Kempel, Matt                   
       30.27  1:02.21    31.72  1:09.90    30.13  1:05.66    26.26    55.56
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Schaefer, Nat            Seahawks-US               NT   11:26.79    9  
      31.45   33.85   34.05   34.14   34.23   34.64   34.68   34.73
      34.51   34.86   34.55   34.76   34.96   34.86   34.64   34.68
      34.54   35.03   34.30   33.33                                
  2 1-2 Disque, Monika           Seahawks-US               NT   11:38.63    4  
      32.31   34.68   35.04   35.81   35.79   35.61   35.58   35.66
      35.24   34.97   35.21   35.17   34.92   35.07   34.95   34.83
      35.30   34.95   34.25   33.29                                
  3 1-3 Guild, Michaela          YCP                 11:27.79   11:41.37    3  
      32.14   34.65   35.37   35.61   35.49   35.67   35.62   35.68
      35.95   35.49   35.51   34.91   35.26   35.33   35.26   35.52
      35.55   34.80   34.25   33.31                                
  4 1-4 Crean, Kaitlin           YCP                 11:47.94   11:52.67    2  
      32.18   35.05   35.83   36.56   36.41   36.44   36.06   36.39
      36.29   36.17   36.00   35.77   35.87   35.67   35.62   35.43
      35.72   35.59   35.08   34.54                                
  5 1-5 VanBlargan, Laura        Seahawks-US               NT   11:56.20    1  
      32.20   35.82   35.87   36.56   35.91   36.29   36.36   36.10
      35.98   36.49   36.21   35.76   35.86   35.71   36.35   36.35
      36.17   35.99   35.76   34.46                                
  6 1-6 Beverly, Alison          YCP                 11:59.22   12:01.05  
      33.07   34.89   35.38   35.65   35.78   36.24   35.91   36.43
      36.27   36.42   36.44   36.50   36.98   36.34   36.52   36.63
      36.54   36.48   36.46   36.12                                
  7 1-7 Loughman, Maureen        YCP                 14:03.72  x14:22.77  
      35.31   40.26   42.30   42.99   43.54   43.66   44.43   43.40
      44.76   43.30   43.65   44.32   44.09   44.15   44.40   43.86
      43.74   43.30   44.68   42.63                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Yeager, Steve            YCP                 10:32.20   10:24.73    9  
      27.78   30.61   31.05   31.30   31.20   31.29   31.55   31.40
      31.94   31.53   31.28   31.60   31.86   31.87   31.72   31.74
      31.75   31.92   31.58   29.76                                
  2 1-2 Kempel, Matt             YCP                 11:02.35   10:56.64    4  
      28.59   31.39   32.16   32.65   33.74   32.78   33.15   33.98
      33.65   33.03   33.85   33.57   33.57   33.93   33.59   33.53
      33.55   33.50   32.39   30.04                                
  3 1-3 Doemland, Steve          YCP                 11:17.28   10:57.60    3  
      27.79   30.96   31.89   32.27   33.47   32.88   33.12   33.85
      33.62   33.36   33.23   33.50   33.77   33.75   34.10   34.20
      33.79   34.27   33.22   30.56                                
  4 1-4 Cammarata, Chris         Seahawks-US               NT   11:25.49    2  
      30.68   34.32   34.80   34.90   35.00   34.39   34.67   34.57
      34.36   35.15   34.98   34.77   34.77   34.61   34.54   34.17
      34.21   34.27   33.59   32.74                                
  5 1-5 Michael, Ron             Seahawks-US               NT   11:41.69    1  
      30.65   34.98   35.94   36.07   35.68   35.98   35.69   35.97
      35.96   35.67   35.17   35.25   35.87   35.53   35.73   35.54
      33.78   34.32   34.31   33.60                                
  6 1-6 Schleicher, Chris        YCP                 11:31.99  x11:46.76  
      29.16   33.77   35.14   35.51   35.73   35.82   36.04   35.86
      36.06   36.34   35.83   36.07   36.13   36.68   36.08   36.13
      36.02   36.12   35.00   33.27                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hotchko, Rachel          Seahawks-US               NT    2:04.85    9  
  2 1-2 Koerner, Eleanor         Seahawks-US               NT    2:05.27    4  
  3 1-3 Bell, Hannah             YCP                  2:08.00    2:07.08    3  
  4 1-4 Brophy, Allison          YCP                  2:04.00    2:07.28    2  
  5 1-5 Miller, Bridget          YCP                  2:09.45    2:07.65    1  
  6 1-6 Perez, Dominique         Seahawks-US               NT    2:11.19  
  7 1-7 Trembour, Rosa           Seahawks-US               NT   x2:14.35  
  8 1-8 Wallace, Meghan          YCP                  2:21.01   x2:23.48  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Gottshcalk, Jack         YCP                       NT    1:47.30    9  
      23.91   27.13   28.50   27.76                                
  2 1-2 Preston, Michael         Seahawks-US               NT    1:52.62    4  
