Announcements

Welcome to the home for York College Athletics.





 

Licensed to York College of PA         Hy-Tek's Meet Manager 11/3/2007 05:22 PM
                       York College Swimming - 11/3/2007                       
                             York College Tri-Meet                             
                           York/Gallaudet/Marymount                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Marymount (Va.)  'A'                               NT    4:17.07  
     1) Tinsman, Angelyn                2) Smith, Ashley                  
     3) Bekampis, Alexandra             4) Miskiel, Rachel                
       30.80  1:03.94    32.54  1:10.63    28.60  1:03.50    27.68    59.00
  2 1-2 York (Pa.)  'A'                                    NT    4:31.83  
     1) Zeigler, Tristen                2) Tobin, Pam                     
     3) McCray, Laura                   4) McElwee, Anne                  
       33.65  1:09.55    35.51  1:17.66    29.82  1:04.65    27.13    59.97
  3 1-3 Marymount (Va.)  'B'                               NT    4:34.26  
     1) Potter, Christa                 2) Shumaker, Rachael              
     3) Schied, Aaryn                   4) Sava, Margaret                 
       35.12  1:10.82    33.06  1:11.72    31.43  1:10.12    29.57  1:01.60
  4 1-4 York (Pa.)  'B'                                    NT    4:36.65  
     1) Ehrenreich, Jen                 2) Nolan, Colleen                 
     3) Blaszky, Allison                4) Leonard, Kristin               
       34.38  1:10.50    34.97  1:16.12    31.88  1:09.95    28.20  1:00.08
  5 1-5 Gallaudet  'A'                                     NT    4:44.32  
     1) Winkelmann, Jodi                2) Robinson, Carlisle             
     3) Morris, Kandace                 4) Larson, Marissa                
       34.02  1:10.99    36.37  1:17.74    32.85  1:12.50    30.03  1:03.09
 -- 1- Marymount (Va.)  'C'                                NT   X4:56.49  
     1) Dunleavy, Michelle              2) D'Abbraccio, Jessica           
     3) Mercuro, Alessandra             4) Pantoja, Emily                 
       37.36  1:19.27    37.98  1:22.58    31.67  1:11.03    30.03  1:03.61
 -- 1- York (Pa.)  'C'                                     NT   X4:59.91  
     1) Richardson, Lauren              2) LaRoque, Rachel                
     3) Hart, Liz                       4) Walker, Colleen                
       34.74  1:12.12    36.84  1:20.59    35.62  1:20.14    30.94  1:07.06
 -- 1- Gallaudet  'B'                                      NT         DQ  
     1) Langford, Trista                2) Dressler, Kristin              
     3) Camara, Michelle                4) Tomita, Misella                
       43.22  1:31.91    46.25  1:48.18    42.94  1:36.37    35.49  1:18.67
 
Event 2  Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 York (Pa.)  'A'                                    NT    3:46.20  
     1) Fulcher, Steve                  2) Tobin, Steve                   
     3) Arnold, Clark                   4) Jennings, Matt                 
       27.58    56.12    28.89  1:03.79    25.30    56.10    23.22    50.19
  2 1-2 Marymount (Va.)  'A'                               NT    3:51.42  
     1) Bryan, Daniel                   2) Hay, Jason                     
     3) Morch, Bryan                    4) Tinsman, Brian                 
       28.41    59.27    30.44  1:05.63    25.43    55.09    24.00    51.43
  3 1-3 York (Pa.)  'B'                                    NT    3:56.54  
     1) Bean, AJ                        2) Brown, Collin                  
     3) Hilt, Ben                       4) Demarest, Andy                 
       28.29    58.71    32.11  1:09.59    25.15    57.09    23.73    51.15
  4 1-4 Gallaudet  'A'                                     NT    4:10.04  
     1) McGowan, James                  2) Hubbs, Michael                 
     3) Kobylarz, Ryan                  4) DiDonna, Daniel                
       29.08  1:00.09    30.49  1:07.08    28.68  1:05.09    25.75    57.78
 -- 1- York (Pa.)  'C'                                     NT   X4:00.75  
     1) Suehr, Chris                    2) Willier, Adam                  
     3) Murphy, Mike                    4) Kresser, Dan                   
       29.85  1:00.45    31.85  1:09.72    26.08    57.35    24.23    53.23
 -- 1- York (Pa.)  'D'                                     NT   X4:10.51  
     1) Schleicher, Chris               2) Welsh, Nate                    
     3) Young, Alex                     4) McShay, Ryan                   
       29.52  1:01.21    32.55  1:11.63    29.27  1:04.35    24.50    53.32
 