      26.16   28.55   28.84   29.07                                
  3 1-3 Murphy, Mike             YCP                       NT    1:53.77    3  
      26.75   29.39   29.97   27.66                                
  4 1-4 Shaffer, Brian           YCP                  1:51.67    1:53.97    2  
      25.91   28.08   29.96   30.02                                
  5 1-5 Janosky, Richard         YCP                  1:55.31   x1:56.34  
      25.83   29.27   31.13   30.11                                
  6 1-6 Quase, Joey              Seahawks-US               NT    1:59.97    1  
      27.08   30.26   31.03   31.60                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 McDowell, Brie           Seahawks-US               NT      24.64    9  
  2 1-2 Stanton, Ashley          YCP                    26.80      26.45    4  
  3 1-3 Webster, Arielle         Seahawks-US               NT      26.59    3  
  4 1-4 Grey, Liz                YCP                    26.74      26.74    2  
  5 1-5 Estes, Kaitlyn           YCP                    27.17      27.34    1  
  6 1-6 Cammarata, Erin          Seahawks-US               NT      27.81  
  7 1-7 Leonard, Kristin         YCP                    27.84     x28.29  
  8 1-8 McDonough, Megan         Seahawks-US               NT     x31.02  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hilt, Ben                YCP                    22.42      22.24    9  
  2 1-2 Webb, Jackson            Seahawks-US               NT      23.18    4  
  3 1-3 DeCoursey, Tom           YCP                    23.11      23.20    3  
  4 1-4 Willier, Adam            YCP                    23.28      23.41    2  
  5 1-5 Kent, Troy               Seahawks-US               NT      24.65    1  
  6 1-6 Hicks, Jamie             YCP                    25.67     x24.91  
  7 1-7 Pinto, Nico              Seahawks-US               NT      25.07  
  8 1-8 Day, Kalvin              Seahawks-US               NT     x26.58  
 
Event 9  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 King, Lisa               YCP                  5:07.38    5:05.25    9  
      31.22   35.29   38.53   39.03   44.12   45.79   35.20   36.07
  2 1-2 Serfling, Katie          Seahawks-US               NT    5:07.62    4  
      31.29   36.99   39.65   39.47   44.48   46.45   35.59   33.70
  3 1-3 Beverly, Alison          YCP                       NT    5:07.83    3  
      32.71   37.51   40.93   39.60   44.62   45.28   34.71   32.47
  4 1-4 Grue, Katelyn            Seahawks-US               NT    5:10.81    2  
      34.41   37.66   41.00   39.04   44.32   44.03   35.92   34.43
  5 1-5 Schaefer, Nat            Seahawks-US               NT    5:12.61    1  
      35.10   38.10   41.41   40.27   45.00   44.91   34.14   33.68
  6 1-6 Nolan, Colleen           YCP                  5:28.85    5:30.12  
      34.92   40.96   43.61   43.27   44.86   47.00   37.96   37.54
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Buckingham, Cam          Seahawks-US               NT    4:31.76    9  
      27.60   32.25   35.63   35.82   40.13   40.83   29.09   30.41
  2 1-2 Demarest, Andy           YCP                  4:44.68    4:35.56    4  
      26.83   31.23   35.01   35.46   40.07   40.95   32.84   33.17
  3 1-3 Grace, Gabe              Seahawks-US               NT    4:42.16    3  
      29.15   35.75   35.70   34.27   41.03   40.20   34.65   31.41
  4 1-4 Young, Alex              YCP                       NT    4:42.30    2  
      29.59   34.43   35.64   35.18   41.71   41.41   33.00   31.34
  5 1-5 Brown, Colin             YCP                  4:57.28    4:59.54    1  
      30.11   35.91   39.05   38.20   42.05   43.07   36.48   34.67
 -- 1- Kresser, Dan              YCP                       NT   X4:47.68  
      27.63   32.41   39.50   37.57   43.75   43.69   33.16   29.97
 -- 1- Murphy, Justin            YCP                       NT   X4:47.93  
      31.15   37.72   35.57   35.22   41.72   43.01   32.55   30.99
 -- 1- Usciak, Adam              YCP                  5:09.03   X5:04.33  
      30.53   35.93   39.48   38.67   45.76   44.85   35.47   33.64
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 DiMenna, Christine       Seahawks-US               NT    1:03.93    9  
      30.29   33.64                                                
  2 1-2 Chiplis, Anna            Seahawks-US               NT    1:04.39    4  
      30.41   33.98                                                
  3 1-3 Grey, Liz                YCP                  1:03.12    1:04.47    3  
      30.51   33.96                                                
  4 1-4 Sokolove, Sofia          Seahawks-US               NT    1:04.57    2  
      31.10   33.47                                                
  5 1-5 King, Lisa               YCP                  1:04.80    1:05.64    1  
      30.94   34.70                                                
  6 1-6 Miller, Bridget          YCP                  1:08.15    1:07.48  
      31.75   35.73                                                
  7 1-7 Serfling, Katie          Seahawks-US               NT   x1:08.73  
      30.92   37.81                                                
  8 1-8 Spencer, Kame'           YCP                  1:16.45   x1:15.74  
      35.31   40.43                                                
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Arnold, Clark            YCP                    55.87      54.91    9  
      25.74   29.17                                                
  2 1-2 Kent, Troy               Seahawks-US               NT      57.65    4  
      27.15   30.50                                                
  3 1-3 Webb, Jackson            Seahawks-US               NT      57.98    3  
      27.75   30.23                                                
  4 1-4 Murphy, Mike             YCP                    58.41      58.22    2  
      27.34   30.88                                                
  5 1-5 Kresser, Dan             YCP                    58.12    1:00.15    1  
      27.67   32.48                                                
  6 1-6 Quase, Joey              Seahawks-US               NT    1:02.96  
      29.26   33.70                                                
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hotchko, Rachel          Seahawks-US               NT      56.70    9  
      27.86   28.84                                                
  2 1-2 Stanton, Ashley          YCP                    57.98      57.56    4  
      28.20   29.36                                                
  3 1-3 Estes, Kaitlyn           YCP                    58.24      58.36    3  
      28.32   30.04                                                
  4 1-4 Perez, Dominique         Seahawks-US               NT      58.46    2  
      28.53   29.93                                                
  5 1-5 Webster, Arielle         Seahawks-US               NT      58.48    1  
      28.24   30.24                                                
  6 1-6 Brophy, Allison          YCP                  1:00.23      59.93  
      28.86   31.07                                                
  7 1-7 Cammarata, Erin          Seahawks-US               NT   x1:01.54  
      29.47   32.07                                                
  8 1-8 Aroche, Flor             YCP                  1:08.29   x1:04.88  
      30.32   34.56                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Gottshcalk, Jack         YCP                    49.40      49.11    9  
      23.64   25.47                                                
  2 1-2 Buckingham, Cam          Seahawks-US               NT      51.10    4  
      24.18   26.92                                                
  3 1-3 DeCoursey, Tom           YCP                    53.86      51.45    3  
      24.97   26.48                                                
  4 1-4 Diehl, Alex              YCP                    51.44      52.14    2  
      24.93   27.21                                                
  5 1-5 Willier, Adam            YCP                    52.04     x52.38  
      25.42   26.96                                                
  6 1-6 Page, Aaron              Seahawks-US               NT      52.55    1  
      25.44   27.11                                                
  7 1-7 Day, Kalvin              Seahawks-US               NT      59.75  
      59.75                                                        
 
Event 15  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Wasik, Molly             YCP                  1:05.16    1:05.69    9  
      32.25   33.44                                                
  2 1-2 Disque, Monika           Seahawks-US               NT    1:05.99    4  
      32.51   33.48                                                
  3 1-3 Koerner, Eleanor         Seahawks-US               NT    1:07.75    3  
      32.99   34.76                                                
  4 1-4 Bell, Hannah             YCP                  1:07.32    1:08.27    2  
      33.37   34.90                                                
  5 1-5 Leonard, Kristin         YCP                  1:11.96    1:12.87    1  
      35.42   37.45                                                
  6 1-6 Walker, Colleen          YCP                       NT   x1:16.81  
      37.53   39.28                                                
  7 1-7 McDonough, Megan         Seahawks-US               NT    1:19.50  