Event 3  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Shanks, Amanda           Marymount                 NT   11:28.13  
      31.36   34.23   35.56   34.82   35.02   34.97   35.02   35.58
      34.64   33.89   34.13   34.35   34.62   34.41   34.67   34.27
      34.21   34.22   34.16   34.00                                
  2 1-2 Crean, Kaitlin           York                      NT   11:47.86  
      31.53   34.19   35.59   35.77   35.44   35.64   35.28   35.27
      35.51   35.55   35.60   35.85   35.99   35.96   35.89   36.03
      35.97   36.32   35.86   34.62                                
  3 1-3 Beverly, Alison          York                      NT   12:21.67  
      33.13   35.12   35.95   36.30   37.17   37.05   37.19   37.62
      37.70   37.87   37.33   37.47   37.95   37.58   37.89   38.07
      38.21   38.51   37.95   35.61                                
  4 1-4 Canela, Cloe             Gal                       NT   17:40.00  
      40.56   48.36   50.31   50.62   52.26   52.09   52.94   53.19
      53.66   53.02   54.64   54.23   55.09   54.38   54.93   53.04
      54.87   53.68 1:39.06   19.07                                
 -- 1- Wallace, Meghan           York                      NT  X13:17.25  
      35.14   39.01   39.76   39.86   40.30   40.11   40.22   40.50
      40.59   40.23   40.25   40.25   40.27   39.93   40.30   40.21
      40.39   39.99   40.14   39.80                                
 -- 1- Leatherman, Amy           York                      NT  X14:18.41  
      34.78   39.56   42.37   42.58   42.66   43.40   43.51   43.55
      43.93   44.32   44.14   43.48   44.02   44.29   44.10   44.24
      43.63   44.02   43.26   42.57                                
 
Event 4  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Martocci, Joe            Marymount                 NT   11:00.86  
      29.86   32.56   33.46   33.80   33.67   33.66   33.74   33.65
      33.57   33.68   33.50   33.92   33.55   32.99   32.80   32.54
      32.67   32.73   32.70   31.81                                
  2 1-2 Kempel, Matt             York                      NT   11:26.30  
      29.36   32.21   33.26   34.03   34.07   34.53   33.38   34.16
      34.76   35.41   35.31   35.30   35.19   35.75   35.71   35.64
      35.49   35.32   35.09   32.33                                
  3 1-3 Cohen, Scott             Gal                       NT   16:05.72  
      39.25   45.96   49.69   52.19   48.68   49.55   49.51   50.69
      47.12   50.66   49.85   49.26   50.63   49.17   50.66   47.97
      46.00   47.49   48.20   43.19                                
 -- 1- Murphy, Justin            York                      NT  X11:54.90  
      28.76   31.82   32.84   34.20   34.82   35.16   36.17   36.60
      36.09   36.32   36.98   37.52   37.88   38.14   37.74   37.52
      36.55   38.01   36.75   35.03                                
 
Event 5  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Campbell, Emily          Marymount                 NT    2:06.84  
      29.25   32.08   33.03   32.48                                
  2 1-2 Labriola, Kelly          Marymount                 NT    2:07.04  
      29.78   31.81   33.09   32.36                                
  3 1-3 Milller, Bridget         York                      NT    2:07.50  
      29.64   32.21   32.86   32.79                                
  4 1-4 Blaszky, Allison         York                      NT    2:13.45  
      31.01   33.92   34.59   33.93                                
  5 1-5 Larson, Marissa          Gal                       NT    2:24.00  
      33.37   35.99   37.93   36.71                                
  6 1-6 Day, Kathleen            Gal                       NT    2:29.65  
      32.94   37.86   40.21   38.64                                
 -- 1- Tate, Maggie              York                      NT   X2:34.66  
      34.85   38.36   40.99   40.46                                
 
Event 6  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Barrett, Bobby           Marymount                 NT    1:50.22  
      25.92   28.19   28.38   27.73                                
  2 1-2 Higgins, Garrett         York                      NT    1:53.09  
      26.05   28.30   28.83   29.91                                
  3 1-3 Demarest, Andy           York                      NT    1:53.73  
      26.48   28.68   28.66   29.91                                
  4 1-4 Martyn, Daniel           Marymount                 NT    2:01.07  
      26.81   30.08   31.53   32.65                                
  5 1-5 Deshaw, Tyler            Gal                       NT    2:22.23  
      33.61   36.45   37.33   34.84                                
 -- 2- Schleicher, Chris         York                      NT   X2:02.02  
      27.13   31.67   31.21   32.01                                
 -- 2- McLaughlin, Brandon       York                      NT   X2:03.78  
      26.88   31.19   32.70   33.01                                
 -- 2- Doerflinger, Kevin        Marymount                 NT   X2:07.45  
      27.66   31.86   34.34   33.59                                
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sperling, Amanda         Marymount                 NT      25.49  
  2 1-2 Miskiel, Rachel          Marymount                 NT      26.80  
  3 1-3 Stanton, Ashley          York                      NT      27.41  
  5 1-4 Leonard, Kristin         York                      NT      28.07  
  6 1-5 Morris, Kandace          Gal                       NT      28.44  
  8 1-6 Roberts, Kira            Gal                       NT      37.44  
  4 2-1 Mercuro, Alessandra      Marymount                 NT      27.66  
  7 2-2 Krach, Morgan            Marymount                 NT      33.16  
 -- 2- Tobin, Pam                York                      NT     X28.68  
 -- 2- Aroche, Flor              York                      NT     X29.09  
 -- 2- Reick, Jessie             York                      NT     X29.39  
 -- 2- Carlton, Tarryn           York                      NT     X30.95  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Fulcher, Steve           York                      NT      22.30  
  2 1-2 Murtha, Greg             Marymount                 NT      22.31  
  3 1-3 Hilt, Ben                York                      NT      22.68  
  4 1-4 Hay, Jason               Marymount                 NT      23.47  
  5 1-5 DiDonna, Daniel          Gal                       NT      25.58  
  6 1-6 Torres, David            Gal                       NT      27.23  
 -- 2- DeCoursey, Tom            York                      NT     X23.69  
 -- 2- Maurio, Frank             York                      NT     X25.19  
 -- 2- Doerflinger, Kevin        Marymount                 NT     X30.51  
 
Event 9  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Tinsman, Angelyn         Marymount                 NT    2:23.30  
      31.51   35.37   42.52   33.90                                
  2 1-2 Hallberg, Nicole         Marymount                 NT    2:25.02  
      31.61   38.27   40.61   34.53                                
  3 1-3 McCray, Laura            York                      NT    2:25.32  
      31.61   37.28   43.75   32.68                                
  4 1-4 Wasik, Molly             York                      NT    2:29.68  
      30.60   38.22   44.68   36.18                                
  5 1-5 Winkelmann, Jodi         Gal                       NT    2:43.51  
      35.69   38.37   49.67   39.78                                
 -- 1- Nolan, Colleen            York                      NT   X2:31.97  
      34.52   39.36   43.04   35.05                                
 -- 1- LaRoque, Rachel           York                      NT   X2:40.51  
      33.48   41.02   46.66   39.35                                
 