      38.40   41.10                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bean, AJ                 YCP                    56.69      56.62    9  
      27.63   28.99                                                
  2 1-2 Hilt, Ben                YCP                    57.72      58.19    4  
      27.98   30.21                                                
  3 1-3 Grace, Gabe              Seahawks-US               NT      58.92    3  
      28.84   30.08                                                
  4 1-4 Suehr, Chris             YCP                    59.75      59.00    2  
      28.75   30.25                                                
  5 1-5 Schleicher, Chris        YCP                    59.86   x1:00.30  
      29.36   30.94                                                
  6 1-6 Pinto, Nico              Seahawks-US               NT    1:01.38    1  
      30.16   31.22                                                
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 McDowell, Brie           Seahawks-US               NT    5:20.95    9  
      28.91   32.36   32.64   32.91   33.13   32.60   32.37   32.33
      32.14   31.56                                                
  2 1-2 Guild, Michaela          YCP                  5:33.99    5:44.19    4  
      30.95   33.57   34.83   34.98   35.39   35.45   35.29   35.16
      34.65   33.92                                                
  3 1-3 Brophy, Allison          YCP                  5:40.94    5:49.84    3  
      31.86   34.79   35.69   36.17   35.94   35.85   35.75   35.52
      34.50   33.77                                                
  4 1-4 Grue, Katelyn            Seahawks-US               NT    5:51.95    2  
      32.96   35.09   36.28   36.17   36.08   35.56   35.27   34.88
      35.07   34.59                                                
  5 1-5 Crean, Kaitlin           YCP                  5:49.12    5:56.30    1  
      32.88   35.93   36.33   36.51   36.35   36.24   36.27   35.71
      35.50   34.58                                                
  6 1-6 Trembour, Rosa           Seahawks-US               NT    6:07.69  
      32.49   35.98   37.10   37.60   37.77   37.93   37.39   37.47
      37.33   36.63                                                
  7 1-7 Wallace, Meghan          YCP                  6:12.66   x6:26.58  
      33.85   37.41   38.32   38.75   39.30   39.71   39.83   39.81
      39.81   39.79                                                
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Preston, Michael         Seahawks-US               NT    5:07.96    9  
      27.59   29.81   30.68   30.92   31.88   31.49   31.48   31.66
      31.64   30.81                                                
  2 1-2 Doemland, Steve          YCP                  5:23.01    5:12.73    4  
      26.77   30.11   31.33   31.59   32.00   32.27   32.58   32.72
      31.82   31.54                                                
  3 1-3 Kempel, Matt             YCP                  5:22.49    5:20.23    3  
      28.47   30.70   31.35   32.21   32.39   32.76   33.19   33.25
      33.18   32.73                                                
  4 1-4 Murphy, Justin           YCP                  5:33.50    5:30.34    2  
      28.21   30.60   32.62   33.80   33.81   34.49   34.89   35.48
      34.57   31.87                                                
  5 1-5 Cammarata, Chris         Seahawks-US               NT    5:31.58    1  
      29.75   33.42   34.34   34.65   34.51   32.73   32.76   33.40
      33.24   32.78                                                
  6 1-6 Diehl, Alex              YCP                  5:11.89   x5:38.85  
      29.84   32.66   34.18   34.37   34.95   34.70   34.42   34.63
      35.10   34.00                                                
  7 1-7 Michael, Ron             Seahawks-US               NT    5:49.43  
      30.30   35.16   35.79   36.07   36.00   36.47   36.11   35.67
      34.70   33.16                                                
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sokolove, Sofia          Seahawks-US               NT    1:12.67    9  
      34.68   37.99                                                
  2 1-2 Pazouki, Amanda          Seahawks-US               NT    1:15.91    4  
      36.02   39.89                                                
  3 1-3 VanBlargan, Laura        Seahawks-US               NT    1:18.48    3  
      36.93   41.55                                                
  4 1-4 Aroche, Flor             YCP                  1:18.91    1:18.78    2  
      37.39   41.39                                                
  5 1-5 Nolan, Colleen           YCP                  1:16.76    1:19.14    1  
      36.98   42.16                                                