Event 10  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Goshco, JP               Marymount                 NT    2:07.20  
      28.34   32.31   36.06   30.49                                
  2 1-2 Jennings, Matt           York                      NT    2:07.73  
      27.01   32.09   38.40   30.23                                
  3 1-3 Murphy, Mike             York                      NT    2:11.95  
      27.46   34.05   40.63   29.81                                
  4 1-4 Hubbs, Michael           Gal                       NT    2:17.98  
      27.53   35.85   40.39   34.21                                
  5 1-5 Bryan, Daniel            Marymount                 NT    2:28.05  
      30.11   38.86   42.14   36.94                                
  6 1-6 Kobylarz, Ryan           Gal                       NT    2:30.65  
      30.32   39.14   44.75   36.44                                
 
Event 11  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Robinson, Carlisle       Gal                       NT    2:16.08  
      30.89   34.73   35.26   35.20                                
  2 1-2 Bekampis, Alexandra      Marymount                 NT    2:22.42  
      32.55   36.11   35.92   37.84                                
  3 1-3 McCray, Laura            York                      NT    2:23.73  
      32.84   36.21   36.44   38.24                                
  4 1-4 McElwee, Anne            York                      NT    2:40.20  
      35.37   39.29   42.03   43.51                                
  5 1-5 Camara, Michelle         Gal                       NT    3:33.16  
      45.07   55.10   56.96   56.03                                
 -- 1- Reick, Jessie             York                      NT   X2:41.88  
      36.31   40.93   42.68   41.96                                
 -- 1- Hart, Liz                 York                      NT   X2:54.55  
      39.13   43.59   45.49   46.34                                
 
Event 12  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Barrett, Bobby           Marymount                 NT    2:00.92  
      27.32   30.25   30.75   32.60                                
  2 1-2 Morch, Bryan             Marymount                 NT    2:05.89  
      28.41   32.10   32.22   33.16                                
  3 1-3 Bean, AJ                 York                      NT    2:10.58  
      27.83   31.60   33.83   37.32                                
  4 1-4 Arnold, Clark            York                      NT    2:16.12  
      28.55   32.51   36.21   38.85                                
  5 1-5 Deshaw, Tyler            Gal                       NT    2:57.32  
      36.10   42.57   48.37   50.28                                
 -- 1- Wampler, Garrett          York                      NT   X2:25.59  
      30.72   35.76   38.66   40.45                                
 -- 1- Young, Alex               York                      NT   X2:28.15  
      30.59   36.34   39.56   41.66                                
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Campbell, Emily          Marymount                 NT      57.37  
      27.60   29.77                                                
  2 1-2 Sperling, Amanda         Marymount                 NT      57.83  
      28.43   29.40                                                
  3 1-3 Milller, Bridget         York                      NT      59.80  
      28.90   30.90                                                
  4 1-4 Stanton, Ashley          York                      NT    1:00.19  
      28.89   31.30                                                
  5 1-5 Morris, Kandace          Gal                       NT    1:03.90  
      30.46   33.44                                                
  6 1-6 Day, Kathleen            Gal                       NT    1:06.33  
      30.86   35.47                                                
 -- 2- Pantoja, Emily            Marymount                 NT   X1:02.79  
      30.19   32.60                                                
 -- 2- Dunleavy, Michelle        Marymount                 NT   X1:07.90  
      30.26   37.64                                                
 -- 2- Carlton, Tarryn           York                      NT   X1:11.45  
      32.22   39.23                                                
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Murtha, Greg             Marymount                 NT      49.93  
      24.02   25.91                                                
  2 1-2 Jennings, Matt           York                      NT      50.80  
      23.99   26.81                                                
  3 1-3 Higgins, Garrett         York                      NT      51.01  
      25.06   25.95                                                
  4 1-4 Tinsman, Brian           Marymount                 NT      51.30  
      24.91   26.39                                                
  5 1-5 Torres, David            Gal                       NT    1:03.65  
      29.93   33.72                                                
 -- 2- DeCoursey, Tom            York                      NT     X52.76  
      25.31   27.45                                                
 -- 2- McShay, Ryan              York                      NT     X53.74  
      25.60   28.14                                                
 -- 2- Connors, Michael          Marymount                 NT     X56.28  
      26.48   29.80                                                
 -- 2- Fellman, Mike             York                      NT     X56.41  
      26.32   30.09                                                
 -- 2- Doerflinger, Kevin        Marymount                 NT   X1:13.12  
      33.47   39.65                                                
 