  6 1-6 Crean, Kaitlin           YCP                  1:21.71    1:21.77  
      39.05   42.72                                                
  7 1-7 Smith, Kayla             YCP                  1:23.82   x1:23.56  
      39.20   44.36                                                
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Tobin, Steve             YCP                  1:04.10    1:04.27    9  
      29.51   34.76                                                
  2 1-2 Yeager, Steve            YCP                  1:05.37    1:04.99    4  
      30.84   34.15                                                
  3 1-3 Hicks, Jamie             YCP                  1:05.45    1:05.69    3  
      31.43   34.26                                                
  4 1-4 Page, Aaron              Seahawks-US               NT    1:07.55    2  
      32.12   35.43                                                
  5 1-5 Quase, Joey              Seahawks-US               NT    1:10.47    1  
      32.98   37.49                                                
  6 1-6 Pinto, Nico              Seahawks-US               NT    1:10.98  
      33.35   37.63                                                
  7 1-7 Welsh, Nate              YCP                  1:10.03   x1:11.69  
      33.10   38.59                                                
 
Event 21  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 St. Mary's (Md.)-US  'A'                           NT    3:51.57   11  
     1) Koerner, Eleanor                2) Disque, Monika                 
     3) DiMenna, Christine              4) Perez, Dominique               
       27.29    56.57    28.66    58.77    28.06    58.80    26.94    57.43
  2 1-2 York College (Pa)  'A'                        3:53.61    3:55.06    4  
     1) Stanton, Ashley                 2) Estes, Kaitlyn                 
     3) King, Lisa                      4) Guild, Michaela                
       28.71    59.46    27.61    58.22    27.72    58.17    28.47    59.21
  3 1-3 York College (Pa)  'B'                        3:58.20    4:03.79    2  
     1) Leonard, Kristin                2) Beverly, Alison                
     3) Bell, Hannah                    4) Wasik, Molly                   
       31.06  1:03.91    30.36  1:03.26    28.32    58.46    27.67    58.16
  4 1-4 St. Mary's (Md.)-US  'B'                           NT    4:04.96  
     1) Grue, Katelyn                   2) Schaefer, Nat                  
     3) Serfling, Katie                 4) Trembour, Rosa                 
       29.83  1:01.53    29.42  1:01.69    28.45  1:00.76    29.24  1:00.98
  5 1-5 St. Mary's (Md.)-US  'C'                           NT   x4:24.24  
     1) VanBlargan, Laura               2) Pazouki, Amanda                
     3) McDonough, Megan                4) Chiplis, Anna                  
       31.30  1:04.80    31.37  1:07.69    32.53  1:09.91    28.81  1:01.84
  6 1-6 York College (Pa)  'C'                             NT   x4:37.19  
     1) Spencer, Kame'                  2) Loughman, Maureen              
     3) Walker, Colleen                 4) Wallace, Meghan                
       31.35  1:05.23    34.17  1:13.07    31.76  1:07.39    33.22  1:11.50
 
Event 22  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 York College (Pa)  'A'                        3:20.96    3:23.20   11  
     1) Gottshcalk, Jack                2) Murphy, Mike                   
     3) Shaffer, Brian                  4) Hilt, Ben                      
       24.10    50.62    24.36    50.62    24.51    51.27    23.68    50.69
  2 1-2 York College (Pa)  'B'                             NT    3:24.17    4  
     1) Arnold, Clark                   2) Demarest, Andy                 
     3) Bean, AJ                        4) Yeager, Steve                  
       25.05    52.05    24.15    50.84    23.92    50.44    24.13    50.84
  3 1-3 St. Mary's (Md.)-US  'A'                           NT    3:36.46    2  
     1) Buckingham, Cam                 2) Michael, Ron                   
     3) Cammarata, Chris                4) Webb, Jackson                  
       25.37    51.67    26.57    56.96    26.97    56.04    24.42    51.79
  4 1-4 York College (Pa)  'C'                             NT   x3:38.41  
     1) Doemland, Steve                 2) Brown, Colin                   
     3) Young, Alex                     4) Tobin, Steve                   
       25.31    53.54    26.89    56.52    25.30    53.68    24.95    54.67
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. St. Mary's (Md.)                    131   2. York College (Pa)                    74
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. York College (Pa)                   147   2. St. Mary's (Md.)                     58

View: Mobile | Desktop