Event 15  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Tinsman, Angelyn         Marymount                 NT    2:19.72  
      31.74   35.11   36.70   36.17                                
  2 1-2 Wasik, Molly             York                      NT    2:24.92  
      34.24   36.43   37.07   37.18                                
  3 1-3 Sava, Margaret           Marymount                 NT    2:28.19  
      35.03   37.08   38.56   37.52                                
  4 1-4 Zeigler, Tristen         York                      NT    2:31.02  
      35.40   37.74   39.03   38.85                                
  5 1-5 Winkelmann, Jodi         Gal                       NT    2:34.16  
      35.89   39.04   40.28   38.95                                
 -- 2- Schied, Aaryn             Marymount                 NT   X2:29.98  
      36.03   37.93   38.93   37.09                                
 -- 2- Ehrenreich, Jen           York                      NT   X2:31.01  
      36.41   38.22   38.41   37.97                                
 -- 2- Potter, Christa           Marymount                 NT   X2:32.06  
      36.44   38.75   39.20   37.67                                
 -- 2- Leonard, Kristin          York                      NT   X2:34.43  
      38.18   39.70   38.77   37.78                                
 -- 2- Richardson, Lauren        York                      NT   X2:34.65  
      37.10   39.07   39.30   39.18                                
 -- 2- Walker, Colleen           York                      NT   X2:46.08  
      39.24   41.83   43.09   41.92                                
 -- 2- Leatherman, Amy           York                      NT   X2:53.48  
      40.00   44.30   44.76   44.42                                
 
Event 16  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Fulcher, Steve           York                      NT    2:02.93  
      28.60   31.04   31.80   31.49                                
  2 1-2 Bryan, Daniel            Marymount                 NT    2:07.04  
      29.68   31.67   32.22   33.47                                
  3 1-3 Goshco, JP               Marymount                 NT    2:07.46  
      30.77   31.76   32.24   32.69                                
  4 1-4 Suehr, Chris             York                      NT    2:10.01  
      29.97   32.14   34.23   33.67                                
  5 1-5 Hubbs, Michael           Gal                       NT    2:12.97  
      30.13   33.36   35.42   34.06                                
  6 1-6 McGowan, James           Gal                       NT    2:18.68  
      31.74   34.41   36.60   35.93                                
 -- 1- Schleicher, Chris         York                      NT   X2:13.62  
      30.18   33.60   34.94   34.90                                
 -- 1- Usciak, Adam              York                      NT   X2:30.12  
      35.28   37.01   39.02   38.81                                
 
Event 17  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Shanks, Amanda           Marymount                 NT    5:34.03  
      30.52   33.31   33.74   33.81   33.77   33.80   33.83   34.11
      33.88   33.26                                                
  2 1-2 Labriola, Kelly          Marymount                 NT    5:39.09  
      30.91   33.43   34.17   34.11   34.43   34.62   35.30   34.62
      34.05   33.45                                                
  3 1-3 Crean, Kaitlin           York                      NT    5:51.59  
      31.67   34.24   35.14   35.53   35.87   36.19   35.85   36.18
      35.96   34.96                                                
  4 1-4 Beverly, Alison          York                      NT    5:59.11  
      32.51   34.99   35.95   36.24   36.37   36.67   36.79   37.06
      37.00   35.53                                                
 -- 1- Wallace, Meghan           York                      NT   X6:33.17  
      34.58   38.94   40.00   39.57   40.04   40.09   40.38   40.11
      40.09   39.37                                                
 
Event 18  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Barrett, Bobby           Marymount                 NT    5:11.65  
      28.47   30.81   30.88   31.52   31.62   31.30   31.58   31.94
      32.56   30.97                                                
  2 1-2 Doemland, Steve          York                      NT    5:23.41  
      28.09   31.08   30.84   31.76   32.59   32.90   34.53   35.34
      34.44   31.84                                                
  3 1-3 Martocci, Joe            Marymount                 NT    5:23.46  
      29.28   32.01   33.03   33.14   33.43   33.50   33.44   32.96
      32.70   29.97                                                
  4 1-4 Kempel, Matt             York                      NT    5:23.97  
      27.57   30.83   32.00   32.14   33.96   33.91   34.15   34.42
      33.41   31.58                                                
  5 1-5 Cohen, Scott             Gal                       NT    7:59.48  
      37.49   48.16   50.10   50.54   49.54   49.19   49.91   49.99
      49.53   45.03                                                
 -- 1- Murphy, Justin            York                      NT   X5:36.24  
      28.61   32.78   33.41   33.77   33.89   34.27   34.72   35.21
      35.16   34.42                                                
 -- 1- Wampler, Garrett          York                      NT   X5:55.75  
      31.03   34.63   35.55   36.38   36.69   37.01   37.54   36.67
      35.85   34.40                                                
 
Event 19  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Nolan, Colleen           York                      NT    2:46.74  
      38.39   42.99   41.99   43.37                                
  2 1-2 Day, Kathleen            Gal                       NT    3:28.43  
      46.29   52.75   54.04   55.35                                
 -- 1- Smith, Ashley             Marymount                 NT   X2:36.05  
      35.23   40.35   39.87   40.60                                
 -- 1- Hallberg, Nicole          Marymount                 NT   X2:42.90  
      36.50   41.07   42.07   43.26                                
 -- 1- Roberts, Kira             Gal                       NT        XDQ  
      53.98 1:01.72 1:01.63   17.91                                
 -- 2- Shumaker, Rachael         Marymount                 NT   X2:39.44  
      36.66   40.32   41.18   41.28                                
 -- 2- Aroche, Flor              York                      NT   X2:54.50  
      38.65   43.93   45.86   46.06                                
 -- 2- LaRoque, Rachel           York                      NT   X2:55.70  
      38.50   43.94   46.39   46.87                                
 -- 2- D'Abbraccio, Jessica      Marymount                 NT   X3:01.38  
      41.73   45.10   47.05   47.50                                
 
Event 20  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Tobin, Steve             York                      NT    2:23.53  
      30.56   35.39   38.09   39.49                                
  2 1-2 Hay, Jason               Marymount                 NT    2:30.00  
      32.02   37.50   40.48   40.00                                
  3 1-3 Martyn, Daniel           Marymount                 NT    2:37.05  
      33.78   38.73   41.06   43.48                                
  4 1-4 Welsh, Nate              York                      NT    2:39.95  
      32.77   39.01   42.55   45.62                                
  5 1-5 DiDonna, Daniel          Gal                       NT    2:54.63  
      34.11   41.68   47.24   51.60                                
  6 1-6 Cohen, Scott             Gal                       NT    3:28.14  
      45.31   54.79   55.73   52.31                                
 -- 2- Willier, Adam             York                      NT   X2:36.86  
      34.69   39.65   41.37   41.15                                
 -- 2- Brown, Collin             York                      NT   X2:37.69  
      35.57   39.40   40.97   41.75                                
 -- 2- Shaffstall, Mark          Marymount                 NT   X2:43.21  
      36.60   42.69   40.09   43.83                                
 
Event 21  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 York (Pa.)  'A'                                    NT    4:00.99  
     1) Stanton, Ashley                 2) McElwee, Anne                  
     3) Milller, Bridget                4) Wasik, Molly                   
       28.89    59.90    28.59  1:00.81    28.20  1:00.12    28.06  1:00.16
  2 1-2 York (Pa.)  'B'                                    NT    4:16.51  
     1) Reick, Jessie                   2) Zeigler, Tristen               
     3) Beverly, Alison                 4) Blaszky, Allison               
       31.07  1:05.62    16.24  1:02.44    31.33  1:05.86    29.13  1:02.59
 -- 1- Marymount (Va.)  'A'                                NT   X3:53.67  
     1) Bekampis, Alexandra             2) Sperling, Amanda               
     3) Campbell, Emily                 4) Miskiel, Rachel                
       27.94    58.61    26.42    56.97    27.72    58.47    27.84    59.62
 -- 1- Marymount (Va.)  'B'                                NT   X4:05.34  
     1) Mercuro, Alessandra             2) Sava, Margaret                 
     3) Shanks, Amanda                  4) Labriola, Kelly                
       28.89  1:00.38    30.06  1:03.07    28.39  1:00.17    28.84  1:01.72
 -- 1- Marymount (Va.)  'C'                                NT   X4:06.26  
     1) Dunleavy, Michelle              2) Krach, Morgan                  
     3) Schied, Aaryn                   4)                                
       32.94  1:11.73    17.09    35.56    43.05  1:14.48    35.18  1:04.49
 -- 1- Gallaudet  'B'                                      NT   X5:11.34  
     1) Morris, Kandace                 2) Tomita, Misella                
     3) Canela, Cloe                    4) Roberts, Kira                  
       30.69  1:05.30    37.83  1:20.90    35.38  1:21.84    38.33  1:23.30
 -- 1- Gallaudet  'A'                                      NT         DQ  
     1) Robinson, Carlisle              2) Langford, Trista               
     3) Dressler, Kristin               4) Camara, Michelle               
       28.09    57.99    17.27    37.10    44.15  1:22.16  1:29.77  2:09.37
 
Event 22  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Marymount (Va.)  'A'                               NT    3:21.84  
     1) Murtha, Greg                    2) Tinsman, Brian                 
     3) Goshco, JP                      4) Morch, Bryan                   
       24.23    50.35    23.77    50.64    23.84    50.60    23.53    50.25
  2 1-2 York (Pa.)  'A'                                    NT    3:23.98  
     1) Suehr, Chris                    2) Arnold, Clark                  
     3) Higgins, Garrett                4) Hilt, Ben                      
       24.74    52.08    23.74    51.21    23.41    49.76    23.36    50.93
  3 1-3 York (Pa.)  'B'                                    NT    3:29.06  
     1) Doemland, Steve                 2) DeCoursey, Tom                 
     3) Murphy, Mike                    4) Bean, AJ                       
       25.38    54.05    24.31    51.59    23.70    50.33    24.67    53.09
  4 1-4 Gallaudet  'A'                                     NT    3:52.87  
     1) McGowan, James                  2) Kobylarz, Ryan                 
     3) Deshaw, Tyler                   4) Torres, David                  
       25.26    52.94    26.71    55.92    29.16  1:01.33    29.58  1:02.68
  5 1-5 Marymount (Va.)  'B'                               NT    4:05.32  
     1) Martocci, Joe                   2) Connors, Michael               
     3) Doerflinger, Kevin              4) Shaffstall, Mark               
       26.43    55.34    25.92    56.15    32.15  1:11.81    28.69  1:02.02
 -- 1- York (Pa.)  'C'                                     NT   X3:41.48  
     1) McLaughlin, Brandon             2) Fellman, Mike                  
     3) Young, Alex                     4) McShay, Ryan                   
       26.20    55.63    26.09    55.82    26.96    56.71    24.73    53.32

View: Mobile | Desktop